I was struggling with my skin for a long time and the first time I actually saw some improvements was the moment I left out all my ten different skin cleansers that had thirty different ingredients in them, and started using handmade natural soaps. This particular one is by Nurme Seep, an Estonian skin care brad that makes 100% natural handmade products, and it's just a basic goat milk soap. It's a surprisingly efficient cleanser and my skin feels clean and smooth after using it. Now all the pimples I get are either hormonal or caused by a product that doesn't get along with my skin type.
So, if you're having some issues with your skin, just try leaving out all the complicated stuff and go for simple and natural. It just might work! ;) And if you ever come to Estonia, check out our Nurme Seep, they make so many nice handmade soaps! My first favourite was their deep cleansing facial soap - it cleared up my skin and helped me get rid of "grainy" forehead, but it's a bit too drying for everyday use. Still, such a good and efficient product, a big favourite among Estonians. ;)


***

Maadlesin nahaprobleemidega väga pikalt ning mingil määral maadlen nendega siiani, kuid esimene samm, pärast mida nägin suuri paranemismärke, oli naturaalse puhastusvahendi kasutusele võtmine. Keerasin selja igale kümne lubaduse ja kolmekümne koostisosaga puhastusvahendile, mis lubas nahaga imesid teha ja haarasin lihtsa ja loodusliku järele: avastasin enda jaoks Nurme Seebi käsitööseebid.

Esmalt kasutasin sügavpuhastavat näoseepi, mis aitas mul vabaneda "teralisest" otsaesisest (ma ei tea, kuidas seda veel nimetada, aga otsaesine naha all oleks justkui sajad liivaterad olnud) ja enamikest komedoonidest ninal, kuid pikapeale hakkas igapäevasel kasutamisel nahka liialt kuivatama. Siis võtsin kasutusele Nurme Seebi naturaalse kitsepiimaseebi (4€) ja pole enam pikalt midagi muud kasutanud. See puhastab tõhusalt (saades jagu ka jumestuskreemist*), kuid samas ei kuivata nahka. Näonahk on sile ja pehme, komedoonid ja "teraline" otsaesine pole tagasi tulnud ja kui vahel mõni punn pinnale kerkib, on see tingitud hormoonidest või mittesobivast tootega katsetamisest. Ainus miinus? Mul pole veel seebikarpi, mistõttu on selle reisile kaasa võtmine küllalt tüütu. :D

Ma ei ütle nüüd, et naturaalse seebiga puhastamine võiks kõiki aidata, aga see on samm, mida tasub igatahes proovida. Kui keegi maadleb pidevalt nahaprobleemidega, proovige vahetada keemiat täis puhastusvahend naturaalse käsitööseebi vastu - it just might work! ;)

*siiski, kuna ma kasutan vahel päris palju meiki, käin enne seebiga puhastamist näo üle ka mitsellaarveega. 

p.s. Nurme Seebi müügikohad leiab siit.

6 comments

 1. Kasutan hetkel Nurme Seebi sügavpuhastavat seepi ja tõesti ta kuivatab nahka, kuid peale pesemist kasutan jojobaõli ning siis on kõik hästi. Siiski minujaoks jääb välisest võitlemisest väheks ning olen ka oma toidulaua üle vaadanud. Avastasin paleo toitumise, mis on ikka tublisti parandanud mu näonahka. Selle põhimõte seisneb selles, et oma menüüst jätsin välja kõik piima ja teraviljatooted, sest laktoos ja gluteen on paha paha :D Kuid liha, kala, pähkelid, puu- ja juurvilju söön kuidas jaksan.

  ReplyDelete
 2. Oi ma ka armastan Nurme Seepi! Praegu elan Rootsis ja kogu muu kosmeetika kaasavedamisega mõtlesin, et proovin parem midagi uut ja huvitavat, mida ehk Eestist ei leia ja ei võtnud midagi kaasa, kuid Nurme Seepe ostsin lausa varuga. :)
  Ise soovin, et nad mingi kangatükikese seepidega kaasa pakiks, mis üleliigse vee endasse imeks, hetkel on mu seebilõpud mitte väga seebiliku väljanägemisega tootekuhjad.

  ReplyDelete
 3. Osturallil on need seebid soodushinnaga! ;)

  ReplyDelete
 4. Soovitan hoopis kanepiseepi.

  ReplyDelete
 5. Nagu tellitult oli täna laadal Nurme Seep kohal ja mul tuli see postitus kohe meelde. Mul "joppas" sellega, sest nad hakkasid just oma asju kokku pakkima ja viimane kitsepiimaseep oli veel alles. Nüüd saan rahuliku südamega öelda, et mu igapäevased blogide külastused tasuvad ikka ära. :D

  ReplyDelete
 6. Nurme seep on tõesti üks parimaid! Mul aitas sügavpuhastav seep samamoodi otsaesist. Nii et tundub, et järgmine ost on kitsepiimaseep siis!

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.