1. Ma sain juhiload 19aastaselt. Läbisin teooria esimese korraga, kuid esimene sõidueksam jõudis kesta vaid 15 minutit, enne kui ma maanteel vales kohas tagasipööret hakkasin tegema ja sõiduõpetaja piduritele põrutas (kusjuures asjata, sest auto oli siis paigal - arvan, et ta tahtis dramaatilist efekti :D). Teisel eksamil ukerdasin ma tükk aega Nõmmel külgboksiga, aga muhe eksamineerija ütles, et laseb mu "koolipoisi kolmega" läbi. Siiski pean end heaks autojuhiks ja ehkki ma ei pargi mitte kunagi kahe auto vahele, olen ma juba viis aastat mõlkideta hakkama saanud...

2. ... välja arvatud üks kord, kui üks suur maastur mulle parklas sisse tagurdas. Olin paanikas, issi toru otsas ja jäätis autos sulamas, aga mu auto sai uue läikiva nina ja kõik läks lõppkokkuvõttes hästi.

3. Mind ärritab, kui inimesed saadavad mulle meili, pöördudes minu poole "Tere Anna Elizabeth". Mu blogi päises on hiiglaslikult mu nimi ja ikka ei osata seda kirjutada. Eriti kui tahetakse koostööd teha? Grrrrhh!

4. Ma olen kihlatud ja abiellun järgmisel suvel. Ma pole veel suuri plaane tegema hakanud, aga asukoht, kuupäev ja kleiditeema on paigas.

5. Ma suudan lihatoitu süüa vaid seni kuni mulle meenub, kust see liha pärineb (kas siis keegi mainib või hüppab mulle lihtsalt pähe pilt loomast). Siis jääb toit pooleli/nokin ma sealt kogu liha välja. Ma söön viimastel aastatel üha vähem ja vähem liha ning olen vaikselt jõudmas nii kaugele, et sööngi vaid kalaliha (kala nägu mind ei sega, sorry).

6. Mul pole eriti palju sõpru. Kooliajast on jäänud mulle mõned olulised tüdrukud, olen viimastel aastatel tutvunud paari toreda inimesega, mu parim sõbranna on mu õde ja mu parim sõber on mu kihlatu. Ometi ei tunne ma end kunagi üksikuna, sest mul on lai tutvusringkond, imeline perekond ning töö ja hobid, mis nõuavad enamiku mu ajast.

7. Mu väikevend on mu maailma naba. Kui sain teada, et mulle sünnib väike vend (olin siis 12), puhkesin nutma ja nutsin suurest õnnest terve õhtu.

8. Nurusin endale pikalt oma väikest koera ja 11aastaselt saingi endale pisikese tumepruuni krantsi, kellele panin nimeks Lotta. Nüüdseks on ta musta-hallisegune überpaks vanamutt, kes elab mu vanematega maal ja ei jaksa enam väga trepist käia, aga ta on mulle niivõrd armas! Ilus on teada, et näen tema tervet elu. Kas teate seda ütlust, et sinule on lemmikloom vaid üks osa su elust, aga sina oled talle kogu tema elu. Mõelge sellele. :)

9. Ma olen poolkurt. Kuna ma sündisin nii, siis olen õppinud sellega elama - sätin end alati kõndides/istudes inimestest paremale (olen kuulja vasakust kõrvast), kui inimene on eemal ja teda kehvemini kuulen, jälgin lisaks ta huulte liikumist jne. Aa, ja ma magan nagu laps, sest häiriva müra korral saan alati teise külje keerata ja oma kuulva kõrva patja suruda. :)

10. Ma alustasin blogimist vähem kui kolm aastat tagasi, kuid juba olen tänu sellele nii palju teha ja kogeda jõudnud. See on tõepoolest kõige lahedam hobi, mida ma endale tahta oskaks ning kõik sellesse panustatud tunnid tasuvad end sajaprotsendiliselt ära. Ainus, mida ma soovin, on et te rohkem kommenteeriksite - ilma tagasisideta olen vahel pisut eksinud ega tea, mis teile meeldib ja milliseid postitusi te ootate. :)

11. Ma töötasin peaaegu kolm aastat Delfi Naistekas toimetajana ning õppisin seal töötades ajakirjanduse ja toimetamise kohta rohkem kui kahe aasta jooksul Tallinna Ülikooli referent-toimetaja erialal, mis oli ka põhjus, miks ma ülikooli pooleli jätsin ja tööle keskendusin. Noh, ajapuudus mängis ka rolli loomulikult.

