Pärast pikki otsinguid, proovimisi, kaalumisi, mõtlemisi ja ümber mõtlemisi valisime oma poja esimese "auto" ehk vankri/käru. Meie ülekaalukaks lemmikuks sai Cybex Priam komplekt. Kuna vankri valimine osutus oodatust keerulisemaks protsessiks (ausalt, meil läks sobiva auto leidmine ka rutem :D), jagan teiega natuke oma teekonda selle konkreetse vankrini ning miks me tegime just sellise valiku. Ehk on sellest postitusest kasu neile, kel ise see valik veel ees või kes juba kaaluvad Priamit, kuid pole veel oma otsuses päris kindlad.


Esiteks, meil sündis talvebeebi, mis tähendas, et tahtsin vankrit, millel oleks vett- ja tuulthülgav tugev kattetekstiil, madalale alla lastav kaarvari tuule, vihma ja lume eest kaitsmiseks, tugev alumiiniumraam ja kvaliteetsed rattad. Mis puutub ratastesse, siis esialgu vaatasin vankreid, millel olid ka esirattad suured (mõeldes lumele ja meie tüüpilistele teedele), kuid et elan Viimsis, kus teed on ilusad ja siledad ning näiteks eelmisel aastal oli meil lund vaid paar nädalat, mõtlesin siiski enda igapäevasele mugavusele ja manööverdamisele ja valisin ees pöörlevad rattad (mida on võimalik ka fikseerida). Olen vankriga sõitnud ka lumes (kaasa arvatud neid pilte tehes) ja seda täiesti probleemivabalt. Käsi südamel, iga kord kui me abikaasaga selle vankriga kuskil käime, ütleb üks meist vähemalt korra: "See on ikka nii hea vanker." :D


Tahtsin algul üleviidavat sanga, nii et kui päike peaks näiteks lapsele silma paistma, saaksin lihtsasti teda selle eest varjata. Cybex Priami sang üle ei käi, kuid vankrikorv käib NII kergesti ära ja on ise samuti meeletult kerge, nii et korvi ümber tõstmine pole eriline vaev. Kerge vankrikorv sai muide ka mu peamiseks plussiks ja argumendiks selle vankri valimisel. Elan nimelt liftita trepikojas ja pean olema võimeline last ja vankrit ise üles-alla tassima. Selle korviga saan hõlpsasti esmalt raami alla viia ja siis lapse ja korviga ise järele minna või vastupidi: lapse koos korviga üles tassida ja siis raamile järele minna. Hetkel jaksan kõike korraga tassida - laps on alles neljakilone.


Veel mõningaid Cybex Priami plusse: pidur käib peale vaikselt ja sujuvalt (nt ühel Emmaljungal, mida proovisin, käis see "Klõmm!" ja vankrit kasutanud ema tunnistas, et see võis vahel lapse isegi üles äratada). Vanker käib ülikergesti kokku ja koos istumisosaga (mida hakkan kasutama tõenäoliselt lapse 6.-7. elukuust ehk suvel) saab selle ühe käega kiiresti ja väikeseks kokku klappida. Istumisosa juures meeldib mulle ka see, et jalatugi on reguleeritav, mis tähendab, et kui laps magab, saab ta jalad üles tõsta ja need pole lõdvalt rippu. Lisaks on sel vankril hulgaliselt lisasid, mida on võimalik juurde osta. Mina ostsin näiteks topsihoidja, kus on hea oma veepudelit või kohvitopsi hoida.
Vahel on vankrite all olevad korvid ja kotid naeruväärselt väikesed, mahutades vaevu su käekoti, muust kraamist rääkimata. Cybex Priamil on all ülimahukas korv-kott, mis mahutab vabalt näiteks ühe punnis ostukoti, nii et olen juba korduvalt seda mahukust toidupoevisiitidel ära kasutanud. Ja rääkides poeskäikudest: ostsime ka sama firma turvahälli. Vankrikomplektiga tulid kaasa adapterid, millega on kerge hälli samale vankriraamile kinnitada ja nii ei pea näiteks autoga toidupoodi või ostukeskusesse minnes vankrikorvi kaasa võtmagi: turvahäll on niikuinii kaasas, tõstad ainult raami autosse ning laps saab mugavalt turvahällis olla ja sina saad mugavamalt poelettide vahel liigelda (ära lihtsalt adaptereid maha unusta nagu meie ükskord... ).


