Ma olen väga õnnelik alati kui keegi mulle raamatuid soovitab. Loen palju ja vahel saavad ideed otsa ning kui siis keegi ütleb, et mõni raamat pani ta silmad särama või tõi neisse pisarad, aheldas ta tundideks lugema ning seadma raamatutegelase saatuse olulisemaks prioriteediks kui enda ööune, siis ma lihtsalt pean sellest osa saama. Hiljuti soovitas täditütar mulle Jojo Moyesi raamatuid. Ma olnud neist kuulnudki, ehkki need on nähtavasti juba üle maailma laineid löönud. Mul pole kindlat tüüpi raamatuid, mida ma oluliselt rohkem armastaks kui teisi... Või noh, ma armastan ajaloolisi romaane ja trillereid, aga ma ei ütle kunagi ära ühest korralikust naistekast. Jojo raamatud on seda kindlasti, AGA mitte lääges mõttes. Ja oi, kuidas ma ei kannata läägeid naistekaid. Jojo lood räägivad tavalistest inimestest ja nende tavalistest eludest, need on nii realistlikud, neis pole midagi ülepingutatut ega hollywoodilikku. See teeb neist niivõrd usutavad lood ja annavad oluliselt rohkem kaasamõtlemisainet. Esimene raamat, mille läbi lugesin oli "Me Before You", mis pidavat olema meeletu nutukas. Okei... Ma nutsin kahel korral natuke. :D Aga lugu on ilus ja tekitab sinus täpselt sama kurbuse, nõutuse, ahastuse ja viha nagu ka raamatu peategelases (keda huvitab, millest stoori täpsemalt on, Google it!). Hetkel on mul pooleli "The One Plus One", mis läheb samas suunas: usutav lugu usutavate tegelastega, aga nii kaasahaaravalt kirjutatud, et sa pead oma öölambile t-särgi ümber siduma, et valgus kell kolm öösel kallimat ei segaks... :D
Niisiis, kes armastab naistekaid: Jojo Moyes! Tal on lisaks neile kahele veel mitu raamatut, millega kavatsen ka kindlasti tutvuda, eriti "Me Before You" järel populaarseimatega, milleks on "The Girl You Left Behind" ja "Last Letter From Your Lover".


I love books, they're my favourite thing to buy and collect (and of course I read them as well :D). So whenever someone tells me there is a book they couldn't put down, I have to check it out. Recently my cousin told me about Jojo Moyes and her books that are apparently very popular among women all over the world. I usually gravitate towards historical novels, thrillers etc, but I'll never say no to a good girly read. And these books really deliver! I love how Jojo writes - she has realistic characters wit realistic lives that you can really relate with. Her choice of words and expressions is beautiful and entertaining, her stories make you think... At least the first story I read, Me Before You, made me think really hard about life. It also made me very sad, angry, frustrated, overwhelmed... Just as it was supposed to do. And now I'm into my second Jojo Moyes book, The One Plus One. And already loving this one as well. My main reason being - these books are not cheesy! They're girly, full of emotions, both happy and sad, but they're not cheesy. They're just fun and beautiful! I'd really recommend these if you're looking for a proper girly read. NB! She has more books than just these two, I already have some on my wishlist! :)

19 comments

 1. Mugavaks öiseks lugemiseks soovitan e-lugerit ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mugavam on see kindlasti 100%, aga sellel pole raamatulõhna ega -tunnet... või võimalust seda pärast lugemist riiulisse panna ja sellest iga päev mööda kõndida. Mul on raamatutega mingi oma kiiks, nad peavad mul füüsilisel kujul ikka olemas olema. :D

   Delete
  2. Ma mõtlesin veel tiba rohkem kui aasta samamoodi. Aga üllatavalt olen peale hea lugeri saamist hakanud kordades rohkem lugema.

