Social

30 facts about me!

Thursday, July 31, 2014

1. Ma sain juhiload 19aastaselt. Läbisin teooria esimese korraga, kuid esimene sõidueksam jõudis kesta vaid 15 minutit, enne kui ma maanteel vales kohas tagasipööret hakkasin tegema ja sõiduõpetaja piduritele põrutas (kusjuures asjata, sest auto oli siis paigal - arvan, et ta tahtis dramaatilist efekti :D). Teisel eksamil ukerdasin ma tükk aega Nõmmel külgboksiga, aga muhe eksamineerija ütles, et laseb mu "koolipoisi kolmega" läbi. Siiski pean end heaks autojuhiks ja ehkki ma ei pargi mitte kunagi kahe auto vahele, olen ma juba viis aastat mõlkideta hakkama saanud...

2. ... välja arvatud üks kord, kui üks suur maastur mulle parklas sisse tagurdas. Olin paanikas, issi toru otsas ja jäätis autos sulamas, aga mu auto sai uue läikiva nina ja kõik läks lõppkokkuvõttes hästi.

3. Mind ärritab, kui inimesed saadavad mulle meili, pöördudes minu poole "Tere Anna Elizabeth". Mu blogi päises on hiiglaslikult mu nimi ja ikka ei osata seda kirjutada. Eriti kui tahetakse koostööd teha? Grrrrhh!

4. Ma olen kihlatud ja abiellun järgmisel suvel. Ma pole veel suuri plaane tegema hakanud, aga asukoht, kuupäev ja kleiditeema on paigas.

5. Ma suudan lihatoitu süüa vaid seni kuni mulle meenub, kust see liha pärineb (kas siis keegi mainib või hüppab mulle lihtsalt pähe pilt loomast). Siis jääb toit pooleli/nokin ma sealt kogu liha välja. Ma söön viimastel aastatel üha vähem ja vähem liha ning olen vaikselt jõudmas nii kaugele, et sööngi vaid kalaliha (kala nägu mind ei sega, sorry).

6. Mul pole eriti palju sõpru. Kooliajast on jäänud mulle mõned olulised tüdrukud, olen viimastel aastatel tutvunud paari toreda inimesega, mu parim sõbranna on mu õde ja mu parim sõber on mu kihlatu. Ometi ei tunne ma end kunagi üksikuna, sest mul on lai tutvusringkond, imeline perekond ning töö ja hobid, mis nõuavad enamiku mu ajast.

7. Mu väikevend on mu maailma naba. Kui sain teada, et mulle sünnib väike vend (olin siis 12), puhkesin nutma ja nutsin suurest õnnest terve õhtu.

8. Nurusin endale pikalt oma väikest koera ja 11aastaselt saingi endale pisikese tumepruuni krantsi, kellele panin nimeks Lotta. Nüüdseks on ta musta-hallisegune überpaks vanamutt, kes elab mu vanematega maal ja ei jaksa enam väga trepist käia, aga ta on mulle niivõrd armas! Ilus on teada, et näen tema tervet elu. Kas teate seda ütlust, et sinule on lemmikloom vaid üks osa su elust, aga sina oled talle kogu tema elu. Mõelge sellele. :)

9. Ma olen poolkurt. Kuna ma sündisin nii, siis olen õppinud sellega elama - sätin end alati kõndides/istudes inimestest paremale (olen kuulja vasakust kõrvast), kui inimene on eemal ja teda kehvemini kuulen, jälgin lisaks ta huulte liikumist jne. Aa, ja ma magan nagu laps, sest häiriva müra korral saan alati teise külje keerata ja oma kuulva kõrva patja suruda. :)

10. Ma alustasin blogimist vähem kui kolm aastat tagasi, kuid juba olen tänu sellele nii palju teha ja kogeda jõudnud. See on tõepoolest kõige lahedam hobi, mida ma endale tahta oskaks ning kõik sellesse panustatud tunnid tasuvad end sajaprotsendiliselt ära. Ainus, mida ma soovin, on et te rohkem kommenteeriksite - ilma tagasisideta olen vahel pisut eksinud ega tea, mis teile meeldib ja milliseid postitusi te ootate. :)

11. Ma töötasin peaaegu kolm aastat Delfi Naistekas toimetajana ning õppisin seal töötades ajakirjanduse ja toimetamise kohta rohkem kui kahe aasta jooksul Tallinna Ülikooli referent-toimetaja erialal, mis oli ka põhjus, miks ma ülikooli pooleli jätsin ja tööle keskendusin. Noh, ajapuudus mängis ka rolli loomulikult.

12. Ma ei kannata inimesi, kes tunnevad pidevat vajadust halvasti öelda ja nimetavad seda siis "ausa arvamuse avaldamiseks". Meil kõigil on õigus oma arvamusele, aga kui see arvamus teeb teisele haiget, ei ole konstruktiivne/olukorda edendav ja sellest pole muud kasu kui sinu rahuldus, et said end välja elada, siis... hammusta parem keelde.

13. Ma ei saa sekunditki pea alaspidi olla, liiga ette kummardudes pead pesta, diivani alt asju otsida jms, sest mu pea hakkab KOHE ringi käima ja iiveldus tuleb peale. Ma ei tea, miks see nii on - alati pole olnud, sest kunagi sain vabalt ronimispuud rippuda, kätel seista, silda teha jne...

14. Ma eelistan alati kodus olemist väljas käimisele. Midagi on mu oma pesas, raamaturiiulis ja pehmetes valgetes pleedides kutsuvamat kui linna peal käimises...


15. Ehkki mul on blogi, kus teen end tuhandetele inimestele nähtavaks ja kättesaadavaks, olen ma tegelikult üpris arglik ja tagasihoidlik inimene. Ma oskan olla seltskondlik kui olukord seda nõuab, kuid täiesti vabalt tunnen end ainult pere ringis. Siis võin lõputult naerda ja lollitada.

