Oma viimatisel raamatupoe-deidil Apollos (kutsun nii olukordi, kus mul on kohvitops ja piiramatult aega raamatupoes: minu date raamatupoega, lemmik kõigist võimalikest!) jäi mulle silma huvitav raamat: Linnea Dunne "LAGOM. Rootslaste elu ja tasakaalu kunst". Tutvustatakse seda nõnda:

"Rootslased ei pruugi olla maailma kõige õnnelikum rahvas, kuid erinevates õnnelikkuse edetabelites on nad alati esikümnes. Tõenäoliselt on see õnn lagom’lik – mitte ülev või eufooriline, kindlasti mitte kiitlev ega hooplev, vaid mõõdetav. Ei liiga vähe ega liiga palju, vaid parasjagu, nagu ütleb raamatu moto. Tasakaalus elu põhimõtted on küll imetlusväärsed, kuid kas need teevad rootslased tõepoolest eriliselt õnnelikuks? Sellest raamatust saab hoogsa ja mõnusa ülevaate, kuidas lagom’lik ellusuhtumine tõestab end igast küljest: see aitab vähendada keskkonnamõju, parandab töö ja eraelu suhet, kujundab teadlikumaks tarbijaks, ning mis peamine – õpetab hoidma ja hellitama oma lähedasi (nende hulka kuuluvad näiteks ka naabrid) ning elama ennastsäästvamat elu kooskõlas looduse ja kiire elurütmiga."


Rootsisse ja rootslastesse olen kiindunud juba väikesest peale. Mis seal salata, nad tõesti oskavad elada, puhata, süüa teha, stiilselt riietuda... Raamatut sirvides jäi mulle silma ohtralt teemasid-peatükke, millega soovisin kindlasti põhjalikumalt tutvuda (mood, sisekujundus, tervis, jätkusuutlikkus... ) ja retsepte, mida endagi köögis katsetada. Nii see väike raamatuke minuga koju kaasa tuli ja astun pimedale hooajale vastu vähe lagom'likuma suhtumisega kui seda ehk muidu oleksin teinud.

p.s. Tegu on n-ö "järjega" väga populaarsele Meik Wikingi raamatule "HYGGE", mis on idee ja teostuse poolest väga sarnane, kuid puudutab taanlaste õnnelikku ja hubast eluviisi.

p.s. 2. Kes juba Apollosse "LAGOM" järele lippab, võiks oma visiidi ajastada homme kella 18 kanti: siis toimub seal ka Mihkel Raua "Musta pori näkku" autogrammitund

Post a Comment

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.