Rõõmustasime kõik, et septembris tuli suvi justkui mõneks ajaks tagasi... ja siis sai see otsa. Viimastel päevadel on eriti tugevalt tunda, et tuul toob jahedat vaid juurde ning õhk lõhnab hoopis teisiti. Mulle hirmsasti meeldib sügise algus, vaatamata asjaolule, et see kuulutab ühtlasi enam kui pool aastat kestvat märga, pimedat ja külma ilma. Miski, mida lisaks riietusele uuel hooajal kohendada tuleks on kosmeetika. Nii nahal kui juustel on jahedal ajal teistsugused soovid kui soojal suvel. Kui Stockmann palus mul nende praeguse põhjamaisusele keskenduva kampaania "Põhjala lummuses" raames valida välja mõningad enda lemmikud jaheda aja tooted meie põhjamaistelt brändidelt, pidasin seda ideaalseks võimaluseks jagada teile vastu talve mõningat nõu, kuidas enda naha ja juuste eest hoolt kanda.

Meie kodumaal leiab tublisid kosmeetikategijaid ja üks tuntumaid on kindlasti JOIK. Nende valikust leiab ohtralt erinevaid kehavõlisid ja uue tootena on neile lisandunud ka dušiõlid, mida tahaksin huviga proovida - seni aga räägin põgusalt kolmest lemmikust, mida olen ka ise juba kasutanud ning julgen seega soovitada. JOIK niisutav ja toitev kehavõi pulk on äärmiselt mitmekülgne toode, mida võib kasutada mitmel eri moel, sealhulgas aitab see külmal ajal kaitsta nahka külmakahjustuste eest, kuna ei sisalda vett. Lisaks funktsionaalsusele lõhnab see imeliselt (sisaldab kakao- ja sheavõid ning jojoba- ja oliivõli).
Ehkki mu nahk pole külma suhtes just ülitundlik, siis miski, mille eest sügisel ja talvel eriti hoolt pean kandma, on mu küüned ja küünenahad. Võiks ju ka tublisti kogu aeg kindaid kanda, aga milleks, kui on "vaja" kogu aeg telefonis nokitseda. Seega on küüne- ja küünenahaõlidest saanud mu suured sõbrad ja külmemal perioodil on üks alati käekotis kaasas. JOIK-i valikust leiab neemipuu- ja aprikoosikiviõliga variandi, mida on mugav kaasas kanda ja käigupealt küünenahkadesse masseerida.
Loomulikult ei saa unustada huulepalsamit ja JOIK magus huulevõie meega on jahedamaks ajaks ideaalne kaaslane. See sisaldab lisaks meele magusmandli- ja babassuõli, kakaovõid ja kastoorõli ning sobib ideaalselt külmast kuivi ja lõhenenud huuli paitama. Olen varasemalt kasutanud ka nende piparmündi huulevõiet, kuid arvan, et meega variant on saabuvateks kuudeks vähe kosutavam valik. 


 Miski, mille usku pöördusin juba pikka aega tagasi, on erinevad näoõlid. Kasutan neid sageli enne magamaminekut ja leian, et nad annavad efekti, mida ei suuda ükski kreem ning toidavad nahka rohkem sügavuti. Üks mu lemmikuid on MÁDARA Soothing Hydration näoõli. See konkreetne õli on mõeldud kuivale ja niiskust vajavale, pingul, haprale või ärritunud nahale, mis teeb temast talveks ideaalse kaaslase.
Pole mingi saladus, et MÁDARA on üks mu kõige lemmikumaid looduslikke brände, nii et tahaksin neilt soovitada midagi veel: MÁDARA Daily Defence kehavõiga tahan kõigile meelde tuletada, et külmemaks perioodiks tasub kergemad kehalosjoonid vahetada välja rammusamate kreemide ja kehavõide vastu. 


Olen põhjanaabrite soomlaste kosmeetikabrändilt LUMENE alati palju häid tooteid leidnud, kuid need kaks on minu jaoks täiesti uued avastused. LUMENE Glow Reveal 60 Second Facial on sügavpuhastav mask-koorija, mis aitab tuhmi näonahka värskendada ja annab võimaluse väikeseks näospaaks ilma suurema aja- ja rahakuluta. Teine, sügis- ja talveperioodiks lausa loodud toode on LUMENE SOS-kreem, mis mõeldud kasutamiseks nii näol kui kehal ja seda vastavalt vajadusele just neis piirkondades, mis vähe kuivemad ja tundlikumad. Seda võib kasutada ka näiteks huultel. Ent kuna SOS-kreem sisaldab ka vett, soovitaksin seda suuremate külmakraadide saabumisel eelkõige tubaseks kasutamiseks, näiteks enne magamaminekut.

Kes vähegi ilumaailmaga kursis, on kindlasti juba söögi alla ja söögi peale kuulnud Vestige Verdant'ist, meie enda kodumaisest brändist, kelle valikust leiab luksusliku bioaktiivse näomaski, millest on saanud paljude, sealgulgas minu enda suur lemmik. Tegu on maskiga, mille peamine eesmärk on nahka puhastada ja jääkainetest vabastada, muuhulgas sisaldab mask noorendavat humiinhapet. Ning millal siis veel oma nahka süvitsi poputada ja uuendada kui mitte pimedatel õhtutel kui väljas ulub külm tuul ja taevas on justkui hallim ja vaenulikum kui varem? Mina olen ühe potsiku juba tühjaks kasutanud ja vaatamata krõbedale hinnale, olen tootesse vägagi kiindunud. Nahk oli alati pärast justkui siledam ja "maha rahunenum". 

Viimaks, loomulikult ei tohiks unustada ka juukseid. Ehkki mütsid on üha enam moes, ei kanta neid külma ilmaga siiski piisavalt ja juuksed saavad seetõttu kõvasti vatti. Soome juuksehuuldusbränd CUTRIN on välja tulnud uue Halla sarjaga, mis loodud juukseid spetsiaalselt külma ilma eest kaitsma. Triosse kuuluvad aminohapetega niisutav šampoon, palsam ja volüümi- ja struktuuri andev suhkrusprei. Kõik tooted sisaldavad nii UVA- kui UVB-kaitset (inimesed kipuvad unustama, et talvel on lumepeegelduse tõttu päikese mõju veelgi intensiivsem) ning aitavad juustest staatilist elektrit eemal hoida - miski, millega mina mütsihooajal pidevalt võitlen.
p.s. Septembrikuus on see tootesari eksklusiivselt müügil vaid Stockmannis.

Need siin on vaid mõningad soovitused, millega oma vannitoariiulit vastu talveaega täiendada ja loodan, et ise iluosakonas ringi vaadates leiate just endale sobivaid tooteid. Olgem ausad, valik on lai ja orienteerumine pole kerge, nii et loodan, et sain veidigi abiks olla. Jätke kindlasti kommentaare, millised on teie ustavaimad külma aja iluabilised. :)


POSTITUS ON VALMINUD KOOSTÖÖS STOCKMANNI KAUBAMAJAGA

Post a Comment

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.