16. See, et ma panen endast palju pilte internetti, ei tähenda, et ma olen endaga 100% rahul ja maailma enesekindlaim inimene. Ma näen enda juures nii palju, mida tahaksin muuta ja enese täieliku armastamise ja iseendaga leppimise teekond on mul alles pooleli.

17. Mul hakkab kõhus keerama kui keegi räägib sisikonnast, a'la luustik, lihased, sooled... Võehh! Bioloogiatunnid olid vahel täielik piin.

18. Mu esimene (ja ka praegune) auto on 1996. aasta Punto, mis kuulus varem mu nüüdseks meie seast lahkunud vanaisale. Kui ma selle endale sain, tuunis isa selle kleepsudega ära... Aga ma eemaldasin need.

19. Esmalt tahtis ema mulle nimeks panna Karolin, kuid lõpuks sain nime oma vanaema Asta Elisabethi ja vanavanaema Anna Leontine järgi.

20. Mu parim sõbranna on mu vanem õde. On aegu, mil ta on olnud mu suurim vaenlane (loe- kaks teismelist tüdrukut jagavad üht tuba), kuid nüüd on ta juba aastaid üks mu suurimaid usaldusisikuid. Kõige rohkem meeldib meile koos reisida. Oleme koos avastanud juba Oslot, Amsterdami, Rotterdami, Helsingit, Londonit ja Pariisi.

21. Rääkides reisimisest, siis ma olen külastanud 18 riiki: Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Austria, Itaalia, San Marino, Vatikan, Venemaa, Soome, Rootsi, Norra, Taani, Holland, Inglismaa, Prantsusmaa, Hispaania ja Kreeka. Mu lemmikpaik on London, aga kõige mõnusamad on olnud reisid Norrasse, kus elavad paljud mu sugulased.

22. Ma loen väga palju. Pole hetke, kus mul parajasti mõni raamat pooleli poleks ja üks mu lemmiktundeid on see kui mul on ülihuvitav raamat pooleli ja ma tean, et saan seda kohe varsti edasi lugeda. Viimane väga-väga hea raamat, mille lõpetasin on Donna Tartti "The Goldfinch".

23. Ma õppisin väga noorelt lugema ja alustasin Astrid Lindgreniga. Bullerby lastel, Kalle Blomkvistil, Madlikesel ja kõigil neil Rasmustel on siiani mu südames oluline koht.

24. Ma olen täielik Potteri tüdruk. Olen kõik raamatud mitu korda läbi lugenud, filme vaadanud ja internetifoorumites kaasa rääkinud. Kui keegi minuvanune ütleb, et pole Potterit lugenud, paneb see mind alati imestama ja mõtlema, millest kõigest nad ilma on jäänud...

25. ... samas pole ma ise kunagi vaadanud Star Warsi ja Bondi filme, nii et tõenäoliselt on palju neid, kelle meelest hoopis mina olen millestki olulisest ilma jäänud.

26. Üldjuhul inimesed teavad, mida ma neist arvan. Ma ei ole kunagi osanud head nägu teha kellegi ees, keda ma ei kannata. Õnneks pole selliseid inimesi palju või siis ei puutu ma nendega eriti kokku.


27. Ma ei pidanud end kunagi kassi-inimeseks, kuni me võtsime endale Sofia. Nüüd olen ma Sofia-inimene, aga teiste inimeste kassid jätavad mind endiselt külmaks... kui nad just kassipojad pole. Mõne aasta pärast kavatseme endale kindlasti ka koera võtta.

28. Mu armastus pildistamise vastu sai alguse 2009. aastal kui õde kinkis mulle sünnipäevaks mu esimese peegelkaamera. Siis pildistasin peaaegu iga koosviibimist, aga nüüd ei viitsi ma enam üldse üritustel pilte teha. Peamiselt seetõttu, et mul on siis hommikul postkastis vähemalt viis kirja, mis uurivad, millal ja kuhu ma pildid üles laen...

29. Ma ei kannata värsket ananassi ega ananassimaitselisi asju. Mingil imelikul põhjusel ajab see mul südame pahaks. Küll aga ei sega see mind pitsa peal. Ju peab enne ahjust läbi käima, et ma seda süüa saaks?

30. Ma suhtun väga umbusklikult kõikvõimalikesse rohtudesse ja tablettidesse. Kui mul on nohu või köha, on apteegiravimid viimased, mille poole pöördun. Eelistan alati looduslikke vahendeid. Valuvaigistit võtan vaid siis, kui ma mitte kuidagi teisiti ei saa.

Praeguseks kõik! Andke teada, kas siin on fakte, mis teie kohta ka käivad, oleks huvitav teada! :)


And now in English... Boy, that's one LONG post. :D

1. I got my driver's licence when I was 19. I failed my first driving exam - managed to screw up 15 minutes after the exam had begun. The second time was smoother, although I'm still a very sh*tty parker. :D

2. I have had one car accident. A car was driving in front of me in the parking lot, then it stopped and reversed into my car for no reason at all.

3. I absolutely hate it when people send me e-mails, naming me Anna Elizabeth. My name couldn't be any bigger in my blog header and if you want to collaborate with me, at least learn my name first. :(

4. I'm engaged and getting married next summer! :)

5. I can eat meat only until someone reminds me that it's meat or when I suddenly imagine the animal's face. I'm better with fish, it doesn't bother me as much for some reason. I'm pretty sure I'll be oly eating fish soon.
6. I don't have a lot of friends. From high school there are a few and I've met some very fun people during the last couple of years, but my best friends are my sister and boyfriend, I'm very close with my family and my job + blog takes up most of my time.


