Käsi püsti, kui paljud teist kasutavad näospreisid? Ja ma ei räägi meigikinnitusspreidest (millest ma küll aga rääkisin päris hiljuti siin), vaid sellistest, mis mõeldud puhtalt värskenduse ja niisutuse eesmärgil. Sobrasin hommikul oma ilusahtlites, pea täiesti juhtmes mõtetest, millest teile kirjutada (võite alati kommentaarides märku anda, millest lugeda sooviksite!) ja mulle jäi pihku üks... kaks... kolm... NELI näospreid. On mul neid nii palju tarvis? Kindlasti mitte, aga tore, et nad minuni on jõudnud, sest saan teile anda väikese ülevaate. Kui keegi on parajasti uue otsingutel, on sellest ehk abi!


Kõige lihtsam sprei, mida oman, on LOOND57°N näovesi Derm*. Lihtne, sest ta sisaldab vaid üht koostisosa: vett. Täpsemalt ürgvett, mis "pärineb Värska maapõuest üle poole kilomeetri sügavusest Gdovi veehorisondist, kus ta miljonite aastate jooksul on omandanud kõrge mineraalainete sisalduse. Lisaks värskendamisele omab näovesi tänu oma kõrgele mineraalide, broomi ja boorhappe sisaldusele nahale ka põletikuvastast mõju." Kopeerisin info nende kodulehelt, sest ma võin olla küll osav sõnasepp, aga on vaid teatud arv sõnu, millega ma oskan kommenteerida... vett. :D Mulle meeldib selle sprei lihtne metallpudelike ja ka spreiots on sellel korralik, aga piisad pigem suuremad kui n-ö uduvihmased. Niisiis mina kasutan seda peamiselt sama firma mudamaski tehes, et vahepeal mask liialt ei kuivaks ja värskendamiseks pigem siis, kui ma meiki ei kanna. Ehkki nad soovitavad sellega ka meiki kinnitada, eelistan ma selleks otstarbeks siiski spetsiaalseid spreisid, mitte lihtsalt vett.


Kui tahad nahka supertõhusalt niisutada, siis üks väga kihvt sprei on PIXI Glow Mist*, mis sisaldab ka hulgim eeterlikke õlisid, aloe verat, proopolist (taruvaik) ja puuviljaekstrakte. Mõnusa värske lõhnaga, aga suu tasub piserdamise ajal kinni hoida, sest oi kui kibe. Piisad on kerged ja väikesed, uduvihmased, ega aja meiki laiali. Ning see tõepoolest annab näole kuma ja sära, näiteks kui meik on liiga "puudriseks" muutunud või nahk lihtsalt väsinud. Sobib tänu oma niisutavatele omadustele hästi kasutamiseks ka meigi all. 


Mu selle suve suur lemmik (ja jätkuvalt kõrgel kohal, sest õnneks pole sprei veel otsa saanud) on Björk & Berries Deep Forest Face Mist. Selle brändi vaimustus on mul hetkel suur ja kestev ning kirjutan neist peatselt ka lähemalt, aga hetkel sellest spreist: nii-nii mõnusa värske lõhnaga, nagu oleksid pärast vihmasadu metsa jalutama läinud. Sisaldab kaselehe- ja puuviljavett ja 98,5% naturaalseid koostisosi. Selle spreiotsik on siinsetest mu lemmik: kõige kergem ja udusem piserdus! Pudel on mõnusas suuruses, et seda kaasas kanda ja seegi sprei sobib ka meigi peale laskmiseks, sest ei aja seda laiali. Suur lemmik, ja nagu lubasin, peatselt kirjutan Björk & Berries'ist kindlasti lähemalt, sest... rootslased lihtsalt oskavad! Kõike!


Mõne aja eest jõudis Kaubamaja Ilumaailmasse müügile David Malletti tootesari ja ehkki tegu on juuksehooldustooteid pakkuva brändiga, on neil üks sprei, mis mõeldud nii juuste kui ka näo niisutamiseks: David Mallett näo- ja juuksesprei FRESH* sisaldab kurgiekstrakti ja hüaluroonhapet ja on seega väga tõhusalt värskendav ja niisutav. Oma hinnalt on ta kõige kallim, aga ka koguselt suurim, nii et tegelikult polegi ta nii kallis. Suurem pudel kaasas kandmiseks nii mõnus, aga seda on saada ka 50 ml pudelikeses. Mulle meeldib seda spreid kasutada pärast hommikust dušši. Olen seda seni küll vaid paar korda teinud, sest tegu on täitsa uue spreiga, aga kindla koha vannitoas on see juba välja teeninud. Sprei piisad on pigem suuremad ja piserdus intensiivsem. Kindlasti võtaksin selle kaasa ka näiteks soojale reisile, et end vahepeal jahutada ja kuivusest-päikesest kurnatud nahka ja juukseid niisutada. 

Selline oli minu praegune spreide valik. Kas teie kasutate niisutavaid näospreisid? Kui jah, siis milline on teie lemmik?


*TOODE ON SAADUD PR-KINGITUSENA, KUID POSTITUS EI OLE VALMINUD KOOSTÖÖS BRÄNDIGA

Post a Comment

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.