Hiljuti koputas mu õlale Natura Siberica, tutvustamaks mulle ja mu lugejatele uut Natura Siberica Loves Estonia tootesarja. Natura Siberica ise pole vast kelelelgi võõras - mitmetes kaubanduskettides saadaolev Venemaalt pärit kosmeetikabränd on võitnud mitmeid südameid nii juukse- kui kehahoolduses. Kui üldiselt põhinevad nende tooted metsikutel ürtidel ja Siberi taimedel, siis mõnda aega tagasi avas Natura Siberica Tallinna tehases vardiku looduskosmeetika tegemiseks Saaremaa taimedest. Nüüd ongi sündinud päris eestimaine sari Natura Siberica Loves Estonia, mis sisaldab rukkilille- ja arktilise muraka ekstrakte. Kõnealust sarja müüakse muide ainult Eestis. Pisikese patriootlasena tundsin sellise asja üle uhkust ja tahtsin loomulikult teile kõike lähemalt tutvustada.


Tootesarja kuuluvad päeva-, öö- ja silmakreem, dušigeel, šampoon, juuksepalsam ja -mask ning kehakreem. Mul avanes võimalus kõiki tooteid ka omal käel proovida. Olen juba kasutanud ära suurema osa dušigeelist, millel mõnusalt mahe ja üpris neutraalne lõhn nagu kogu sarjal. Võtan kohe ette ka juuksetooted, seda niipea kui praegused on otsakorral (ma lihtsalt ei kannata kui mul on korraga kolm erinevat šampooni pooleli... ). Kel pikema arvustuse ootamiseks jaks puudub, siis Natura Siberica tooted on piisavalt sõbraliku hinnaga, et neid suurema valuta endalegi soetada. Mina olen neid näinud juba suuremates toidupoekettides, aga kindlasti leiab neid mujaltki.

Aga rääkides Natura Sibericast - kas olete mõningaid nende tooteid kasutanud ja millised on olnud teie kogemused? Kuidas suhtute üpris paljukiidetud vene kosmeetikasse üleüldiselt?

14 comments

 1. Olen küll vene kosmeetikat proovinud ning väga meeldib. Eriti palsamid juustele ning kehakreemid. Mainimata ei saa jätta ka väga taskukohast hinda mis nendega kaasas käib!

  Aga Siberica tundub natuke kõrgem klass olevat :)

  ReplyDelete
 2. Mina olen proovinud nende astelpajuga šampooni ja palsamit. Šampoon minu juustele eriti ei sobinud, aga palsamiga jäin väga rahule. Ja need lõhnavad nii hästiii! :)
  Proovin kindlasti ka need uued tooted ära, tundub põnev!

  ReplyDelete
 3. Sellist taime nagu arktiline murakas ei ole minu meelest üldse olemas, kas saaksid palun paki pealt ladinakeelse nime vaadata?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ise mõtlesin ka, et see misasi on artktiline murakas, aga sõber Google aitas - ladinakeeles on see Rubus Chamaemorus.

   Delete
 4. Ma arvan, et AE ei hakanud ise seda nime leiutama. Neid tooteid promotaksegi sellise tõlke ja nimega niiet jah.. Pealegi ei saa ma muidugi öelda ka, et ma tunneksin kõiki muraka perekonda kuuluvaid liike (mida on palju). Samas uurisin veidi huvist ja leidsin sama nime kasutavaid tooteid ja firmasid (inglise keeles arctic cloudberry) ja sealsete toodete ladina keelsest nimest koorus välja rabamurakas (Rubus chamaemorus). Meie jaoks on see tavaline, eks kellegi jaoks eksootilisem/arktilisem.. Ilmselt viidatatakse selle nimega just taime kasvukohale-tüübile, sest arktiline seda iseloomustab. Ja see pole sugugi esimene firma, kes oma koostisosi tahab kuidagi fancymalt nimetada ja sellega reklaami teha :) Aga eks näis ehk AE jagab meiega, mis selle ladina keelne nimetus on :)
  Natura Siberica toodetest olen ka proovinud astelpaju sarja. Saan sama öelda, mis Mariann, et šampoon ei sobinud ka minu juustele, aga lõhn see-eest on super! Ostsingi tegelikult selle šampooni enda juurde seepärast, et kui ema külla tuleb, siis on tal millega pead pesta, kuna tema kasutab seda ja on mitmeid NS tooteid kasutanud ja kiitnud :)
  Ma arvan, et nende toodete puhul on hind ja kvaliteet küllaltki paigas ja pigem isegi ostja kasuks :)