7. I'm obsessed with my little brother. When I heard I was going to become a big sister, I cried of happiness for hours and hours. Now he's 11, but he's still the center of my world somehow.8. I asked for a puppy for years and when I was 11 I got a little dog. I named her Lotta and now she's 13 years old and living in the countryside with my parents, enjoying her pension. :)

9. I'm half deaf, which means I can't hear almost anything with my right ear.

10. I started blogging less than 3 years ago, but it has already given me SO many cool opportunities, I've done amazing collaborations, met cool people etc. I'm obsessed with my blog and forever happy that I decided to put myself out there. :)11. I worked as an editor in Estonia's biggest news portal Delfi for almost three years. Me and one other girl managed the female section of it and it was a lot of fun, though sometimes very emotional.

12. I seriously don't understand people who feel the need to say rude things to others and then call it "expressing their honest opinion". There's a dfference between being honest/critical and being just rude and inconsiderate.

13. I can't bend over for too long, I can't be upside down for one second or go on any sorts of roller coasters. For some reason I get sick in a second!14. I prefer staying at home to going out. There's something more appealing in my little nest than a place full of drunk strangers.

15. I'm actually a very shy person. I love communicating with people and I'm good at keeping up the chat, but I only feel as my true self around my family members.

16. Although I put up hundreds of pictures of myself, I'm still trying to learn to live with my flaws and insecurities. Sometimes they overwhelm me and I know I have a long way to go before I can 100% accept myself.

17. I can't stand it when someone talks about anatomy. I get a funny feeling in my stomach and just want them to shut up as quickly as possible. Biology was an absolute torture at school!

18. My first car is a Fiat Punto from 1996. I got it from my grandfather after I got my driver's licence - before that it belonged to him. Now grandfather has passed away, but I still have the car. :)

19. My mother wanted to name me Karolin at first, but then I got Anna from my great grandmother and Elisabeth from my grandmother.20. My older sister is my best friend. We used to be the biggest enemies (two teenagers sharing one room), but as soon as she moved out we became very close. We love travelling together!

21. I have visited 18 countries: Russia, Latvia, Lithuania, Poland, Czech Republic, Austria, Italy, Vatican, San Marino, Finland, Sweden, Norway, Denmark, Holland, England, France, Spain and Greece. My favourite place on the earth is London, but I always get a warm feeling whenever I visit Norway, because a lot of my relatives live there.22. I read A LOT - I'm always in the middle of some book and there's always a pile of books waiting to be read beside my bed. One recent book that I would recommend is The Goldfinch by Donna Tartt!

23. I learnt to read at a very young age and all my first books were by a Swedish author Astrid Lindgren. I still love those book to death, especially Kalle Blomkvist!

24. I'm a Potter girl. 100% and from head to toe!25. I have never watched any of the Star Wars or James Bond movies. People are sometimes surprised at that, so maybe it's an interesting fact? :D

26. I'm never fake friendly with someone I don't like. I can't find it in me to give a friendly smile to someone I can't stand. Fortunately, there aren't a lot of people like that or I just don't see them in real life.

27. I'm not a cat person. I'm obsessed with my own cat, but I don't care for any other cats, unless they're kittens. I can't wait to get another dog! 

28. My love for photography began in 2009 when my sister gifted me my first proper camera for birthday. :)29. I can't eat or smell pineapple without getting sick or getting a headache. 

30. I don't believe in drugstore medicines. When I'm sick I do everything I can to use natural stuff. I only take a pain killer when I really need to, but try to avoid it as long as possible.

That's all for now! :)

Lindex A/W2014 - my favourite looks!

Wednesday, July 30, 2014


Ehkki Lindexi sügistalvine lookbook tuli välja juba mõnda aega tagasi, tahtsin teiega neid pilte jagada nüüd, kus kõik modellide seljas olevad esemed on värskelt poodi jõundud või jõuavad sinna üsna pea. Need siin on minu lemmiklookid, millest nii mõnegi kavatsen kindlasti ka ise järele proovida. Lisaks neile on tulemas veel nii palju lahedaid asju, mida lookbookis esindatud pole - näitan neid teile õige pea, tõenäoliselt enda seljas. ;)

Millised siit on teie lemmikud komplektid? :)

Lindex A/W 2014 lookbook has been out for a while, but I wanted to share these images with you now that all the items are either freshly in the stores or coming into stores very soon! :) These aremy absolute favourite looks, which ones of these do you like the most?

New Victoria's Secret makeup bag + what's inside?

Miski, mille vastu mul on kohe kindlasti nõrkus, on meigikotid. Olen kindel, et mõni aastaid tagasi soetatutest oleks ka kenasti tänase päevani vastu pidanud, aga üks kindel sisehääl käsib mul aastas ikka 1-2 uut soetada... Mu uusim kosmeetikakott on ostetud Viking Line laevalt ja see on brändilt Victoria's Secret. See on imeliselt mahukas, erkroosa voodriga, määrdumiskindel ja tuleb koos suure peegliga, mis peidab end koti esisahtlis. See mahutab endasse kõik tooted, mida nüüd näete... Aga ei grammigi rohkem. Et teil mugavam oleks, linkisin mitmed nimekirjas olevad tooted kohtadeni, kust neid soetada saab. :)

I recently bought a new makeup bag and I don't know about you guys, but whenever I get a new bag, I love the first time I put things in it. And here's everything that made the cut when I filled my new Victoria's Secret makeup bag. I linked whatever I could, so clicking on many of the items will send you to a place where you can purchase them. ;)
Koos uue kotiga tahtsin teile näidata ka selle sisu ehk siis kõike, mida ma suvel igapäevaselt/iganädalaselt kasutan. Võiks arvata, et suvel piisab rõõmsavärvilisest huulepulgast ja kergelt toonivast päevakreemist, aga minu puhul on lood pisut teised... Ehkki rannapäeval või maal puhates ei sirutu mu käsi millegi järele, eelistan ma igapäevaselt end veidi rohkem lille lüüa.

