Freddie on meiega olnud vaevalt kaks kuud (täna on vanuseks 3k 10p), aga ta on juba nii-ii palju kasvanud. Lihtsalt vaadake seda beebipostitust temast! Panin ühe armsa võrdluse täna ka oma Instagrami (@annnaelisabeth). Mulle on selle aja jooksul tema enda kui üleüldse koerapidamise (õigupoolest kassi- ja koerapidamise) kohta eri kohtadesse mitmeid küsimusi tulnud, nii et annaksin teile selle postituse all võimaluse kommentaariumis küsida mis tahes kutsikaküsimusi ja vastan neile nii hästi-halvasti kui oskan. :)

Freddie has been with us for less than two months, but he has already grown SO much. Just look at this baby post of him! If you have any questions about Freddie or just raising puppies (actually, a puppy AND a cat), you can leave them below and I'll get back to you! ;)

18 comments

 1. Mis t6uga on tegemist? Kasvab ta veel palju suuremaks? T6eline nunnukas! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Freddie on puhast tõugu krants (:D), ehk siis ka tema isa ja ema olid krantsid ja omakorda nende vanemaid kahjuks ei tea. Väga suureks ta tõenäoliselt ei kasva, seda on juba käppadest näha, tõenäoliselt maksimaalselt mulle põlveni kui sedagi. :)

   Delete
  2. Kõige tugevam ongi koer kellel on pikalt krantsid eelnevates põlvkondades! Nii et tugev ja terve mees sirgub! :)
   Kas tal on mingeid ulakaid kombeid ka tekkinud millega vaeva näete? :)

   Delete
  3. Jaa, olen ka kuulnud, et krants on tugev koer ja ka kogemus teiste koertega on seda näidanud. :)
   Mis puutub ulakatesse kommetesse, siis nagu kutsika puhul ikka - enim vaeva näeme me asjade närimise ja potitrenniga. Ta tahab nii toas kui õues kõike süüa (õues on see päris mure, sest ei tea, mida kõike ta sisse võib süüa endale kui korra tähele ei pane... ) - üllataval kombel on aga seni meie jalanõudest eemale hoidnud. Pisikesena sai ühed mu sussid, mis on talle lubatud ja teiste jalanõude järele seetõttu ei isuta. Potitrenni teeme hoolega, aga kuna kutsikas pissib nii tihti, on hetkel veel selline 50-50 toas/õues ja eks ta on alles kolmekuune ka. Muid ulakusi ta otseselt ei tee - kõige häirivam on see kui nad kassiga müravad ja lõbus mäng mingil hetkel liiga agressiivseks kisub ja seda nii kassi kui kutsika puhul, küüned ja hambad tulevad käiku. Õnneks ei kesta see kaua ja olukord tekib vaid siis kui ühel saab mängutuju enne otsa kui teisel. :)

   Delete
 2. Kas kaalusite ka tõukoera võttu? Kui jah, siis millist tõugu?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, kaalusime nii Bostoni terjerit kui Jack Russelit... Mistõttu on naljakas, et meil on nüüd Bostoni terjeri toonides Jack Russelli sarnane tegelane. :D Meile meeldis Bostoni iseloom (küllalt rahulik, inimeste- ja lastesõbralik, sobib ka korterisse, ei vaja liiga palju füüsilist tegevust), kuid samas Jack Russeli iseloom, ent viimase puhul peletas tema hüperenergilisus. Paistab siiski, et hüperenergilise tegelase saime me siiski, kuid oleme sellega kiiresti harjunud ja on lahe, kuidas üks väike energiline tegelane väsitamise asemel pigem süstib ka minusse indu rohkem liikuda, tegutseda ja avastada. :)

   Delete
  2. , kuid samas Jack Russeli välimus* tahtsin öelda. Bostoni iseloom, Jacki välimus. :)

   Delete
 3. Meil on sama vana labradori retriiver (vanus täna 3 kuud ja 9 päeva). Hea äratundmis rõõm on lugeda elust koos sama vana kutsikaga :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oi, siis neil ju ainult päevake vahet. Mõnusat koerakasvatamist teile, see on tõeline rõõm. :)

   Delete
 4. Kas Sul on plaanis ka Freddiega kutsika/koertekooli minna?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, nüüd kus kõik süstid tehtud, lähme niipea kui võimalik. :)

   Delete
 5. Miks just nimeks Freddie ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Talle polnud kusjuures sugugi lihtne nime mõelda. Algne variant oli Bruno, kuid see jäi samanimelise tuttava tõttu siiski ära, veel meeldisid meile Sherlock, Hamlet, Dexter, Lenny... Aga lõpuks tuli kuidagi Freddie ja suures osas kuna me usume ja loodame, et ta on vähemalt sama lahe tegelane kui oli minu suur lemmik Freddie Mercury. :)

   Delete
  2. Arvasingi, et ehk ongi selline seos, seetõttu ka, et just Freddie, mitte Freddy :). Mina panin oma kassile nimeks Delilah Freddie (lemmik) kassi järgi :)

   Delete
 6. Ma tahtsin ka nii väga koerale Freddie nimeks panna. Samuti oma suure lemmiku Mercury järgi. Aga kuna lähedal elava sõbra koera nimi oli juba Freddie, siis jäi ära. Pealegi oli minu omal juba väga noobel nimi - Edward :) See jäigi.
  Sinu nupsik on aga über armas! :)

  ReplyDelete
 7. Kust selle armsa ostsid ja palju ta maksis? Olen kõrvuni temasse armunud. Väga armas koer. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Viljandimaalt ühelt perekonnalt litsalt kuulutuse kaudu, küsiti 15 eur, andsin 20. :D

   Delete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.