Mineraalkosmeetika on miski, mis on ilumaailmas ringelnud juba pikemat aega, kuid millega ma veel süvitsi tutvust teinud pole. Viimasel ajal olen ma aga rohkem mõtlema hakanud, mida ma oma (väga probleemsel) näonahal kasutan. Alates sellest kui vahetasin näokreemi puhta kookosrasva vastu, olen näinud üpris drastilisi muutusi paremuse suunas ja vaikselt, samm-sammuhaaval tahaksin ka teisi n-ö puhtamaid tooteid enda ilurutiinidesse lisada. Üks selline võimalus tekkis mul nüüd tänu levelzone.ee-le Rootsi mineraalkosmeetikabrändiga IDUN Minerals. Rootslased lubavad, et nende tooted sobivad ka tundlikule nahale ega ummista poore, lisaks omavad puhtad mineraalid loomulikku päikesekaitset, mõjudes samal ajal nahale rahustavalt ja isegi ravivalt. IDUN tooted koosnevad 100% puhastatud mineraalidest ning ei sisalda talki, silikooni, parfüümi ega parabeene. See muidugi on nende enda jutt ja lubadused kodulehelt, aga fakt, et mineraalkosmeetika on nii puhas, et mine sellega või magama, on vast enamikele niikuinii teada. Veenduge siis lihtsalt enne, et tegu on ikka legit puhta mineraalkosmeetikaga ja IDUN paistab seda olevat. Valisin endale proovimiseks välja neli toodet ja kirjutaksin neist teile lähemalt - kellel puudub mineraalkosmeetikaga igasugune kogemus, saab siis aimu, kas ja kui palju erineb see oma mittemineraalsetest kolleegidest. 

Mineral makeup is something that has been loved by millions for a while now, but I just haven't really gotten into it. But now that I switched mu regular face creams to 100% natural coconut oil, I've seen such drastic (good) changes in my skin that I've been really thinking more about what I'm putting on my skin. The timing could not have been better, because recently our local webshop levelzone.ee (they also ship to Finland!) offered me a chance to pick out some mineral makeup from a Swedish brand IDUN Cosmetics. I picked four items that I was most interested in and today I'm sharing my experience and thoughts with you.


Kompaktpuuder Tuva lubab meigipõhja kinnitada kogu päevaks, andes jumele samal ajal kauni läbikumava viimistluse. Puudritoos, nagu ka suur osa teisi IDUN tooteid on kaunistatud Itaalia kunstniku ja disaineri Patrizia Gucci maalidega. Sellised kirjud pakendid pole küll minu maitse, kuid lisavad kindlasti pakenditele omapära ja iseloomu. Keda huvitab, võib Patrizia nägemust IDUN-pakenditel kujutatud naistest lugeda siit. Puuder on väga peene tekstuuriga ja ei lisa ülejäänud meigile puudrise välimusega lisakihti. Küll aga on sellel üks väga suur miinus... kogus. Juba pealt on näha, et toosis on puudrit vähe, aga seda on ikka väga vähe: kõigest 3,5 grammi. Seda on üle näo kasutatava toote kohta maruvähe. 

Pressed powder Tuva promises to "create a beautiful hint of colour while fixing makeup for all day wear. Tuva hides fine lines and adds a beautiful, translucent glow to dull skin." The compact itself is decorated with paintings by an Italian artist and designer Patrizia Gucci and you can read more about her thoughts on IDUN woman here. This powder is very finely milled and doesn't add a heavy layer of powder to your makeup - it just fixes it beautifully. But this product has one pretty big flaw. You only get 3,5g of product. Usually powders have at least 7-8g, my Chanel compact powder carries 15g. 


Üks meigibränd on ainult nii hea kui hea on nende huulepulk, am I right? :D IDUN Minerals huulepulk lubab, et sel on luksuslikult kreemjas tekstuur ja kõrge mineraalne pigmendisisaldus, lisaks sellele aitavat selles sisalduv murakaõli huuli pehmendada ja E-vitamiin tõhusalt hooldada. Mina valisin tooni "Björnbär" ja õigesti tegin, sest kui selle esimest korda karbist välja võtsin, siis ma sõna otseses mõttes ahhetasin. Nii väga meeldivad mulle lillad marjatoonid! Pigment, ehkki tugev, on ka veidi läbikumav ja tegu on huulepulgaga, mis toob rõõmuga esile kõik katkised ja kuivad kohad su huultel, nii et soovitan huuli enne põhjalikult niisutada ja vajadusel koorida, nii on huulepulgal vähem vigu, mida rõhutada. Mu lemmikviis selle konkreetse toote pealekandmiseks: kannan huultele esmalt imeõhukese kihi peitekreemi (nii tuleb huulepulk rohkem esile, sest mu enda huulte loomulik toon on üpris tume ja kipub värve "sööma") ja seejärel kannan huulepulka õrnalt tupsutades peale. Viimaks tupsutan veel sõrmega üle - nii jääb huultele ilus marjane pigment. :)