These are the products I use almost daily this summer. I skip makeup when I'm at the beach or just relaxing at home, but during the week when I'm working, having meetings and things, then I like to look a bit nicer. :)

BASE
MAYBELLINE DREAM PURE 8in1 BB CREAM / MEDIUM (applied with Make Up Store latex sponge)
RIMMEL WAKE ME UP CONCEALER / 020 TRUE IVORY
L'OREAL NUDE MAGIQUE BLUR CREAM / LIGHT TO MEDIUM SKIN*
CHANEL POUDRE UNIVERSELLE COMPACTE / TRANSLUCENT 2 (applied with H&M mini kabuki brush)


COMPLEXION
URBAN DECAY NAKED FLUSHED PALETTE / STREAK (applied with Avon makeup brush)*
BOURJOIS BRONZING 8in1 BB CREAM (applied with Make Up Store latex sponge)

LIPS
H&M LIP GLOSS / NUDE DUDE
MAX FACTOR LIP GLOSS / ENCHANTING CORAL
L'OREAL COLOR RICHE EXTRAORDINAIRE LIP GLOSS / 100 MEZZO PINK

EYES
ARTDECO EYEBROW POWDER / No.3 (applied with Make Up Store 110 brush)
MANHATTAN EYEBROW PENCIL

FINISHING TOUCH
L'OCCITANE HYDRATION FACE MIST*

NB! Kui teil on mõne siin nähtud toote kohta küsimusi, jätke need kommentaaridesse ja vastan meeleldi! :)

NB! If you have any questions about the products you saw on those photos, feel free to leave them in the comments and I will answer asap. ;)*gifted items

Wishful Thinking: a bit of everything

Tuesday, July 29, 2014


Mõistsin, et kui on üks asi, millesse tasub investeerida, siis selleks on käekotid. Sain veebruaris Michael Korsi käekoti ja ehkki olen seda kandnud ja väntsutanud sellest ajast saati mitu korda nädalas, näeb see endiselt laitmatu välja - mitte ainsatki turritavat niidikest, kulunud nahka, katkevat lukku... Mu järgmine soov on Michael Kors Hamilton käekott, mis on parajalt suur, et sinna sülearvuti mahutada või sellega kiirel reisil käia. Soovin seda hallis toonis, kuid olen seni kõikjal näinud vaid pruune, musti, punaseid, siniseid... Kui keegi märkab kusagil halli Hamiltoni, siis hüüdke!
Üks kallis, aga appi kui palav ja pikaaegne soov on Valentino Rockstud Leather Pumps kingad. Need oleks nagu mulle loodud ja ma ei jõua kokku lugedagi kui palju ma olen neid guugeldanud ja teiste naiste jalas imetlenud. Lähiajal ma aga kingapaari eest 700 eurot välja käia ei plaani, nii et praegu on need ilus unistus. Aga kui keegi teab, kus müüakse näiteks analoogseid kingi, oleksin selle info eest väga tänulik. 
Olen viimasel ajal hakanud eelistama vooderduse ja traadita rinnahoidjaid. Kui varem kandsin alati push-up'i, sest tundsin, et väikeseid rindu justkui peakski veidi suuremaks võluma, siis nüüd on mu mõtlemine täielikult muutunud ja pole midagi mugavamat lihtsatest pitsist rinnahoidjatest, kuhu juurde ei kuulu traadid, padjad jms. Teatud rõivastega tuleb muidugi vana hea korvi juurde tagasi minna, aga mu igapäevaste lohvakamate särkide-maikade all on need ideaalsed. 
Kannan üha enam lühikesi pükse ja seelikuid ja mulle väga meeldivad koolitüdrukulikud ja naiseliku lõikega seelikud. See must Lindexi seelik on mõnusast paksemast materjalist ja näeb seljas eriti kihvt välja ning seda nii kingade kui saabastega.
Alates sellest kui ma selle parfüümi testri tilgatuks kasutasin, pole ma Balmain Eau D'Ivoire lõhna peast saanud ja olen üsna kindel, et üsna pea ma ta endale ka soetan.
Päevitunud ihu näeb väga kaunis välja, aga veel ilusam näeb välja päevitunud ihu, mis tänu kehaõli kasutamisele kaunilt kumab. Ma olen mitu korda piilumas käinud L'Occitane Supple Skin Oil mandli kehaõli, kuid pole veel jõudnud seda osta, sest mul ju on kehakreemid olemas. Samas pole seda paljaste jalgade näitamise aega meile enam ülemäära palju jäänud, nii et ehk oleks viimane aeg see endale soetada?
Ehkki mulle meeldivad suured ja rippuvad kõrvarõngad, unustan ma neid alati kanda, seega on mulle parimaks valikuks väikesed kõrvarõngad, mida ma unustan hoopis ära võtta. :) Tahan endale neid Thomas Sabo Rebel At Heart Ear Studs kõrvarõngaid just igapäevaseks kandmiseks. Need esinavad mu armastust kolpade vastu, kuid mitte lnii agressiivsel moel, et need ei võiks sobida mis tahes outfitiga.
Last, but not least, maailma tuntuim ilukauplus Sephora (mida meil loomulikult pole, lähim asub Stockholmis) müüb ka omanimelisi tooteid ja viimasel ajal hullub ilumaaim Sephora Lustre Matte Lip Color huulevärvi järele, mis lubab olla tugeva pigmendiga ja püsida huultel kaua-kaua. Kui järgmine kord Sephorasse pääsen, valin endale kindlasti mõne tooni välja, sest ma armastan kauapüsivaid huulevärve, lisaks on selle kohta ilmunud niivõrd palju kiitvaid arvustusi nii Youtube'is kui blogides!

