Tegin Instagramis poll'i, uurimaks kui paljud teist kasutavad lauvärvi all ka spetsiaalset primerit ehk aluskreemi ja selgus, et selle ekstra toote järele sirutub vastanutest vaid neljandiku käsi. Ja ütlen ausalt, ma ise olin veel veidi aega tagasi see, kes oleks samuti "ei kasuta" poolel olnud, sest jah, ma mõistan jumestuskreemi primeri vajalikkust, aga lauvärv... ? Nii väike ala ja kas lauvärv ei püsi niigi peal? Pidasin seda lihtsalt lisaraha teenimise trikiks. Kui mõlgutate praegu ka ise just sarnaseid mõtteid, siis lugege edasi, miks mina isiklikult olen nüüd jäädavalt primeri usku ja miks soovitan ka teil sellesse pöörduda!

Primeri põhimõte on valmistada pinda (antud juhul nahka) ette sellele kantavaks tooteks (antud juhul siis lauvärviks). Ja primeril võib olla veel mitu boonust: mõni silub kortsus laugu, mõni matistab kergelt rasuseks muutuvat laugu, mõni on toonitud ja aitab neutraliseerita punetavaid silmalaugusid jne. Ja eelkõige on aluskreem mõeldud selleks, et lauvärv paremini kinnituks ning et saaksid sellest kätte parima võimaliku pigmendi ja püsivuse. Mind viis lõpuks primeri usku hiljuti Smashbox'ilt saadud lauvärvide komplekt, millega oli kaasa pandud ka aluskreem. Mõtlesin algul, et ei hakka seda kasutama, kuid proovisin katsetuseks värve käeseljal  ilma aluskreemita ja selle peal ning erinevus oli selline, et... no pagan, ma oleks nagu kivi all elanud. ÜLEMINE RIDA ILMA & ALUMINE KOOS ALUSKREEMIGA

Niisiis minu peamine motivaator ka edaspidi korralikku põhja kasutada on just see, et see paneb värvid hoopis teistmoodi elama, äratades ellu ka lauvärvi mis omaette ehk veidi meh tulemusega.

Nii et kui lähete nädalavahetusel välja ja plaanite ka silmi värvida, siis... proovige kasutada ja primerit ja vaadake, kuidas tulemus meeldib. Lisan ka mõned soovitused väga kiidetud variantidest, alustades soodsamatest ja lõpetades kallimatega:
6 comments

 1. Mina olen üks nendest, kes ei saagi lauvärve ilma primerita kasutada. Nimelt on mul väga rasune nahk ning paari tunni möödudes on tekkinud see nähtav "vao triip". Mina olen kasutanud avoni aluskreemi, mis on väga super püsivusega. Teeb silmad ette ka osadele poest ostetud lauvärvi primeritele.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tänud soovituse eest! Avonil on päris palju häid asju, tõepoolest. :)

   Delete
 2. Mina samuti ei saa ilma primerita, kuna lauvärv voolab minema paari tunni pärast.
  Too faced primer on minu lemmmmik!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Too Faced on üleüldse imeline, ka mu lemmik jumestuskreem on nendelt, kuid nii kahju, et nad Eestist lahkusid. :(

   Delete
 3. Mina avastasin selle toote vajalikkuse ca pool aastat tagasi. Mureks siis lauvärvi kogunemine n.ö silmalau vagudesse. Kasutan firma Lumene primerit ja võin vaid kiidusõnu selle toote kohta öelda. Ja lauvärv püsib ühtlane ja ilus kogu pika päeva vältel.

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.