A makeup brand is only as good as the lipstick they offer, am I right? :D IDUN promises that their lipstick feels creamy and luxurious, while covering lips "with the drama of highly pigmented, ultra-purified minerals for perfect coverage and rich, even colour." It has cliudberry oil and vitamin E listed in its ingredients, so it's also supposed to be very softening and caring. The shade I picked is "Björnbär" and damn, I made a great choice, because honestly my jaw dropped when I took this lipstick out of the box. That's how much I love purple berry shades! Now this is one of those lipsticks that will emphasise any dry spots on your lips, so make sure tohave soft and exfoliated lips before applying this. My favourite method of applying this shade is actually first putting a light layer of concealer all over my lips (my natural shade of lips is quite dark, so colour don't always show up very vividly) and then dabbing in the lipstick and later also dabbing gently with my finger, so I get this nice and natural berry shade.Otsustasin proovida ka nende Gull ripsmetušši, peamiselt kuna tegu peaks olema tublisti tihendava tušiga ja ripsmetušše valides kaldun ma alati pikem tihendavate kui pikendavate poole. See, nagu kõik IDUN ripsmetušid sobib ka tundlikele silmadele ja läätsekandjatele ja kellel huvi, siis neil on olemas ka pikendav ja veekindel tušš. Gull tuleb kuldses üpris jämedas tuubis ja sellel on tavalised, mitte kummist harjased. Tegu on ühega neist tuššidest, mis töötab juba esimesel kasutuskorral. Teate, kuidas mõned tahavad, et neid 1-2 nädal kasutataks, enne kui nad endast parima annavad? See hakkab algusest peale hästi kinni, lisaks on tõepoolest tihendav ning isegi pisut pikendav. Tükki ei kisu ja ripsmed jäävad kuivad ja pehmed, mitte kanged ja kleepuvad. See tähendab, et tušš näeb hea välja ka pärast väikest uinakut. :) NB! Kui sul on väga rasune nahk, võib tušš pisut kulmude alla kogunema hakata.

Gull is one of the three mascaras IDUN offers and this is the thickening one (they also have lenghtening and waterproof mascaras). It comes in a pretty thick golden tube. It's one of those mascaras that doesn't need you to use it for 1-2 weeks before it works its best - it's really good from the very beginning. Thickens, but also lenghtens a bit, leaves your lashes dry and soft, not sticky and  hard, which means that your lashes still look great even after a little nap. :) NB! If you have very oily eyelids, this mascara might not be for you and you should probably go with the waterproof version.Last, but not least, valisin välja IDUN valgustpeegeldava peitepliiatsi. Olen kasutanud ja armastanud The Body Shopi Lightening Touch pliiatsit ning kasutanud ja ju-mal-da-nud YSL Touche Eclat pliiatsit, nii et tahtisn näha, kuidas mineraaltoode sama ülesandega toime tuleb. Pliiats tuleb kahes toonis, "Raps" (minu oma) on heledam ja külmem, "Havre" pisut tumedam ja kollakam. Kõigepealt saab see pakendi eest 12 palli 10-st! Pakend on imeilus ja sleek ningtoote kätte saamiseks tulb vajutada üleval olevat musta nupukest (esimesel korral tuleb seda vajutada ligi 60 korda, lihtsalt hoiatuseks - see on sääraste toodete puhul tavaline) ning musta nuppu saab ka lukku keerata, nii et lapsed/väikesed-mehikesed-kes-käekotis-elavad-ja-pudelitelt-korke-keeravad ei saa pahandust teha. Nii tekstuurilt kui pigmendilt on see hämmastavalt sarnane Touche Eclatiga. All in all, see on üks kindlaid võidutooteid, mida julgelt proovida soovitan!

Last, but not least - I'm a big lover of highlighting concealer pens. I have loved my The Body Shop Lightening Touch and I'm absolutely obsessed with YSL Touche Eclat, so I wanted to see how a mineral product compares. Idun concealer pens comes in two shades: "Raps" is lighter and with colder undertones, "Havre" is a bit darker and more yellow. The packaging of this product gets 12 out of 10 - it's so nice and sleek and you can even lock the black button, so that kids/little-devils-who-live-in-your-handbag can't push it when it's not needed. It's very similar to Touche Eclat both in texture and pigment, so I would definitely recommend giving it a go - if one of the two shades they offer suits you of course.Kokkuvõtvalt võib öelda, et kui peaksin siit soovitama vaid üht toodet, oleks selleks tõenäoliselt valgustpeegeldav pliiats, aga olen superrahul ka ripsmetušiga ja soovitaksin seda kõigile, kel on keeruline leida tušši, mis nende tundlikke silmi ei ärritaks. Minul tekkis brändi kohta uurides lisaks huvi ka nende huuleäigete vastu - neil on isegi üks nimega Anna. :) Kel huvi, siis IDUN Minerals ametliku kodulehekülje leiab siit ja Levelzone valiku toodetest leiab siit. :)

That's all about IDUN for now - if you're only gonna get one thing, then my two favourites so far are definitely the concealer pen and the mascara. But I would also love to try their lipglosses (they even have one called "Anna" :)) and the blushes look lovely as well. Find their official website here.

3 comments

 1. See ei puutu küll siia teemasse, aga millist näoõli/seerumit soovitaksid kuivale,rasusele nahale? :)

  ReplyDelete
 2. Oohh, plusspunktid imeilusa pakendi eest!
  -P.
  BOWTIE DIARY

  ReplyDelete
 3. Räägi lähemalt, kuidas sa oma näonahka hooldad. Olen ise sarnase näonahaga nagu sina ja no mitte miski ei aita, olen ahastuses :(

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.