Neljapäeval enne itta (ehk Kohtla-Järvele :D) põrutamist sain kokku BM-tüdrukutega, et pisut (õigemini palju, meie koosviibimised kujunevad alati suuremat sorti mokalaadaks :D) juttu ajada ja maitsvalt aega veeta. Sihtkohaks sai Palace hotellis asuv restoran Konrad (Vabaduse väljak 3), millest Aljona mõne aja eest vaimustus ja siin postituses pajatas. Tegu on kunstnik Konrad Vilhelm Mägi järgi nime saanud moodsat kokakunsti käsitleva restoraniga, kelle enda sõnul on nende missiooniks Eesti kaasaegse kokakunsti edasiarendamine ning Eesti tutvustamine läbi selle. Konrad lubab külastajateni tuua erinevate köökide mõjud Eesti toidukultuurile 20. sajandi algusest tänapäevani ning soovitakse rakendada "moodsa kokakunsti võtteid läbi rõõmsa ja elava käsitlusviisi, et pakkuda nauditavat toitu ja kauneid elamusi."

Konradi menüü on napp, kuid läbi mõeldud ja kõik lihaga road on võimalik tellida ka lihavabalt. Kuna ma valin alati igal võimalusel restoranis kala (kodus ma seda ahjupuuduse tõttu ise ei valmista ja tunnen seega kalast sageli puudust) ja muud liha niikuinii ei armasta, valisin pearoaks kohafilee koos sidrunheina vahu, musta riisi ja spinatiga. See oli imehea, eriti meeldis mulle must riis, kuid samal ajal piilusin pisut kadedalt nende taldrikutesse, kes olid pardi tellinud.
Magustoiduks võtsin valge šokolaadi halvaa mangovahu ja "kullaga". Halvaa oli päris rammus, nii et jõudsin sellest süüa vaid poole - mu lemmikuks osutus aga hoopis taldrikul olnud pistaatsiajäätis. Üks parimaid pistaatsiajäätiseid, mida ma saanud olen!
Kes otsib kesklinnas tavapärasest pisut meeldejäävamat toiduelamust, siis soovitan kindlasti Konradi laua broneerida. ;)

Last Thursday me and my fellow blogger girls had a super nice dinner at restaurant Konrad - it's located in palace hotel (Vabaduse 30) in Tallinn. This place gets all of its inspiration from art (it's even named after a famous Estonian artist) and really proves that food is not always just food - it can be a beautiful piece of art. And tasty piece of art... at least my food was absolutely to die for! 

4 comments

 1. Koht ja toit mõlemad näevad super head välja!
  Ja kas sa ka idast pärit või? :D

  ReplyDelete
 2. Jube põnev oleks teada, mida sa Kohtla-Järvel tegid :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei midagi superpõnevat, abikaasa vanavanemad elavad talvisel ajal seal ning tähistasime pühi. :)

   Delete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.