Ausalt ka, mõtlesin, et niipea kui ma dekreeti jään, on mul lapse sünnini maa ja ilm aega blogimiseks. Tegin endale isegi pika nimekirja postitustest, mida plaanin (ja plaanin neid endiselt!), kuid kuidagi on läinud nii, et mu viimasest update'ist on möödas enam kui 10 päeva ja minul on häbi-häbi. Aga mul on vabandus: meil on kodus käsil suuremat sorti ümberkorraldused. Näiteks vahetasime sel nädalavahetusel elutoas ja köögis põranda (olgu, L. vahetas, mina assisteerisin ja koristasin), mis tähendab, et pidime kogu mööbli, sealhulgas diivani, söögilaua ja köögi sektsioonkapid tõstma esikusse, kontorisse, magamistuppa ja kõikvõimalikele muudele vabadele pindadele. Sealhulgas polnud meil ka internetti, sest ruuter tuli lahti ühendada. Jah, vabandused-vabandused, kuid tõesti olid muud asjad mõttes. 
Lisaks peame hetkel jahti lapsevankrile. Sõelal on paar varianti, kuid uuriksin neilt, kel kogemusi, milliseid lapsevankreid te soovitada oskaksite ja miks? Märksõnaks kompaktsus, kuid praktilisus (selles hakatakse ringi rallitama vastu talve sündivat beebit). Noh, ja hind ka - saan aru, et vanker on oluline investeering, kuid hulluks ei saa ka minna, eriti kui tegelikult on tarvis veel ka turvahälli ja mõningaid muid asju. 
Kuid et elutuba on nüüd juba kobedam ja viisakam  - ootame veel uut diivanit - ning köök valmis, saan siin edukalt uuesti hingata ja selgema peaga mõelda. Nii et uus nädal, uued postitused! Pinky promise!

I was sure that as soon as my maternity leave begins, I will have endless time to blog about everything and anything. At least until our baby is born, of course. But that hasn't really gone according to plan, has it? We started renovating and redecorating half of our home and it has taken up all of our time. But now the living room is almost done, the Internet is back and I have more time on my hands again. Plus my brain just doesn't work when there's mess and clutter around me. But this morning is nice and I pinky promise you a lot of new posts this week! :)

18 comments

 1. Teutonia (Mistral P raamiga) meil sõelale peale pikki otsinguid ja arutelusid. Too hetk välistasin 100% kõiksugu pöörlevad ja ma ei tea mis trikke tegevaid vankrid, kuid poodides käies ja enamjaolt linnas kärutades mõistsin, et pöörlevad esirattad oleks võinud olla küll, siis ei peaks vankriga nii palju manööverdama. Teutonia tundus teiste vankritega võrreldes tugev (ja raske, minul raami tõstmisega autosse on probleeme) ja korvi osa pisut suurem, kui teistel, ja hea ongi, sest meie 5. kuuseks saav on praegu 68cm pikk ja pikka pidu selle korvis pikutamisega enam ei olegi ja kohe kui poeg 7.kuuseks saab, vahetame korvi istumisosa vastu välja. Neil kelle lapsed kasvavad erilise kiirusega, ongi probleem, sest vankri korv jääb väikseks aga enne 7. kuud ei tohi last istuvasse asendisse panna.
  Teutonia ei olnud sugugi odavamte hulgas, aga pisut soodsam kui Emmaljungad, mis polnud meie jaoks pooltki nii ilusad.
  Mõtlen, et poleks olnud sugugi hull osta alguses mingi kasutatud vanker ja hiljem siis uhkem kergkäru, oleksime kindlasti raha kokku hoidnud. Mõistan aga seda, et tahad oma lapsele parimat ja eriti kui on pere esimene beebi, ei taha ju teda eriti kellegi kasutatud vankrisse panna ��

  Edu otsingutel!


  ReplyDelete
  Replies
  1. Kasutatud osa mind nii väga ei sega. Muidugi eelistaks uut, aga sõelal on ka üks kasutatud (aga hästi hoitud) vanker. Mul on valikus samuti üks Teutonia, aga Be You versioon. Lähengi täna seda näppima ja vaatama, kuidas tundub. :)
   Olen nõus, et käru peaks olema olulisem investeering - seda kasutad ju ka oluliselt kauem.

   Delete
  2. Jah, Be You tundub ka hea variant!

