"Millal tuleb järgmine pulmapostitus?" on küsimus, mida mulle on viimasel ajal rohkelt esitatud ja vastus on NÜÜD! :) Täna räägin lähemalt meie pulmadekoratsioonidest. Plaanisin algul kolmandaks postituseks teha rõivad, kuid muidu on kolm korda jutti meid kahte ja siis lõpus muu jutt, nii et näitan vahepeal midagi muud peale meie. ;)

KUTSED. Alustades siis kõige algusest: esimene asi, mis välja tuli mõelda ja esimeseks vihjeks meie pulmastiilist olid loomulikult kutsed. Kuna pulm toimus maal ja mereääres ja oli igati kodune, valisime oma pulmatooniks sinise ja kutsed minimalistlikud. Tellisin need sellisest kohast nagu Juliana Pulmakutsed, kuid ei tea, kas neid konkreetselt ise soovitaksin: saatsin inspiratsioonipildiks paksu sinised lipsuga foto (veelgi paksema kui meie kutsel) ja sain vastu imepeenikese paelaga kutse näidise. Palusin paksemat ja saime selle ning siis tuli juba lihtsalt leppida, sest aeg hakkas otsa saama. Lisaks sellele ei olnud tal pakkuda matti paberit, vaid ainult pärlmutterhelgiga. Nii et ma ei nimetaks teda just kõige paindlikumaks kutsete valmistajaks, kuid valmis kutsed olid ikkagi imeilusad!
Mul endal neist foto puudub, aga neid saab näha Instagramis siin


LAUAD. Korvid laudade keskele leidis mu ema realiseerimiskeskusest,  lilled sinna sisse ostis L. ema oma tuttava aianduskeskusest. Lauad, linikud, toolid ja toolikatted tõi kohale catering.


SALVRÄTID & KOHAKAART. Riidest salvräti õmbles igale külalisele mu ema ning voltisin need koos L. emaga. Kivid kohakaartideks korjasime koos L-ga, neile kirjutasin ka ise nimed ja sidusin paela ümber.


ISTUMISPLAAN. Kirjutasin istumisplaani oma vanale peeglile (tundub pildil tolmune, aga ma nühkisin seda viimase hetkeni ja need ebemed lihtsalt jäidki sinna). Kulu seega null, kasutasin kirjutamiseks sama markerit, mis kividel. Molberti peegli hoidmiseks laenasime L. õelt.


KOMMILAUD. Selle laste (aga peamiselt isegi täiskasvanute) lemmikpaiga eest vastutas mu armas õde Miramii. See oli tõeline hitt!
PÄIKESEPURI. Tseremoonia ajal oli meie peade kohal valge päikesepuri, mis oli mu ema idee ja leid osta.ee-st.


VIIDAD. Panime aia keskele ka sellised viidad püsti. Viidad ehitas valmis mu õe elukaaslane ja peale kirjutas mu õde. Need osutasid siis, kus asub tualett, kommilauake, rand, meie kodupaik Viimsi ja meie kihlumis- ja mesinädalate linn London.KÜÜNLAD. Neid oli meil igal kujul ja igal pool. Mina, mu ema ja õde kraapisime kokku kõik küünlalaternad, purgid ja alused, mis me suutsime ja mu ema süütas õhtuhämaruse saabudes küünlad nii treppidel kui puudel. TELK. Telgi ostsime samuti internetist (andis seda alles otsida, kõikjal olid rohelise ja punasega telgid, kuid tahtsime heledat! Lõpuks leidis sobiva mu isa.) ja see oli pärast cateringi ja fotograafi ka üks suuremaid kulusid. Lisaks sellele soetas mu isa sinna sisse soojuslambid, et õhtul jahe ei oleks. Isa pani arvutis joonisena paika ka laudade , DJ jms paigutuse ning ostis DJ ja n-ö backstage jaoks ka väikese lisatelgi, mida saame hiljemgi väliürituste jaoks kasutada. p.s. Kui kellelgi 6x14m peotelgi vastu huvi (mahutas lahedalt 70 külalist ümmarguste laudade taha ja ruumi jäi ka tantsuks), siis kirjutage mulle. :)


Lisaks sellele oli meil pulmas suurepärane valgustus, mille planeeris ja pani paika pereliige Allan. Sellest puuduvad paremad pildid, sest fotograaf lahkus enne päris pimedat, kuid terve telk ja ka mu vanemate maja kumasid öösel imeliselt. Seega suur-suur aitäh veel kord ka Allanile!

Lisaks neile deokratsioonidele oli tegelikke ettevalmistusi veel umbes miljon, alustades sellest, et riisusime hoovist ära umbes miljon käbi, jätkates sellega, et isa ehitas ka alumise korruse tualetti korraliku kraanikausi (et 70-l inimesel oleks rohkem kui üks tualett... ), minnes edasi sellega, et ehkki meil oli catering, pani ka mu ema saabuvatele külalistele snäki- ja joogilaua püsti... Kõik ei tule enam meeldegi, mis sest, et see päev oli vaid neli kuud tagasi. 