Here are the things I've been lusting ofer lately. Michael Kors Hamilton bag in Pearl Grey, Valentino Rockstud Leeather Pumps (these two are actually long-time wishes already) and some new lacy bras, for example this Hanky Panky one looks very nice. A perfume I had a sample of and can't get out of my mind now is Balmain Eau D'Ivoire and a lip product everyone seems to be raving over is Sephora Lustre Matte. I've been loving smart, but girly skirts lately and this Lindex skirt just needs to get into my closet now! I'd also like to have this pair of Thomas Sabo Rebel At Heart ear studs and L'Occitane Supple Skin Oil to make my tanned skin glow beautifully and smell heavenily. :) What's on your wishlists these times? :)

Feel the beat!

Monday, July 28, 2014
Esimene puhkusejärgne tööpäev on läbi and I'm exhausted! Ma ei maganud öösel justülemäära hästi. Mu uni on alati rahutu kui üksinda kodus olen, lisaks sellele kummitasid mind mõtted kõigist nendest meilidest, mis vastust ootavad... :D Aga nüüd olen ma kodus, armas pehme Sofia nurrub mu jalgade juures ning enne kui süüa tegema hakkan, ootab mind augustikuu VOGUE (hakkasin võugitariks alles sel aastal ja olen täiesti sõltuvuses - isegi reklaamfotosid jõllitan ma pikka aega, sest see on minu jaoks täielik kunst), pudel kokat ja maniküür. Haarasin olukorrale sobivalt OPI tooni "Coca-Cola Red" nende uuest Coca-Cola kollektsioonist. Sel nädalal on ees veel palju põnevaid postitusi! Töötasin eile poole ööni uue materjali kallal ning teid ootab pühapäevani välja iga päev midagi uut!
Nüüd aga mõnusat esmaspäevaõhtut teile! Kellel puhkus, nautige täiel rinnal, kellel mitte, nautige ikka täiel rinnal! ;)


First day back at work after my vacation and I'm already exhausted. But not because of my job - I just did't sleep very well last night. I was alone and that always makes me nervous, plus I was thinking about all those e-mails waiting for my response... Not only work related, but also blog related. I took a mini break from my personal mailbox as well last week and now there's a lot to catch up on.

But for now, it's time to dig into VOGUE August issue (it makes me so excited to hold a fresh VOGUE every month), drink some Coca-Cola from a cute little glass bottle and paint my nails fittingly with OPI "Coca-Cola Red" from their new Coca-Cola collection. :)

p.s. I worked all night last night on some exciting blog material, so you have something new coming your way every day this week. Yay! :)

bits & pieces

Sunday, July 27, 2014

 SELFIE WITH A SIDEBRAID / EVERYDAY MAKEUP / FRESH PICKS FROM THE MARKET
MANGO LASSI / MY PERSONAL PHOTOGRAPHER :) / LUNCH AT THE WRONG ASIAN KITCHEN, HELSINKI ELLIE GOULDING CONCERT / ANOTHER SELFIE / MY FAVOURITE COFFEE DRINK: CARAMEL LATTE FRAPPE
OOTD / APEROL SPRITZ NIGHT / ESTONIAN ICE CREAM


 FUN TIMES / NEW MAKEUP BAG FROM VICTORIA'S SECRET / FIELD OF FLOWERS AT THE CEMETERY
ENJOYING MY NEW BIKE / BASTILLE (SUCH A GREAT LIVE!) / COFFEE BREAK AT STARBUCKS


HOT DAYS = SHORT SHORTS / MOM MADE DINNER / CUTE MAKEUP SPONGES IN GINA TRICOT
ENJOYING HELSINKI / AFTER BEACH SNACK / LUNCH WITH MY FAVOURITE COUSIN

Mu viimasest bits & pieces postitusest on möödas küll vähem kui kuu aega, kuid juba on mu Instagrami kontole (@annnaelisabeth) kogunenud nii palju uusi pilte, mida teiega jagada. Kes tahab näha kõike n-ö live'is, see võib julgelt mind seal follow'ida, muul juhul tuleb leppida nende väikeste kokkuvõtetega iga mõne aja tagant. Praegu neid pilte vaadates tuleb tõdeda, et juulikuu on olnud ikka VÄGA värvikirev! :)

July has been amazing so far... So many new pictures to share with you! If you want to see them live, follow me on Instagram @annnaelisabeth! ;)

July Favourites!

Saturday, July 26, 2014

Sel suvel on tee mu kosmeetikakotti ja vannitoariiulile leidnud arvukalt uusi tooteid, mis sobivad just praegustesse päikeselistesse päevadesse. Mõtlesin neid teile tutvustada ja kes teab, ehk leiab nii mõnigi teist siit samuti mõne uue lemmiku, eriti kuna tegu on toodetega, mida ma ise soojalt soovitan ja jumal teab, et ma olen proovinud väga-väga paljusid erinevaid asju, nii et mul juba on, millega võrrelda. ;)

A lot of new and fun products have found their way to me this summer and I especially love four of them. They're absolutely perfect for summer and I'll tell you why. ;)

Olen praegu jumestuskreemi vahetanud BB-kreemi vastu. Taasavastasin Maybelline Pure 8in1 BB-kreemi ning olen seda järjepidevalt kasutanud juba üle kuu aja. Sinise korgiga kreem on mõeldud rasusele ja kombineeritud nahale, kuid neil on ka roosa variant kuivemale nahale. Mulle sobib rohkem sinine, eriti suvel, mil nahk kipub palavaga veidi rasusem olema, ühtlasi sisaldab see 2% salitsüülhapet, mis aitab punnidega sõdida. Sel BB-kreemil on keskmine katvus - ehkki armidel ja punetavatel punnidel tuleb kasutada ka peitekreemi, ühtlustab see üldist nahatooni suurepäraselt. Ning siis veel peamine põhjus, miks seda hetkel kasutan: sel on SPF 15.

I've been using BB-creams instead of foundations for the past month or so and I rediscovered Maybelline Pure 8in1 BB-cream for oily and combination skin. It has SPF15 (which is the main reason why I switched to it), but it also has 2% salicylic acid to help me fight with the pimples. :) Also, it has a very decent coverage. I still need a separate concealer for bigger spots and scars, but it evens out the skin tone so nicely, plus it lasts well on the skin.