   Delete
 2. Mul ema müüb just maha väikevenna vankrit, mis teenis hästi ja samuti talvisel ajal kasutasime. Ise suure õena käisin sellega pidevalt jalutamas ja mugav ja laps oli sees ka turvaliselt.
  Kui muidu huvi siis võin pildid saata (pole must-valge aga halli ja punasega) :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suur tänu pakkumast, aga mul punase värvi vastu allergia. :D

   Delete
 3. NÄHHH, sain täiega tünga! Lootsin palju pilte näha!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sorrriii, tean kui väga sa ühe pildi postitusi vihkad. :D

   Delete
 4. Meil oli kasutuses Teutonia Prestige (mingi vanem mudel) ja see oli selles mõttes super vanker, et igasuguste lumiste ja lörtsiste ilmadega läks see kõigest läbi nagu tank (nii me seda vankrit ka naljatades kutsume :D ), sest sellel on hästi laiad ja kõvad rattad. Mul mõnikord oli lausa kahju teistest emmedest, kes oma pöörlevate jms ratastega vankritega ähkisid ja puhkisid, et vankrit kuidagi lörtsis edasi liikuma saada. ja see on pärast kahe lapse kasutuses olemist endiselt väga heas korras.
  Ja kui käru peale juba millalgi mõtlema hakkate, siis mina soovitan üle kõige babyzen yoyo käru (millele saab hankida ka 0-6kk lapsele sobiliku "kopa"), see ei ole kindlasti kõige odavam käru ja ise kaalusime tükk aega, kas ikka osta seda või mitte. Nüüd kui see meil aga olemas on, siis ei vahetaks ma seda enam millegi vastu. Esiteks fakt, et see on üks vähestest kärudest (peaks olema üks kahest kui midagi vahepeal muutunud pole), mille tohib võtta lennukisse carry-on pagasina, vahemaandumiste puhul on see täielikuks päästjaks osutunud (sest üllataval kombel väga vähestes lennujaamades on kohapeal laenutamiseks kärusid). See käru läheb seega väga väiksesks kokku ja on seejuures ka superkerge ja igasmõttes kompaktne. Ja ma ei ole Babyzen poolt kinni makstud nagu selle teksti põhjal võiks vb arvata :D Ma lihtsalt ausalt arvan, et see on väga tasemel käru. Negatiivne pool on aga just see, mis Teutonia vankri puhul on super, ehk et selle rattad ei ole kindlasti käepärased lumise/lötsise ilma puhul ja sobib nö linnakäruks.
  Tuli plaanitust tunduvalt pikem jutt, ma ei oleks arvanudki, et ma suhtun nii emotsionaalselt kärudesse :'D ;D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Haha, tead, kärud teevad juba mind ka vaikselt emotsionaalseks. :D Aga pole ime, kui millegi külge mitu aastat klammerdud ja selles oma kõige kallimat vara hoiad, tekib paratamatult ju suurem side.
   Suur aitäh Sulle soovituste eest!! :)

   Delete
 5. Mina kiidaks Concord Wandereri. Käib üsna kompaktselt kokku, korv on kokkuvolditav ja käruosa käib koos raamiga kokku. Rattad parajalt suured ja vedrustus hea :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suur tänu soovituse eest, aga googeldades vaatan, et tegu käruga? Esialgu otsin siiski vastsündinule vankrit. :)

   Delete

 6. Meil on kodus Bugaboo Buffalo ja ma ei saa olla rohkem armunud.

  ReplyDelete
 7. Vankrikorv on sellel ka ikka olemas ;) saab osta eraldi neid

  ReplyDelete
 8. Mina algselt plaanisin osta Emmaljunga modial duo combi, mis tundus olevat talvebeebile kõige parem variant- piisavalt suur, mahukas, soe, suurte ratastega, mugav jne... Aga lõpuks ostsime ka Bugaboo buffalo ja ma olen üli rahul (kuigi beebiga veel pole saanud testida :D). See on minu arust sama heade omadustega nagu emmaljunga (mahutav, mugav, soe, head rattad - saab panna nii et pöörlevad ja ka nii, et on paigal mida ma ise eelistan), aga see on lisaks kõigele eelmainitule heale veel ka ülimalt kerge ja kompaktne. Ma ütlen ausalt, et ei ole eriti tugev ( :D ) aga buffalo raami kokku panemine, autosse tõstmine, korvi tõstmine jne ei ole mingi probleem- see käib imelihtsalt ja kergelt! Mina ise tellisin selle Soome ühelt lehelt, meil oli komplektis kaasas ka käru osa (tuttavatel kel sama vanker mahub üle 1aastane laps väga ilusti sinna ära istuma) seega mulle tundub, et käru probleem on ka lahendatud :) Hind küll päris krõbe uuena ostes, aga minu arust küll vägagi seda hinda väärt, eriti arvestades, et nii korralikku vankrit saab kasutada ikkagi pikka aega :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kõlab väga hästi. Milliselt lehelt tellisid? :)

   Delete
  2. This comment has been removed by the author.

   Delete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.