Kuid veel vankri juurde tagasi minnes - disain! See oli esimene, mis mind Cybex Priami juures võlus: minimalistlik ja kaasaegne disain. Kõik nupud, sangad ja rattad on proovides ja reguleerides niivõrd sujuvad ja kvaliteetsed - saan täiesti aru, miks Beebicenteri klienditeenindaja ütles, et Cybex on lapsevanemate suur lemmik. See ei aja sind hulluks ega närvi! :D Kui mul veel vankrivalimise virvarr peas ringles, vaatasin tänaval iga vankrit ja analüüsisin seda mõttes. Vahel tuli ka Priam vastu ja siis imetlesin alati juba eemalt, et küll on stiilne. Nüüd olen juba pime kõigi teiste vankrite suhtes. See lihtsalt on meie vanker ja seni tundub, et meie pojale meeldib see sama palju kui meile.


POSTITUS ON VALMINUD KOOSTÖÖS KAUPLUSEGA BEEBICENTER,  
CYBEXI AMETLIKU EDASIMÜÜJAGA EESTIS.

7 comments

 1. Meil on Cybex Callisto, mis sai ostetud seitsmekuusele lapsele kergkäruks, kuid järgmise lapse sündides hakkasime kohe beebieast kasutama. Ostsin juurde vankrikorvi, samuti saime adapterid ja need sobivad ka maxicosi turvahällile... Nagu päris ausalt- on küll hea toode. Tõsiselt, rattad kergelt liikuvad, aga samad fikseeritavad, isegi 15a sugulane, noormees, oli imestunud, kui lihtne selle vankriga on manööverdada... Aa ja Callistol on väiksed rattad, kuid ei ole pidanud KUNAGI temas pettuma :)

  ReplyDelete
 2. Suurimad tänud selle postituse eest. Saime enesekindlust ja läksime ostsime oma (juba südamelähedaseks saanud) Priami ka kohe ära. Hetkel läheb veel natuke aega, et testima saaks hakata aga usun, et oleme väga rahul, rääkimata minimalistlikust ja ilusast disainist :) Aitäh!

  ReplyDelete
 3. Huvitav kas mustade vankrite puhul võiks karta kanga koledaks pleekimist või näiteks seda, et päike kütab käru liiga kuumaks? Ostaksin kohe käru ära aga just neid küsimusi veel lahendan oma peas :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sellele küsimusele on mul raske vastata, sest suvi pole veel selle vankriga möödunud. Pleekinud kate kindlast kuskilt pole, palav ei ole talve- ja kevadpäikesega olnud, aga suvel oskan sellele kindlasti paremini vastata.

   Delete
 4. Suur tänu julgustamast Cybexi osas. Väike küsimus on küll seoses meie talvise kliimaga, et kas külma ja tuulise talveilmaga pole probleeme tekkinud? Emmaljunga jüngrid toovad just seda asjaolu pidevalt välja

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui mõtled, kas lapsel on selles soe, siis probleeme pole olnud, sest vahet pole mis vankrit sa kasutad, tuleks meie kliimas see ka ise ära "soojustada". Vankri korviosa kasutades panin alla lambanaha, siis tita koos villastest materjalidest rõivaste ja kombega ning tema peale veel villateki + vankrikate tuule eest kaitseks. Sõltuvalt ilmast sai kas vankrikatet või vahetekki ära jätta, aga enamasti talvel olid kõik kasutuses: kuna tegu oli naturaalsete materjalidega, ei hakanud laps ka higistama ja meil toimis nii hästi. Istumisosa jaoks ostsin aga lambanahast sisuga soojakoti ja jällegi oli lapsel talvel väga mõnus. :)

   Delete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.