Näopesugeel (või -vaht, -õli…), näovesi, mask, koorija, seerum, kreem… Oleme kõigist neist toodetest näohooldusrutiinis juba kuulnud ja nimekiri tundub juba niigi ilmatu. Aga essents? Suuremad ilumaailmahoolikud on sellest kindlasti juba kuulnud ja paljud ka kasutanud, kuid mina kuulsin essentsist kui sellisest esmakordselt kunagi Kiehl’sis. See ajas mind segadusse (miks ma seda vajan!?), toode jäi kappi seisma ja lõpuks andsin edasi-viskasin ära… täpselt ei mäleta. Nüüd jõudis minuni uus essents, sedakorda Originsi uusim väljalase nende Three Part Harmony sarjas. Et olen vahepeal end nahahooldusteemadel juba rohkem harinud (ja hiljuti oli ajakirjas SÄDE huvitav intervuu mulle-ei-meenu-hetkel-kellega (kes teab, kommenteerige, ma ei leia hetkel ajakirja) põhjalikust nahahooldusest, puudutades palju just Korea nahahooldusteemasid - neil on ju ses rutiinis teadupoolest umbes miljon sammu), otsustasin, et annan essentsile uue võimaluse.

Face wash, scrub, serum, cream, mask... we all know here are about a million and one products we could (and according to all the brands, should) use on our skin. But essence? What the hell is essence? Well, according to people much smarter than me, it's a very popular skin care step in Korea, a product used after toner and before serum in their 7-step skin care regimen. It's supposed to add an extra boost of hydration and also help all the following products work better on the skin. First time I heard of an essence was at Kiehl's, but I wasn't ready for it. I was confused, never used it and eventually got rid of it. Now, a couple of years later, I'm giving it another chance. This time to Origins Three Part Harmony one. 

Essents ei ole seerum. See on essents. AGA see on põhimõtteliselt sarnane seerumile, lihtsalt ta on kergem ja mitte nii kontsentreeritud koostisega (ehkki juba tehkse ka lahjemaid seerumeid ja paksemaid essentse, nii et kust siis täpsemalt see piir jookseb?). Kasutatakse pärast näovett ja enne seerumit, andmaks näole veel ekstra niisutust ja muud parajasti vajalikku. Sammud on niisiis puhastustooted-näovesi-essents-seerum-(mask)-kreemid. Piir seerumi ja essentsi vahel, olgem ausad, on õhkõrn ja tekib justkui tunne, et kas tegu pole mitte lihtsalt järjekordse vahele pigistatud näohooldussammuga, et tarbijate pangakontosid näpistada. Mina ei ole nahahooldusspetsialist, kohe kindlasti mitte. Küll aga tekitavad sellised huvitavad tooted minus põnevust. Nagu mainitud, on minu riiulile jõudnud Origins Three Part Harmony essents. Välimuselt imeilus ja selle kolm lubadust niisamuti: muudab naha nooruslikult, tõhusalt niisutatuks ning annab nahale kauni ja terve värskuse-kuma. Ma ei oska lühiajalise kasutamise järel veel midagi väga tarka öelda, kuid ometi on sellest saanud üks mu lemmikuid vannitoariiulil? Miks? Kahju see ju teha ei saa ja teiseks on see parim sõber laisale inimesele, kes tahaks teha seda midagi "ekstra", kuid samas ei viitsi ka. Nimelt, mina kasutan seda lihtsalt pärast pesu ja enne kreemi. Ja tõesti on veidi mõnusam tunne, kreem justkui sulandub-imendub paremini.

Is essence just a marketing trick? I'm not sure... I mean, my husband only uses a soap bar and his skin is perfect, sooo... :D But as a huge beauty enthusiast, I'm intrigued and always interested in trying out new stuff. Tri-Phase Essence lotion promises to reawaken skin's youthfulness, repair hydration and restore luminosity. After only about a week of using it, I can't really tell much about the results, but it does feel great! I use it just after cleaning my face and before applying my lotion (and sometimes my MÁDARA beauty drops), and my skin feels much more hydrated. So I'll just keeping using it and see how it goes. Plus it looks pretty in my bathroom. :)


Teine põnev toode jõudis minuni veel ja seda täpselt õigel ajal. Nimelt võttis 11-kuune poeg mu silmakreemituubi ja peitis selle kuskile (kõikvõimalikud tuubid on ta hetke lemmikmänguasjad), kust mul pole seda juba nädal aega leida õnnestunud. Seega keerasin kohe korgi pealt Origins päeva- ja öökreemi duolt ja seni meeldib see mulle mee-le-tult! Öine kreem on paksem ja rammusam, päevane kergem ja kerge kumaga (meenutades välimuselt veidi Originsi populaarset GinZing kreemi, kuid pole nii särtsakas, vaid veidi malbem). Lisaks imeilusale (reisimiseks muidugi ebamugavalt suurele... ) potsikule olen niisiis ka sisuga suureks sõbraks saanud.

Praeguseks kõik. Ja mind huvitab, kas teie kasutate essentsi? Millised on teie kogemused-soovitused? Või kui ei kasuta, kas teis tekkis nüüd selle vastu huvi?

Another interesting product that origins kindly sent me to try is theirday & night eye cream duo from the same Thee Part Harmony range. Since my 11 month-old son managed to hide my other eye cream somewhere and I haven't found it for over a week, I just opened this one already and I'm loving it. It has a thicker side for night and a more lighter and luminous one for day time (reminding me a lot of their GinZing cream, this one is just a bit milder when it comes to scent). Plus the jar is so darn cute, although quite bulky and inconvenient for travelling.

That's all for now. I'm interested to know, do you use an essence? Or are you now interested in using one? 

2 comments

 1. Minul on küll kodus olemas essents/moisturizer/serum algul tundus ja hirmuspalju. Aga korea filme vaadates ja nende inimeste näonahka nähes tekkis tunne et "They are on to something" no ja see tunne on tervel maailmal juba vaikselt.
  Ma olen selline laisk tüüp. Reeglina end ei meigi seega puhatusteks mitut toodet ei vaja. Ja olen just avastanud et essentsid/seerumid on toredamad kui kreemid. Ma eluaeg keeldusin oma nägu kreemitamast sest selline hirmus rasvane tunne jäi. Korealased aga teevad palju tooteid mis kaovad kiiresti näonaha sisse ja ei jäta rasvast maski tunnet.
  Ja cushion BB on mu meelest parim leiutis ever! Nagu eriti kui olla laiskvorst nagu mina kes ei taha näole palju meiki panna.
  PS: puhastustooted-näovesi-essents-seerum-(mask)-kreemid.- see sulgudes mask on seal ainult sheetmaskina. Kui tavalist mahapestavad maski kasutada siis tuleks seda ikka ennem kasutada

  ReplyDelete
 2. Interesting article. I have not heard of this product yet from Origins. I will have to look it up. I do love several of their products though from b-glowing. My current favorite is their Peace of Mind On the Spot Relief!

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.