Olen täiesti teadlik päikese kahjulikust mõjust, aga... kuna meil on aastas keskmiselt, ma ei tea, 30 ideaalset rannailma(?) ja neist 20 veedan ma suure tõenäosusega tööl, siis ma ei näe selles midagi halba kui ma neil harvadel rannaskäikudel endale päevitamist luban. Eriti kui efektiivseim moodus hea tuju ja entusiasmivarude täiendamiseks on minu jaoks just oma n-ö päikesepatareide laadimine. Siin on mulle abiks Nurme Seebilt päevitusõli rohelise tee õliga. See ei sisalda päikesekaitsefaktorit, kuid on see-eest mõnusalt niisutav ja annab nahale kauni läike, mis loomulikult päikest ligi meelitab. Kasutan seda vaid jalgadel, sest need päevituvad kõige aeglasemalt. Mis mulle selle õli juures meeldib, on et see on naturaalne ja täiesti sünteetikavaba, ühtlasi olen täheldanud, et see ei lase päikesel nahka mitte mingil määral kuivatada. Pole ka ime, kui see sisaldab koguni seitset erinevat õli + E-vitamiini.

Since we only get a tiny amount of perfect beach days during the year, I don't actually feel too guilty about lying in the sun and working on my tan a little bit. For that purpose I've been using a nautral tanning oil with green tea oil from an Estonian brand Nurme. It has seven different oils in it to moisturize the skin and I mostly use it on my legs, since they're the slowest parts of my body to get tanned. One big minus is that this oil doesn't come with SPF, but I like the natural synthetic free ingredient list and the fct that it doesn't let the sun dry out my skin.

Mu lemmikosa rannapäeva juures pole mitte liival lesimine, vaid see tunne kui sa tuled hiljem duši alt ning sul pole kahju sooja vee alt lahkuda, sest suveõhtu lausa voolab avatud akendest sisse. Ja siin tuleb mängu kehakreem, sest kui nahk on olnud pikalt päikese käes, on oluline seda nii päevituse kui niiskuse säilitamiseks korralikult kreemitada. Kasutan praegu Victoria's Secreti kehalosjooni Pure Daydream, mille ostsin spetsiaalselt suveks. Valisin pikalt erinevate vahel ja otsustasin selle mahedalt magusa orhidee ja punase sõstra aroomiga variandi kasuks. Ma ei väsi kordamast kui väga mulle meeldib Victoria's Secreti kreemide puhul see kui kauaks lõhn nahale jääb. Uskumatu! Eriti veel suvel, mil enda nahatemperatuur on soojem ja aroomi justkui õhkub su nahalt veel terve päeva.

I LOVE body loitions with good scent and Victoria's Secret makes fabulous ones for that purpose: the scent lingers on your skin for hours, not to mention your clothes or bedsheets! Right now I'm using Pure Daydream with pearl orchid and pink currant. This speaks for itself, the scent is amazing!

Miski, mida ma kunagi sihilikult ei päevita, on nägu. Viimane asi, mida ma tahan, on aastatepikkusest päikesekiirgusest tekkinud kortsud ja pigmendilaigud ning see on miski, millele ma soovitan kõigil mõelda. Kui sind nahavähirisk ei heiduta, siis mõtle sellele, mida tahad vanemana peeglist näha. Praegu võid saada n-ö "seksika päevituse", mis noorel ja siledal nahal on tõesti kaunis, kuid pikad aastad annavad sellega kaasa mitte nii seksikad kortsud ning pigmendilaigud.  Nägu ja keha võiksid aga enam-vähem ikka sama tooni olla ning ma avastasin selleks täiesti imelise toote: Bourjois BB 8in1 Bronzing Cream. Ehkki oma olemuselt on see BB-kreem, mida võib ka omaette peale kanda, et nahale sunkissed jumet anda, siis mul on sellele teine otstarve. Kannan seda tavalise BB-kreemi või jumestuskreemi peale, et soojust ja jumet lisada. Keem pole mingil määral oranžikas (vähemalt mitte minu nahal) ning seda on imelihtne hajutada. Tupsutan ühe pumbatäie svammiga näole ning mul on koheselt tulin-just-lõunamaalt-tagasi jume. Pärast selle kasutama hakkamist, olen hakanud saama nii ohtralt komplimente oma jume ja meigi kohta, et see lihtsalt PEAB olema väärt toode ja minu silmis on ka. Kellel veatu nahk, mis peitmist ei vaja, võib seda julgelt ka omaette kasutada - tootel on muide ka SPF15. ;)

I don't ever tan my face, so tmy best bet to make my face tone match with my body tone is to reach for some nice bronzing makeup products. I recently discovered a fabulous one from Bourjois. It's called BB 8in1 Bronzing Cream and although it's probably OK to use it alone as well to get a sunkissed complexion, I actually mix it with my regular BB-cream to have more coverage. It gives such a fabulous I-just-returned-from-a-beach-vacation look to your complexuin and I can't even count how many nice compliments I've gotten about my makeup since I started using this! Oh, and if you have perfect flawless skin that doesn't need any concealing, feel free to use it alone - it also has SPF15! ;)

XXIII.VII

Thursday, July 24, 2014

SHORTS: GINA TRICOT / BLOUSE, SANDALS: H&M / BAG, WATCH: MICHAEL KORS / HAT: LINDEX

Üks asi, mida ma kindlasti esmaspäeval tööle tagasi minnes mõelda ei saa, on et ma ei võtnud oma puhkusest viimast... Sest seni olen ma seda täie rauaga teinud! Laupäeva veetsime POSITIVUS festivalil, kus ma nägin esimest korda Ellie Gouldingut live'is ja mitte ainult seda - ma seisin ka esireas! Pühapäev oli rannapäev, mis lõppes mõnusa filmi- pluss kokkamisõhtuga, esmaspäeva ja teisipäeva veetsin Linnariga Helsingis ja eile olin terve päeva koos Norrast külla tulnud sugulastega. Käisime lõunat söömas ja vanalinnas jalutamas ning õhtu veetsime mu vanemate juures õhtust süües, lastega mängides (ma jumaldan neid kaht väikest printsi!) ja Prosecco klaasi taga elu üle arutades. Täna veetsin umbes kaks tundi rannas ja nüüd istun ja kuivan pärast jahutavat dušši, et siis end valmis sättida ja sugulastega järjekordsele õhtusöögile minna. Seekord restorani Ruhe ja ma olen selle pärast väga elevil - olen seal üks kord varem käinud ja siis oli toit imehea!

