.
Ma ei pea end veeraiskajaks. Ma ei lase veel kunagi asjatult joosta ja isegi vannis käies lasen vanni vaid pooleldi (kui sedagi) vett täis. Kuid arvestades seda KUI palju ma olen viimastel nädalatel vannis käinud (loe: põhimõtteliselt igal õhtul), pean ma end vist paratamatult natuke süüdi tundma. Aga asi on lihtsalt selles, et raseduse viimaste nädalatega kaasnevaid seljavalusid leevendab soojas vees ligunemine nii-nii hästi, et kui ma mujale enam väga joosta ei jaksa, siis vanni jooksen nagu tuul. :D Teiseks olen avastanud midagi eriti mõnusat: vanni- ja dušiõlid. Kus nad varem olid? Okei, nad on juba pikalt olemas olnud... aga kus MINA enne olin?
Niisutavaid kehaõlisid olen proovinud varemgi, samuti olen kasutanud õli näol ja juustel, kuid vanni- ja duširuumist on õlid seni välja jäänud. Paar kuud tagasi sain kingituseks H&M mitmeotstarbelise õli vanni, keha ja juuste tarvis. Juustel ma seda kasutanud pole, küll aga olen pumbanud seda jooksvasse vannivette (pärast on nahk imeliselt pehme ja sile) ning määrinud kehale. Ahh, see aroom (jojoba õli, rosmariin, päevalille- ja viinamarjaseemneõli) on absoluutselt lõõgastav ja rahustav. Vahel määrin seda sihilikult näiteks ainult randmetele, et uni kiirem ja sügavam tuleks - igasugused aroomid on mulle alati teraapiliselt mõjunud.
Hiljuti ise H&M iluosakonnas luusides jäi mulle näppu Revelation dušiõli. Põhimõtteliselt on tegu õlise dušigeeliga, mis pestes kenasti vahule läheb. Jällegi vallandub sellest tugev lõõgastav (üpris mehine) aroom, mis jääb hiljemgi veel nahale hõljuma ja jällegi on ülimõnus pärast voodisse pugeda ja oma mõnusa lõhnapilve sees uinuda.
Võib ju mõelda küll, et ah, mis H&M, looduslikke õlitooteid võiks pigem ökobrändidelt valida, aga näiteks mitmeotstarbeline õli kuulub nende Conscious sarja ja kannab uhkelt ka ECOCERT-sertifikaati ning dušiõli on oma hinna kohta (5,99€) vägagi luksuslik. Good enough for me!

Kas teie vanniserval või dušinurgas on ka õlitoodetel oma koht? Kui, siis missugustel?

Ever since third trimester kicked in, so did horrible back pains. It sometimes just feels as if someone is stabbing me in the back and I can only imagine how hard the actual labour pains are... but anyway, what I really wanted to say is that those pains have made sure that I find myself in a warm bath almost daily now. And as I more than appreciate a good sleep at the moment, I have also discovered something else: bath and shower oils. I know, they have always been there, but I just haven't used oils in the bahtroom yet. On my body, face and hair, yes, but not in my bath. My two recent finds and favourites are H&M multi-use oil for bath, body and hair and H&M Revelation shower oil. First one I use in my bath (the skin is so soft and smooth afterwards!) and sometimes on my body before bed and the shower oil is basically just like an oily shower gel that foams up nicely. Afterwards my skin smells so-so good and I can fall asleep in a relaxing aromatherapy cloud. Highly recommend! 

4 comments

 1. Rosaatsea diagnoos on terveks eluks! Õlitooted nii näo piirkonnas, kui ka juuste-ja kehahooldustoodetes on rosaatseale täiesti vastunäidustatud. Samuti naha muljumine, liigne katsumine, tavaliste ja/või mehhaaniliste harjakestega näo pesemine, maskitamine ja põhimõtteliselt igasugune katsetamine. ise olen nüüdseks pärast nelja aastat ametlikust diagnoosist (olin sel ajal niisamuti lapseootel) loobunud saunast, kuumast vannist, loomsest toidust ning kasutan vaid Bioderma v Avene tooteid. Olukord on stabiilselt hea ent seda ainult põhjusel, et ma lihtsalt ei tee midagi, mis mu rosaatsead toidaks v nahka ärritaks. See on ühtlasi ka ainus nõ. ravi. Tõsi, korra olen proovinud tabletikuuri, kuid sellega kaasnesid suulimaskesta probleemid, mis muutusid iseseisvalt jubedamaks kui rosaatsea ise. Rääkimata faktis, et kuur ei kesta igavesti ning selle lõppedes on kõik nahaprobleemid samas ulatuses (kui mitte suuremas) tagasi. Ei soovita!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh info eest, kuid mul on rosaatsea vaid näol ja igasugused õlid hoiangi näost eemale. Kehatooted pole midagi hullemaks ajanud ja kasutan samuti näol vaid apteegikosmeetikat (Bioderma sarja, mis spetsiaalselt ka rosaatseale kalduvale nahale). Mu olukord on võrreldes ravi algusperioodiga (sept. lõpp) väga palju paremaks läinud, ka kehaõlisid kasutades.

   Delete
 2. Minu lemmik on L'Occitane'i mandli dušiõli. No nii mõnus!

  ReplyDelete
 3. Ka minul on rosaatsea ainul näo piirkonnas. Õlised juukse- ja kehahooldusvahendid satuvad paratamatult voodilinadelt sinu näole ning sellepärast pole erilist vahet, kas sa kasutad neid tooteid ainult kehal ja väldid näo piirkonda või siis määrid neid otse näkku. Vahetan padjapüüri näiteks iga päev. Samuti kasutan pesu pesemisel ainult lõhnatuid pesuvahendeid. Parfüüm ka riide hooldusvahendites on riskifaktor rosaatseasele nahale. Väga heas ja stabiilses olukorras näonahk on siiski nahk, mis ei lase mitte kellelgi peale sinu enda aimata, et tegemist on tegelikult ülitundliku ja probleemse nahaga. Need ei ole üldse pahatahtlikud soovitused, ma olen ise selle kõik lihtsalt mitu korda läbi teinud. Ma olen isegi kunagi emu- ja kookosõli oma nahale määrinud, sest seda soovitati ühes rosaatsea grupis....no püha jumal... Kõike kaunist ja naerata:D!

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.