Kui me broneerisime reisi Küprosele, puudusid mul täielikult ootused selle paiga osas. Peale 30+ soojakraadi siis, milleks olin enam kui valmis. Ehkki Eestiski on praegu mõnus suveparadiis, oli see hea ilma garantii miski, mida oodata. Mida me seni teinud oleme? Puhanud. Ja teinud mida ise tahame, absoluutne kvaliteetaeg ainult oma väikese perega. Ja Küpros? Küpros kõnetas (ja kõnetab endiselt) mind täiesti teisel tasandil.


Siin pole ainult soe, vaid on nii-nii ilus... ja me pole nendesse valge liiva ja sinise veega randadesse veel jõudnudki. Aga see, kuidas siin päike paistab, kuidas iga nurga peal on palmid, kaktused, naeratused ja keskmiselt kuus unist kassi. Väikesed, aga omal moel suursugused pastelsed majad linnas ja meeletu-meeletu hulk tavernasid, mis reklaamivad kõveras käekirjas, et saare parimat moussakat saab just sealt. Ja mu lemmikasi maailmas, õhtupäike, kumab siin hoopis teistmoodi kui mujal. Võib-olla ka seetõttu, et see soojendab loojumiseni peaaegu 30 soojakraadiga, võib-olla on selles midagi muud. 


Kahetsen väga, et me ei otsustanud sel reisil autot rentida (ehkki meile vastupidine liiklus oleks selle kogemuse kindlasti ärevamaks teinud), sest tunnen, et meil jääb bussigraafikuid taga ajades nii palju nägemata ja seda enam põleb minus juba praegu soov siia uuesti tagasi tulla. Näha rohkem randu, linnu, mägesid ja külasid. Ning inimesi. Inimesed siin, vähemalt need, kellega meie oleme kokku puutunud, on nii sõbralikud. Ja nad jumaldavad meie lapsukest, tulevad temaga juttu ajama, talle pai tegema... ja see tundub nii normaalne. Elu on siin teistmoodi, rääkisin abikaasale ka, et nii nagu Eestis on kõik chillimas meeleolus kui ilm on helde, siis siin näib aasta ringi inimestes see chill sees olevat (samal ajal kui meil on kaheksa kuud aastas lihtsalt chilly). Ja mulle nii hirmsasti meeldivad Küprose vanamehed, kes oma poekeste-tavernade ees triktrakki mängivad või poes sulle raha tagasi andes silma teevad. Ja mitte imelikus elupõletajalikus mõttes, neil on aus töö ja lahked silmad.


PLAYSUIT* & KAABU: H&M

Meil on jäänud Küprost nautida veel kolm päeva ja loodame veel mõndagi avastada. Nagu ikka puhkusereisil, esimestel päevadel käivad plaanid vastukarva (sest just plaanid on need, mille eest sa oled põgenenud), kuid kui lahkumine hakkab endast aimu andma, tahad endasse neelata veel nii palju kui võimalik. Püüan siin palju pildistada, et tuua teieni hiljem ka üks mõnus reisimälestuste galerii. Praeguseks aga kõik. Puhkan edasi. Ja armastan Küprost.


*ESE ON SAADUD KINGITUSEKS H&M-ILT

2 comments

  1. Nii ilusad pildid :) Küpros on tõesti imeline, elasin seal pool aastat ja sai ikka enamik saarest läbi uudistatud, ka bussiga. Kindlasti tead seda juba ise ka, aga kõige ilusam rand on Ayia Napas, valge liiv ja helesinine meri ja kõik selline. See on muidugi täielik kuurortlinn, kus on palju noori ja pidusid ja tihtipeale oli päeval “wet t-shirt” võistluseid jne...vb mitte kõige sobilikum lapsega perele, aga seal leidub ka rahulikuimaid nurki kus sulistada ja nautida :) Kõige mõnusam oli seal siis, kui hooaeg polnud veel alanud ja sai enamvähem tühjas rannas peesitada. Mõnusat reisi jätku! :)

    ReplyDelete
  2. AnonymousMay 27, 2018

    Kus kandis olete/linnas?

    ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.