Olen unustanud näidata teile meie esimest peatuspaika Zakynthose saarel, milleks oli üks imeilusatest Blue Caves villadest. Ma ei teagi, kust alustada… täiusliku merevaatega ja eraldi basseiniga kahekorruseline maja, kus olemas kõik mugavused ja läheduses täiesti uskumatud mägirajad, koopad, läbipaistev türkiissinine vesi, kus supelda või kajakiga sõita… sealne elu ja olu olid nagu unenägu ning tagantjärele kahetseme vaid kaht asja: et olime tõbised, pagasita ja seega veidi tujust ära (esimest ei saanud me muidugi kuidagi muuta) ning et me ei veetnud villas kohapeal piisavalt aega. Loomulikult tahtsime me näha võimalikult palju ka ülejäänud saart, kuid ausalt öeldes… unustasime me nii võib-olla puhata? Vaadates nüüd neid pilte ja meenutades sealset olustikku, oleksime võib-olla pidanud veetma kõik päevad seal koopaserval vaadet imetledes, end aeg-ajalt vette kastes ja unustades, et maailmas on vähem idüllilisi paiku kui see seal.

I have forgotten to show you our first "home" in Zakynthos - a beautiful villa in Blue Caves Villas complex. I don't even know where to begin... it had everything and more we could ever ask for. Breathtaking views to the sea, caves and mountains, clear blue sea to dip into (or a private pool if you don't feel like getting salty). The onky bummer was that since we were dealing a bit with illness and lost luggage, our mood wasn't the best during the first couple of days and we kind of forgot to relax... Oh, how I would relax there now though.  
Mis mulle meie villa juures enim meeldis, oli et see polnud modernne ja steriilne paik, vaid koht, mis tekitas tunde, nagu mul olekski lihtsalt üks imeilus maja mäeserval. Et see hoov, kus kasvas sületäite kaupa rosmariini ja kus käis peesitamas villade omaniku koer Dias, ongi mu koduhoov. Et ma ärkangi iga päev selles soojuses ja miljöös, mu hoovis kasvavad granaatõunad, sidrunid ja oliviid ning et iga mõne aja tagant potsatab üle müüriserva tohutusuur seedermänni käbi. Ahh, see paik… ja need lõunamaa õhtud seal, kus öös pole grammigi kõledust, vaid ainult see jahedus segatud lõhnadega, mida eritavad päeva jooksul päikese käes peesitanud taimed, mis nüüd vaikselt puhkavad ja aroome õhkavad. Kas saate aimu KUI väga ma naudin sooja kliimat ja eriti kõiki neid imekauneid Kreeka saari?

Villas ootas meid kõik vajalik ja enamatki. Laual seisid uhkelt kohalikud Blue Caves veinid, kausis kohalikud granaatõunad. Elutoas tekitasid koduse tunde seal virnas olevad lauamängud ja magamistoariiulis ootasid uusi lugejaid mitmed mõnusad rannalugemised. “Ranna” mitte seetõttu, et tegu oleks klassikaliste rannaraamatutega, vaid nende laines lehed ja karedad kaaned andsid aimu sellest, et just nimelt rannas on nad eelmisi külalisi saatnud. Ent puhkajaid on kaht tüüpi: lugejad ja aktivistid. Viimaste tarbeks olid vaid kiviviske kaugusel (kui sedagi) välijõusaal, koopad, kajakid…

What I loved most about our villa, was that it wasn't a sterile and modern hotel, but a house that made me feel like I actually had a beautiful home in Greece. That pinching a little more taste for our dinner from the huge rosmary bushes was an everyday routine. That having pomegranates and lemons growing around me is usual. How easy it was to forget that there are any other kind of places in this world than this idyllic atmosphere there. Even the nights were beautiful. Although a bit chilly, the scent from all the trees and bushes that has sunbathed the whole day reminded us of a beautiful day gone and hopefully another adventurous one to come.

We had the warmest welcome with local Blue Caves wines waiting for us. There were more details that really made it feel like a home: good music choices in the stereo, boardgames and summer reads, all waiting for us to relax and enjoy. And of course, anything you need for an active holiday: caves to explore and little paths to follow, only to discover clear blue sea with kayaks waiting for you. 

Olin lõpmata tänulik võõrustajale tema külalislahkuse eest. Ilma probleemideta ilmusid meie tuppa lapsevoodi, kööki beebi söögitool ja lounge-alasse ohutu mänguaedik, et ma ei peaks kogu aeg beebil sabas jooksma. Loomulikult pidin seda siiski tegema, sest mis õigust on mul panna oma väike avastaja suletud paika, kui ka tema tahaks päikesesoojade kividega mängida ja näpuotsaga rosmariini maitsta?

I was endlessly grateful to our host, who had no problem providing us with a safe bed for our 10-month old, a comfy feeding chair for him and he also gave us a playpen, so I didn't have to run after my son 24/7. Most of the time, of course, I did it anyway, because who am I to not let him play with warm stones and taste rosemary straight from the bush? :D
Peatun, enne kui kirjutan sellest paigast terve romaani. Lõpetuseks pean mainima, et Blue Caves villad pole kohe kindlasti soodne peatumispaik, kuid paik, kus peatuda, on see kohe kindlasti. Villasid on ses rajoonis mitmeid erinevaid, vastavalt seltskonna suurusele ja vajadustele. Nii et kes tahaks veeta aega Zakynthose saarel ja tunda samal ajal justkui oleks tal seal üks imekaunis kodu… Soovitan soojemalt kui Kreeka päike!

I'm gonna have to stop, before this post turns into a short novel. Blue Caves Villas is a definite place to check out if you want to experience all the pleasures of staying on a beautiful Greek island. They have villas with different sizes and styles to choose from, depending on your needs. It's not a cheap place to stay at, but neither are the memories made there. 

POSTITUS ON VALMINUD KOOSTÖÖS BLUE CAVES VILLADEGA

THIS POST IS IN COLLABORATION WITH BLUE CAVES VILLAS

1 comment

  1. Aitäh Kreekat tutvustamast! Mu elukaaslane on sinna tahtnud minna juba mõnda aega ja kuigi mina pole väga kippunud (üks kord käidud, oli okei, aga mitte magnetiliselt tõmbav), siis praegu Sinu jutu ja piltide peale mõtlen, et vb siiski... :) Tänud inspireerimast!

    ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.