12. Ma ei kannata inimesi, kes tunnevad pidevat vajadust halvasti öelda ja nimetavad seda siis "ausa arvamuse avaldamiseks". Meil kõigil on õigus oma arvamusele, aga kui see arvamus teeb teisele haiget, ei ole konstruktiivne/olukorda edendav ja sellest pole muud kasu kui sinu rahuldus, et said end välja elada, siis... hammusta parem keelde.

13. Ma ei saa sekunditki pea alaspidi olla, liiga ette kummardudes pead pesta, diivani alt asju otsida jms, sest mu pea hakkab KOHE ringi käima ja iiveldus tuleb peale. Ma ei tea, miks see nii on - alati pole olnud, sest kunagi sain vabalt ronimispuud rippuda, kätel seista, silda teha jne...

14. Ma eelistan alati kodus olemist väljas käimisele. Midagi on mu oma pesas, raamaturiiulis ja pehmetes valgetes pleedides kutsuvamat kui linna peal käimises...


15. Ehkki mul on blogi, kus teen end tuhandetele inimestele nähtavaks ja kättesaadavaks, olen ma tegelikult üpris arglik ja tagasihoidlik inimene. Ma oskan olla seltskondlik kui olukord seda nõuab, kuid täiesti vabalt tunnen end ainult pere ringis. Siis võin lõputult naerda ja lollitada.

16. See, et ma panen endast palju pilte internetti, ei tähenda, et ma olen endaga 100% rahul ja maailma enesekindlaim inimene. Ma näen enda juures nii palju, mida tahaksin muuta ja enese täieliku armastamise ja iseendaga leppimise teekond on mul alles pooleli.

17. Mul hakkab kõhus keerama kui keegi räägib sisikonnast, a'la luustik, lihased, sooled... Võehh! Bioloogiatunnid olid vahel täielik piin.

18. Mu esimene (ja ka praegune) auto on 1996. aasta Punto, mis kuulus varem mu nüüdseks meie seast lahkunud vanaisale. Kui ma selle endale sain, tuunis isa selle kleepsudega ära... Aga ma eemaldasin need.

19. Esmalt tahtis ema mulle nimeks panna Karolin, kuid lõpuks sain nime oma vanaema Asta Elisabethi ja vanavanaema Anna Leontine järgi.

20. Mu parim sõbranna on mu vanem õde. On aegu, mil ta on olnud mu suurim vaenlane (loe- kaks teismelist tüdrukut jagavad üht tuba), kuid nüüd on ta juba aastaid üks mu suurimaid usaldusisikuid. Kõige rohkem meeldib meile koos reisida. Oleme koos avastanud juba Oslot, Amsterdami, Rotterdami, Helsingit, Londonit ja Pariisi.

21. Rääkides reisimisest, siis ma olen külastanud 18 riiki: Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Austria, Itaalia, San Marino, Vatikan, Venemaa, Soome, Rootsi, Norra, Taani, Holland, Inglismaa, Prantsusmaa, Hispaania ja Kreeka. Mu lemmikpaik on London, aga kõige mõnusamad on olnud reisid Norrasse, kus elavad paljud mu sugulased.

22. Ma loen väga palju. Pole hetke, kus mul parajasti mõni raamat pooleli poleks ja üks mu lemmiktundeid on see kui mul on ülihuvitav raamat pooleli ja ma tean, et saan seda kohe varsti edasi lugeda. Viimane väga-väga hea raamat, mille lõpetasin on Donna Tartti "The Goldfinch".

23. Ma õppisin väga noorelt lugema ja alustasin Astrid Lindgreniga. Bullerby lastel, Kalle Blomkvistil, Madlikesel ja kõigil neil Rasmustel on siiani mu südames oluline koht.

24. Ma olen täielik Potteri tüdruk. Olen kõik raamatud mitu korda läbi lugenud, filme vaadanud ja internetifoorumites kaasa rääkinud. Kui keegi minuvanune ütleb, et pole Potterit lugenud, paneb see mind alati imestama ja mõtlema, millest kõigest nad ilma on jäänud...