This is the outfit I wore yesterday for lunch with my relatives and dinner with my parents. I love those new shorts I found from Gina Tricot this week! They are made of very light material, which is perfect for those hot summer days we're (luckily) having lately, pluss the go well with t-shirts and more feminine tops as well.
Now I'm cooling off after a hot couple of hours at the beach. I just took a shower and I'm getting ready to go to yet another dinner... Food tastes so much better during vacation! :D

Food in Tallinn: fish & chips at Clayhills
Käisin eile tädi ja täditütrega linnas ning me jalutasime pikalt vanalinnas mõnusat söögikohta otsides (tingimusteks isuäratava väljanägemisega toidud ja võimalus varju all istuda). Leidsime sellise koha nagu Clayhills Gastropub (Pikk 13), kus otsustasin tellida traditsioonilise Inglismaa juurtega fish & chips'i, ausalt öeldes mitte väga kõrgete ootustega, vaid lihtsalt suure näljaga. What can I say, see, mis mu ette toodi oli väga muljetavaldav! Esiteks serveeriti see toit lahedalt lõikelaual, nii et kaste ja hernepüree (mis oli mu eriline lemmik) olid eraldi anumates, teiseks maitses viina, koriandri ja laimiga paneeritud tursafilee imeliselt + kartulid olid täpselt parajalt soolased (mõne jaoks äkki liiga soolased, aga ma olen soolasega sõber). Nii et kellel isu tõeliselt maitsva fish & chips elamuse järele, siis see teab, kuhu minna. Loomulikult on neil ka teisi toite, guugeldasin teile menüü, mille leiate siit. ;)

We went to a place called Clayhills Gastropub (Pikk 13, Tallinn Old Town) and I decided to try their fish & chips. I did not have to regret that decision, besides being served in such a nice way, it tasted SO good! The dish consists of cod fillet in vodka, coriander and lime tempura, chips + crushed peas (my special favourite!) and tartar sauce. So when in Tallinn and in the mood for some fish & chips, I really recommend this place! They have other dishes as well of course, you can check out the menu here.

My Hair Care: cleaning, treating & styling

Wednesday, July 23, 2014

Enne kui ma tutvustan teile lähemalt, mida ja miks täpsemalt ma oma juuste peal kasutan, peaksin hetkeks peatuma oma juuksetüübil ja nõudmistel, mis mul toodetele on. Sest nii nagu nahahoolduses, kehtib ka juuksehoolduses reegel, et miski kas sobib sulle suurepäraselt või siis ei istu kohe üldse.
Mul on väga(!) õhukesed juuksed - ehkki juukseid ise on palju, on karv imepeenike, nii et mu enda pats on nagu väike hiiresaba, mistõttu kannangi peaaegu igapäevaselt lisaks clip-in juuksepikendusi. Ühtlasi on mul väga sirged ja peadligi hoidvad juuksed. Tekstuurilt pehmed ja siidised ning naljalt kahuseks ei kisu. Juukseid pesen keskmiselt kolm korda nädalas ja see kui kiiresti nad mustaks lähevad, sõltub sellest, kui palav on olnud ilm ja kui palju ma olen neis kasutanud viimistlustooteid.

Before I get into the products I use daily/weekly, I should probably tell a bit about my hair type and what my expectations and needs are when it comes to hair products. I have very thin hair that doesn't have much volume, but then again it's very soft and silky. I wash my hair about 3 times a week and I usually go for volumizing products and keep away from any shampoos that promise to make my hair sleek, moisturized etc. since these kinds of products tend to be too heavy for my hair. So all I want is clean hair with volume, easy enough! ;)
Puhastamine. Mul pole absoluutselt mingit vahet, kui kallist sampooni ma kasutan, nii et praegu kasutan ma üliodavat Fructise oma. See lõhnab hästi, puhastab juukseid sügavuti, ei muuda neid takuseks... Ma lihtsalt ei näe vahet kallimate salongisampoonidega! Ostsin selle siis kui mu eelarvesse ei mahtunud midagi luksuslikumat ja ma olen täiesti rahul. Mul on sampoonile ainult üks ootus: et ta puhastaks! Niisutamisega tegelevad maskid-palsamid-õlid ja kohevusega viimistlustooted. Nii et hetkel sobib see sampoon mulle väga hästi ja ma sain selle Prismast umbes 4 euroga.
Kui tõesti juhtub, et ma mõtlen õhtul "ah, pesen hommikul pea ära" ja siis hommikul on kiire-kiire, võtan kasutusele kuivsampooni. Põhjusi, miks mulle meeldib Tigi bed Head Oh Beehive on palju: see lisab juustele ka kohevust ning ei muuda neid päeva lõpuks vastikult rabedaks ja krudisevaks, nagu juhtub mitmete teiste kuivsampoonidega. Kirjutasin sellest tootest kunagi ka pikema arvustuse siin.