   Delete
 2. Tunduvad head raamatud, peaks ka ise lugema :)
  Omalt poolt soovitaksib sellist raamatut nagu E.Haynes "Nurka aetud". See meenutab natuke "Kadunud" raamatut, aga on väga kaasahaarav.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oii, kui see natukenegi "Gone Girli" meenutab, siis tahan seda kindlasti lugeda! Aitäh soovituse eest! :)

   Delete
 3. Oo, tundub täitsa minu tassike teed! Tuleb vist lähemalt nuusutada neid (:

  ReplyDelete
 4. Lahe soovitus, mul see autor samamoodi veel avastamata. Ise soovitaks Lisa Genova "Still Alice", kui pole veel lugenud (film tuleb ka varsti kinodesse) ja Lesley Pearse (temal palju naistekaid, kus parajalt ka põnevust on). Raamatu kiiksu mõistan täiesti, mind on praktiline elu teinud ka e-raamatute lugejaks (olen viimase viie aasta jooksul nii palju kolinud), sest ruumipuudus ei luba tervet elamist raamatuid täis osta. Aga lemmikud ja klassika on ikka raamatu kujul olemas :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suur aitäh raamatusoovituse eest! :) Mul õnneks on veel raamaturiiulis palju vaba ruumi. :D

   Delete
 5. "Me before you" meeldis mulle tohutult ja pani mind lahinal nutma. Ma ei suutnud seda käest panna.
  Soovitan samuti E. Haynesi "In to the darkest corner" - väga paeluv

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui juba kaks soovitajat, siis on see must-read. :D Aitäh!

   Delete
 6. "Me Before You" ajal sain ma korralikult nutta. Kuid seda peamiselt seetõttu, et üks mu väga hea sõber on viimased 15 aastat olnud rindkerest altpoolt halvatud. Ka käte tegevus on vaevaline. Seda rohkem sain ma paralleele tõmmata ja aimata, mis hea inimese peas ja sees toimuda võib.

  Seda teist raamatut ei olegi veel lugenud, kuid panen selle BookDepository's wishlisti :) Tänud soovituse eest!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Väga kahju kuulda Su sõbrast. Ise raamatut lugedes püüdsin ette kujutada, mis tunne see võiks olla ja tundsin end siis rumalana, sest ilmselgelt on võimatu natukestki sellest tundest ette kujutada, kui ise päriselt sellises olukorras pole. Aga minus tekkis tõeline ahastus ja tigedus elu ebaõigluse suhtes, lamasin voodis kui elukaaslane oli tööle läinud ja kujutasin ette, mis oleks kui ma poleks võimeline sealt lahkuma enne kui ta õhtul koju tagasi tuleb ja mind aitab. Ja siis nutsin natuke ja lugesin edasi raamatut. :/
   p.s. Teine on hea, aga pooltki mitte nii hea kui Me Before You. Uuri võib-olla neid teist kahte, mida lõpus mainisin, need paistavad olevat Me Before You järel kõige armastatumad. :)

   Delete
 7. "Me before you" on mu soovilistis olnud juba päris pikalt! Vist pean ikka ära ostma!

  ReplyDelete
 8. Sobrasin siinses netipoes ja avastasin, et ka selline raamat nagu "Horse dancer" on tal kirjutatud. Tundub põnev. Kaks tema raamatut mul on, seesama "Me before you" ja teine, mille ingliskeelne pealkiri mul meelde ei tule, aga soome segasumma tõlkes on "Ole niin kiltti älää rakasta häntä" :D Põhimõtteliselt armastuskirjade vahetamise teema, erinevad ajastud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma arvan, et ma loen seda armastuskirja asja hetkel, "The Last Letter From Your Lover". :)

   Delete
 9. Ilmselt oled Jan Guillou triloogiaga juba kursis, kui ajaloolisi romaane armastad, ent igaks juhuks mainiksin siiski ära need 3 - "Tee Jeruusalemma", "Templirüütel" ning "Riik tee lõpus". :)

  ReplyDelete
 10. Võtsin ka mina siis "Me before you" ühel pühapäevasel päeval kätte ja panin ta käest alles kell üks öösel, kui ta mul läbi sai. Ütleme nii, et väga produktiivne päev ei olnud.. :D

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.