Mul ei ole kunagi olnud probleeme kuiva nahaga, kuid viimase aasta jooksul olen alateadlikult soetanud kreemjamaid ja niisutavamaid nahahooldustooteid ja alles hiljuti saanud aru, et õigupoolest olengi juba ühe jalaga (õigemini näonaha ja mõningate piirkondadega kehal) kuiva naha kambas. Näonahka mõjutab suurima tõenäosusega akne-rosaatsea, mis pole mu nahka muutnud mitte ainult kuivaks, vaid ka supertundlikuks ning keha vajab ekstraniisutust tõenäoliselt raseduse ja imetamise tõttu. 

Hiljuti tekkis mul võimalus proovida tundlikule nahale loodud brändi BIOK Dermatology tooteid. Need pärinevad Leedust ja on mõeldud abistama just neid, kel nahaga mõni konkreetne probleem, olgu selleks siis kuivus- või sügelustunne, ketendamine, pinge, punetus vms. BIOK Dermatology'l on kolm eri sarja: küpsele nahale, normaalsele ja seganahale ning noraalsele ja kuivale nahale. Mina langen igati viimasesse kategooriasse. Ma ei hakka pikka juttu nende kodulehelt ümber kirjutama, vaid tahan jagada enda kogemust, seega kes soovib rohkem nende filosoofiast lugeda, saab seda teha BIOK Dermatology koduleheküljel


Olen juba mitu nädalat kasutanud nende näokreemi, kehakreemi ja kreemjat kehapesuvahendit. Kõigil toodetel on malbe lõhn (fakt, et need üldse parfüümi sisaldavad, mis sest et vähesel määral, oli minu jaoks muidugi üllatav, kuid samas mulle tegelikult meeldivad kergelt lõhnastatud tooted, sest lõhn on siiski omaette elamus) ja mugav pumbaga pakend. Näokreemi pumbaga ma hästi läbi ei saa ja pean seda vahel sada korda pumpama, et midagi välja tuleks, kuid rääkisin brändi esindajaga ja mulle kinnitati, et see pole kindlasti tüüpviga ning ju sattus lihtsalt mulle vigane pump. Tundsin aga, et pean seda siiski mainima, räägin ju siiski enda isiklikust kogemusest. Kehakreemi ja pesuvahendiga seda probleemi esinenud pole. 
Kuna mu näonahk on supertundlik ja ravikreemide kasutamise tõttu sageli ka väga kuiv, ei saa ma just paljude nahahooldstoodetega hästi läbi, kuid BIOK näokreem teeb oma tööd tõesti hästi ja sobib ka jumestuskreemi all kandmiseks suurepäraselt. Kreem on hüpeallergeenne ja nagu kõik BIOK tooted, on selle aktiivsed komponendid 100% looduslikud. Selles sisalduv argaaniaõli niisutab nahka ja dipotassium glycyrrhizinate (mõni keemik võib tõlkida, kui soovib :D) rahustab ärritunud nahka ja kaitseb põletike eest ja just sel viimasel põhjusel ma seda kreemi nii väga naudingi. Akne-rosaatsea on mu naha teinud vägagi punetavaks ja põletikuliseks, see kreem on tõepoolest suutnud olukorda pisut leevendada. Vaikselt-vaikselt läheb mu naha olukord paremaks ja seda viimastel nädalatel nii ravimite kui selle kreemi koosmõjul, nii et mina olen igatahes väga rahul.

Nii pesuvahend kui kehakreem on samuti mõeldud kuivale kuni väga kuivale ja tundlikule nahale. Kehal mul ülemäära palju kuivi kohti pole, kui siis ehk küünarnukid-põlved-kannad, küll aga on mu nahk pisut... tuhm? BIOK pesuvahend on mõnusalt niisutav, nii et pärast pesust tulekut on kerge kreemitamine üldse unustada, kuid et käes on suvi ja nahk tahab üha rohkem riiete alt välja piiluda, püüan seda sammu siiski meeles pidada. Kreem ei jäta nahka kleepuvaks ja imendub kiiresti, isegi kui seda üsna heldelt peale kanda. Ehkki pudelil on kirjas, et see on müeldud ka väga kuivale nahale, loeksin ma seda pigem normaale ja kuiva naha kreemiks, sest mu varudes on ka oluliselt rammusamaid kreeme kui see. Nahale jääb mõnus ma-tulin-just-pesust-ja-lõhnan-nüüd-imeliselt aroom, aga ei midagi liiga pealetükkivat.

Võib ju öelda, et kreem on kreem ja suurt vahet neil kõigil pole, kuid antud juhul võin tõdeda, et olen proovinud kümneid ja kümneid kreeme, mis pole kuidagi mu pindkuiva nahka pikemaajaliselt niisutada suutnud, kuid BIOK-i näokreem oli selleks võimeline. Soovitan soojalt lugeda ka infot nende veebist, minu jaoks oli puhtalt probiootikumide (ehk heade bakterite) kasutamine nahahoolduses äärmiselt põnev õhtune lugemine, ilumaailmasõltlane nagu ma olen. Kopeerin: "Head bakterid aitavad organismil tugevdada immuunsüsteemi, vähendada põletikulisi reaktsioone, alandada verese kolesteroolitaset, vähendada laktoositalumatust. Tänu nende ainulaadsetele immuunsust reguleerivatele omadustele said heade bakterite tõhususest kiiresti aru ka dermakosmeetika loojad. Ainult et kosmeetikas kasutatakse elusbakterite asemel nende lüsaati, mis paistab samuti silma bioloogilise aktiivsusega. Need hooldusvahendid on ennetava toimega, tasakaalustades inimese naha naturaalset mikrofloorat. Tavaliselt kasutatakse probiootikume toodetes, mis on mõeldud akne poolt kahjustatud nahale, tundlikule või põletikulisele nahale või vananemisvastastes toodetes." Nii et there you go. 

BIOK Dermatology tooteid leiab suuremate Rimide lettidelt. ;)


POSTITUS VALMIS KOOSTÖÖS BIOK DERMATOLOGY-GA.

Post a Comment

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.