Shampoo. I can use 3€ shampoo or 20€ shampoo, but to be honest... My hair doesn't notice the difference and neither do I. Shampoo is for cleaning your hair and rinsing it right off and since cheap ones make your hair clean as well, I see no point in buying a more expensive one anymore. So right now I'm using a cheap Garnier Fructis one. It's called Vita Boost Shine, it smells good and makes my hair clean... There's really not much more I can say about a basic shampoo. :D
Sometimes I think I'm going to wash my hair in the morning and then end up sleeping for too long... and that's where the dry shampoo comes in. My current favourite is Oh Bee Hive! from Tigi's Bed Head range. It has an annoyingly strong scent, but it's perfect in every other way: makes hair look nice and clean, gives a lot of volume and doesn't give your hair a gritty and disgusting by the end of the day, like so many other dry shampoos tend to do. 

Toitmine ja niisutamine. Ma olen liiga kannatamatu, et pea ära pesta, rätikuga kuivatada, siis juustesse palsam kanda, oodata ning see siis taas välja loputada. Ma võin seda teha paar korda kuus sügavhooldava juuksemaskiga, aga iga kord palsamit kasutada... Ei! Seega, mulle on ideaalne lahendus RICH juustessejäetav palsam, mille sain kingituseks Salon24.eu-st. See lõhnab imeliselt ja jätab juuksed mõnusalt pehmeks, siidiseks ja lõhnavaks, neid raskeks muutmata. Kammin niisked juuksed läbi, piserdan seda 3-4 korda juustesse ja sõrmitsen siis juuksed läbi. Voilaa! Vahel tunnen ma end aga süüdi, et pole juukseid kuidagi n-ö "turgutanud". Siis võtan abiks oma lemmiku Macadamia Natural Oil juuksemaski, millesse lisan paar piiska sama sarja ravivat juukseõli. Mõnikord väga harva, kui tunnen, et juukseotsad on kuivemad kui muidu, olen seda õli ka niisama pärast juustepesu õige pisut juukseotstesse kandnud.

Conditioning and treating. I'm way too impatient to shampoo my hair, rinse it, dry with a towel, apply conditioner, wait, rinse it off... So leave-in conditioners are my best friends, especially this RICH Pure Luxury Moisture Leave-In Conditioner. It has such a lovely scent, doesn't weigh my hair down and it comes in a spray bottle, wich is a big win for a lazy girl like myself. ;)
But every once in a while I'm a good girl and give my hair a proper pampering. I use my favourite hair mask: Macadamia Natural Oil Deep Repair Hair Masque and sometimes I even add a bit of healing oil treatment from the same range. This oil can also be used separately on damp hair if it needs more intense nourishing. Viimistlus. Olen aastaid katsetanud erinevate volüümiandvate toodetega, otsides seda üht ja õiget ning need aastad on mulle õpetanud, et mitte miski ei anna juustesse rohkem volüümi kui juuksevahud. Need lihtsalt töötavad kõige paremini! Fööni kaasabil loomulikult... mis on iseenesest miinus. Mu hetke lemmik on L'oreal Studio Line Silk&Gloss Volume Mousse, sest see on esimene vaht, mis jätab juuksed ka pärast föönitamist kaunilt läikima. Tavaliselt olen föönitamist vältida püüdnud, sest juuksed kipuvad pärast tuhmid olema, kuid selle vahuga seda ei juhtu. Kohevust annab see ka ilusti, lõhnab jällegi hästi ja juuksed hoiavad terve päeva (ja ka järgmise päeva) kuidagi paremini kui muidu. Föönitades hoian siis pead alaspidi või lükkan juukseid eri suundades, et juuri rohkem tõsta.
Kui olen saavutanud soovitud kohevuse ja sättinud juuksed nii, nagu ma tahaks, et need ülejäänud päeva välja näeks, viimistlen soengu juukselakiga. Hetkel on mul kasutuses The Stay In Place Hair Spray juukselakk Seppälä uuenenud kosmeetikasarjast. Lisaks lahedale pakendile (mida on võimalik osta nii täissuuruses kui mugavas käekotisuuruses!) on sel imehea lõhn, korralik hoidvus ning see ei muuda juukseid kiirelt mustaks.

Styling. I'm not too big on styling - something that adds volume is enough for me. When it comes to volume, I've found that mousse works the best and I especially like this L'Oreal Studio Line one. It adds volume, but it also gives nice shine to your hair. Sometimes I feel like using a hair dryer makes my hair dull, but I've never had this problem with this mousse!
To fix my hair, I use hair spray  - either to add volume or to make annoying little strands of hair stay in place. Right now I use a hair spray from Seppälä's new range of cosmetics. What I love about this hair spray is that it doesn't make hair grungy or greasy and it also comes in a small 80ml bottle to carry in your handbag. 


Harjad, kammid, klambrid, patsikummid. Niiskeid juukseid ja oma juuksepikendusi kammin alati Tangle Teezer harjaga, mis ei kisu juukseid, tupeerimiseks ja seitli tegemiseks kasutan kõige lihtsamat peenikeste piidega ja terava varrega kammi.
Kasutan kolme tüüpi juukseklambreid: suuri lõkse, milleg näopesu ajaks või näiteks rannas käies juuksed krunni kokku koguda (aga peidan klambri alati juuste alla), pisikesi klambreid krunni koos hoidmiseks ja kõige tavalisemaid pikki lõkse jonnakamate salkude taltsutamiseks.

Ongi kõik, rohkem juuksehooldustooteid ma oma ellu ei vaja. Loomulikult vahel ikka katsetan ja mulle meeldib uusi asju proovida, kuid üldiselt tulen just selle tavaariga toime. Kas nende asjade seas on ka midagi, mis teil olemas on? Millised on teie lemmikud igapäevased juuksehooldustooted, mida ka teistele soovitaksite?

Smaller tools. And these are the smaller tools: hair ties, bobby pins and hair clips to keep my hair fixed, a comb for teasing and Tangle Teezer to keep knots out of my hair extensions. That's it! :)
© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.