  ReplyDelete
 5. Guugeldasin. Paistab, et arktiliseks murakaks nimetatakse ilumaailmas taime, mille ladinakeelne nimetus on Oxycoccus palustris (http://ilutooted.ee/tolmpuudrid/618-couleur-caramel-tolmpuuder-3700306918029.html). Taimenimede andmebaasi järgi on see igatahes harilik jõhvikas: http://www.ut.ee/taimenimed/taimenimed.cgi?query=Oxycoccus+palustris&lang=ld Tule taevas appi! Väga usaldusväärne tõepoolest...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma just tahtsin saarlasena õelda, et jõhvikat ja veel vähem murakat meie metsades siin Saaremaal põhimõtteliselt ei kasvagi. Rabasid kah eriti pole... ��

   Delete
 6. Lähim "arktilisele murakale" oleks alaska murakas (http://www.ut.ee/taimenimed/taimenimed.cgi?query=murakas&lang=et), mida Eestis kohe päris kindlasti ei kasva. Eks ole hämmastav, millist mõttetut häma kosmeetikatootjad meile ajavad?

  ReplyDelete
 7. OK, ilmselt mõtlevad nad Rubus arcticus't ehk soomurakat: https://en.wikipedia.org/wiki/Rubus_arcticus.

  ReplyDelete
 8. Mina ostsin hiljuti sellest sinisest sarjast päevakreemi, öökreemi ja silmaümbruskreemi. Silma jäi toode just ilusa pakendi tõttu ja kuna olin just otsimas alternatiivi otsa saanud näokreemile (kasutasin varem Biothermi tooteid), siis nii selle ostu sooritasin. Mulle meeldis ka, et nad ei pidanud paljuks eestlastele meele järgi pakendit kujundada. Aga kreem on üle ootuste hea, isegi liiga hea, nii et ma olen natuke segaduses, kas see ongi nii või ma kujutan seda ette - imendub kergesti, minu normaalne näonahk on pärast mõnusalt sile ja pehme.

  ReplyDelete
 9. Kasutan hetkel sama sarja šhampooni ja juuksepalsamit ja ma lihtsalt jumaldan neid :)
  Pole ammu ammu midagi nii head proovinud :) Lisaks on lõhn lihtsalt imeline :) Juuksed jäävad nii mõnusad pehmed :)
  Igatahes jätkan kasutamist ja kinldasti soovitan teistele ka :)

  ReplyDelete
 10. Kuigi teema on juba vana.. Siiski, pakendil on taimeks Rubus Chamaemorus, mis eesti keeles on rabamurakas. Problem solved :)

  ReplyDelete
 11. Tegelt on nii, et Saaremaal leidub murakat küll, nii uskumatu kui see ka pole - oma tuttavad on käinud neid seal korjamas ;) - ilmselt on korjamiskoht vähestele ainult teada!

  ReplyDelete
 12. Ostsin hiljuti päevakreemi ja öökreemi näole, mis on mõeldud normaalsele/kuivale nahale. Kreem küll imendub hästi ja on kenasti pakendatud, ent juba mõne minuti pärast on nahk taas kuiv. Isegi öökreem, mida kasutan praeguseks päevasena, ei ole piisavalt niisutav. Samas on mul ka kergemana tunduvaid kreeme olnud, mis siiski näonaha niisutatuks jätavad.
  Ootused olid suured, aga toodetega eriti rahul ei ole.
  PS: See nn arktiline murakas on tõesti tavaline rabamurakas. Eks sõna "arktiline" läheb lihtsalt kujutlusega Siberist hästi kokku :)

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.