DRESS: SEPPÄLÄ / FAUX LEATHER JACKET: NEW YORKER / BAG, WATCH: MICAHEL KORS / HAT: LINDEX
BOOTS: MARTA JONSSON 

I thought about writing all about how rough, sad, confusing and busy this week has been, but as soon as I opened a new draft for this post, I forgot all about it and that's how it's supposed to be. There are some really bad and confusing times in my life, but I have my family and friends to help me through anything. This blog is a place for beautiful and happy things, thoughts and memories. I want you to feel inspired, be happy and get motivated! Remember that no matter how hard the times might be, it can only get better! In some cases, it gets a bit worse for a second as well, yes, but at the end you can only learn from it, grow from it. Whatever challenges we face in our lives, they are given to us not to punish us, but because we can take those challenges and learn from them. Don't forget that and you'll be just fine! ;)
About my outfit though, wore this yesterday to my fiance's mother's birthday dinner in Tallinn Old Town. I am obsessed with this casual dress from Seppälä. Been wearing it for the past three days, but psst, don't tell anyone, cause I might want to wear it again on Monday! :DSee nädal on olnud nii raske, kurb ja segadusttekitav ja mul oli kindel plaan tulla ja kõik siia kirja panna, kuid niipea kui uue drafti avasin, oli meel kui puhtaks pühitud. Tahan teiega jagada vaid kõike head ja ilusat, iial ei soovi ma, et keegi tuleks mu blogisse ja tunneks end siit lahkudes kurvemana. Kui ma saan anda teile kaasa ideid, teadmisi, inspiratsiooni, motivatsiooni ning ilusaid pilte, on minu süda rahul ja eesmärk täidetud! Küll aga tahaksin teile meelde tuletada, et ükskõik kui raske praegu ka poleks, kõik läheb paremaks. Olgu, mõnel juhul peab esmalt minema kahjuks veel hullemaks, kuid pärast seda liigub kõik vaid paremuse poole ja teie olete sellest õppinud, kasvanud ja kõige käigus nii ennast kui maailma enda ümber paremini tundma õppinud. :)

Rääkides aga neist piltidest, siis seda outfitti kandsin eile kihlatu ema sünnipäevaõhtusöögil vanalinnas. Olen sellest Seppälä kleidist nii sõltuvuses, et kandsin seda kolm päeva jutti... Ups. :DNB! SONG OF THE MOMENT: INGRID MICHAELSON - GIRLS CHASE BOYS

6 comments

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.