Ja ehkki olen juba kõiki isiklikult tänanud, tahan seda veel teha. Mu pulma planeeris nii palju mu enda pere sooje ja kuldseid käsi ja ma ei oleks seda kuidagi teisiti ette kujutanud. Muidugi on mugav maksta hiigelsummad teistesse taskutesse ja ilmuda ise lihtsalt kohale, aga kui su pulmas on nii palju detaile, mida oled ise hoolega valmistanud või näinud oma ema-isa-õde ja tulevast ämma sättimas, siis see on miski, millele ei annagi hinnasilti külge kleepida. 

NB! Kui kedagi huvitab täpsem hinnainfo vms millegi kohta, siis küsige kommentaariumis, ma ei hakanud hetkel ise postitust kolmekilomeetriseks ajama ja tahtsin keskenduda rohkem visuaalsele poolele, mis ongi dekoratsioonide mõte. ;)

11 comments

 1. Tere! Ma kasutan kohe võimalust ära ja küsin kommilaua kohta. Kas kommide jaoks anumad laenutasite kuskilt või ostsite aegamisi lihtsalt kokku? Kas komme saite kuskilt suuremas koguses soodsamalt osta või ostsite palju väikeseid pakke? Kas keskmises suures ümmarguses "akvaariumis" on Jellys kommid? Ma ei ole kuskil neid suure kogusega müügil näinud aga tean, et need on just laste suured lemmikud :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Enuri, kui ma ei eksi, siis olen neid lahtiseid Jellys komme näinud kas kuskil Prisma või Rimi lahtiste kommide letis. Tasub igaks juhuks aegajalt kiigata, äkki vahetavad oma kommide sortimenti.

   Delete
  2. Hei!
   Kausid on kokku kogutud- üks Hemtexist, üks Sotkast, mõned eelmainitud Realiseerimiskeskusest, üks Prismast, üks Home 4 Youst jne :)
   Kommid pidin saama suuremas koguses, aga lõpuks ostsin lihtsalt rohkelt pakke. Järgisin reeglit, et mida suuremad kommid, seda rohkem neid tundub olevat. Jellybeansid pole originaalid ja pärit Viimsi Delice'st :)

   Delete
 2. Ma küll Anna Elisabethi kohta ei tea, kust ta need sai, aga suuremas koguses jelly beanse (ja muid komme ja asju) saab osta näiteks lennujaamade tax free poodidest või online poodidest, Amazonist näiteks.

  ReplyDelete
 3. Mul on puhas rõõm Sinu pulmafotosid vaadata.

  Mulle meeldib, kui inimesed panustavad peo korraldamisele ise nii palju kui jaksavad. Teevad seda südamega ja siis on nõus maksma ka väga heale fotograafile, et see kõik kaunidus üles jäädvustada. Et ka lastel ja lastelastel oleks tulevikus hea ja soe tunne vanemate pulmapilte vaadata. Need hetked mööduvad nii kiiresti ja ja ununevad. Sageli jäetakse fotograaf üldse ära, sest kõik ju nagunii pildistavad... Kahju.

  Peegli idee on väga elegantne ja no telk!

  ReplyDelete
 4. Väga kaunis ja ise-tehtud ongi kuidagi erilisem! :)
  Kommide isu tuli ka nüüd hirmsasti peale...

  ReplyDelete
 5. see esimene pilt on nii nii ilus.. :)

  ps! sellise kommilaua taga oleks ise ka hea meelega maiustamas, hihii

  ReplyDelete
 6. Hei, kuna meil see tee ka ees ja just telk on kõige suurem peavalu põhjustaja, siis mis hinnaga see teie telk on ostetud? Ja ega sa pole nõus seda kohta jagama?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Leidsime lõpuks soov.ee-st vms kui ma ei eksi ha maksis 800-900.

   Delete
 7. Imeilus ja armas pulm! Mulle väga meeldib see idee, et teie pulm oli sedavõrd isiklik, kuna peopaigaks on teile kallis ja tuttav koht. Ja minu arvates ise võimalikult paljud dekoratsioonid teha on ka vägev! Kuna ma olen suur käsitöö ja kunsti harrastaja siis olen ise mõelnud, et kui kord peaksin oma pulmi pidama siis teeksin seal võimalusel võimalikult palju ise. Kas võib muidu küsida palju teil selline pulm umbes kokku läks maksma? Ma just mõtlen, et teil on inimeste arv selline no natukene üle keskmise aga peopaik oli omal olemas, et missuguse summaga umbes siis arvestama peaks.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ohh, kui ma mäletaks, me reaalset eelarvet ei teinudki... Kõige kallim oli catering ja see läks 3000 kanti kui ostsime alkoholi (v.a õnnitlemisšampuse) ise. Aga kõik muu ostsime nii jooksvalt, et ma tõesti ei oska öelda... huupi pakkudes koos kõigega (toit, tort, riided (mulle õmbles kleidi ema), sõrmused, alkohol, sõrmused, bussirent, kaunistused, kingitused vanematele, õhtujuht..) äkki 6000 ringi.

   Delete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.