25. ... samas pole ma ise kunagi vaadanud Star Warsi ja Bondi filme, nii et tõenäoliselt on palju neid, kelle meelest hoopis mina olen millestki olulisest ilma jäänud.

26. Üldjuhul inimesed teavad, mida ma neist arvan. Ma ei ole kunagi osanud head nägu teha kellegi ees, keda ma ei kannata. Õnneks pole selliseid inimesi palju või siis ei puutu ma nendega eriti kokku.


27. Ma ei pidanud end kunagi kassi-inimeseks, kuni me võtsime endale Sofia. Nüüd olen ma Sofia-inimene, aga teiste inimeste kassid jätavad mind endiselt külmaks... kui nad just kassipojad pole. Mõne aasta pärast kavatseme endale kindlasti ka koera võtta.

28. Mu armastus pildistamise vastu sai alguse 2009. aastal kui õde kinkis mulle sünnipäevaks mu esimese peegelkaamera. Siis pildistasin peaaegu iga koosviibimist, aga nüüd ei viitsi ma enam üldse üritustel pilte teha. Peamiselt seetõttu, et mul on siis hommikul postkastis vähemalt viis kirja, mis uurivad, millal ja kuhu ma pildid üles laen...

29. Ma ei kannata värsket ananassi ega ananassimaitselisi asju. Mingil imelikul põhjusel ajab see mul südame pahaks. Küll aga ei sega see mind pitsa peal. Ju peab enne ahjust läbi käima, et ma seda süüa saaks?

30. Ma suhtun väga umbusklikult kõikvõimalikesse rohtudesse ja tablettidesse. Kui mul on nohu või köha, on apteegiravimid viimased, mille poole pöördun. Eelistan alati looduslikke vahendeid. Valuvaigistit võtan vaid siis, kui ma mitte kuidagi teisiti ei saa.

Praeguseks kõik! Andke teada, kas siin on fakte, mis teie kohta ka käivad, oleks huvitav teada! :)


And now in English... Boy, that's one LONG post. :D

1. I got my driver's licence when I was 19. I failed my first driving exam - managed to screw up 15 minutes after the exam had begun. The second time was smoother, although I'm still a very sh*tty parker. :D

2. I have had one car accident. A car was driving in front of me in the parking lot, then it stopped and reversed into my car for no reason at all.

3. I absolutely hate it when people send me e-mails, naming me Anna Elizabeth. My name couldn't be any bigger in my blog header and if you want to collaborate with me, at least learn my name first. :(

4. I'm engaged and getting married next summer! :)

5. I can eat meat only until someone reminds me that it's meat or when I suddenly imagine the animal's face. I'm better with fish, it doesn't bother me as much for some reason. I'm pretty sure I'll be oly eating fish soon.
6. I don't have a lot of friends. From high school there are a few and I've met some very fun people during the last couple of years, but my best friends are my sister and boyfriend, I'm very close with my family and my job + blog takes up most of my time.


7. I'm obsessed with my little brother. When I heard I was going to become a big sister, I cried of happiness for hours and hours. Now he's 11, but he's still the center of my world somehow.8. I asked for a puppy for years and when I was 11 I got a little dog. I named her Lotta and now she's 13 years old and living in the countryside with my parents, enjoying her pension. :)

9. I'm half deaf, which means I can't hear almost anything with my right ear.

10. I started blogging less than 3 years ago, but it has already given me SO many cool opportunities, I've done amazing collaborations, met cool people etc. I'm obsessed with my blog and forever happy that I decided to put myself out there. :)11. I worked as an editor in Estonia's biggest news portal Delfi for almost three years. Me and one other girl managed the female section of it and it was a lot of fun, though sometimes very emotional.

12. I seriously don't understand people who feel the need to say rude things to others and then call it "expressing their honest opinion". There's a dfference between being honest/critical and being just rude and inconsiderate.

13. I can't bend over for too long, I can't be upside down for one second or go on any sorts of roller coasters. For some reason I get sick in a second!14. I prefer staying at home to going out. There's something more appealing in my little nest than a place full of drunk strangers.

15. I'm actually a very shy person. I love communicating with people and I'm good at keeping up the chat, but I only feel as my true self around my family members.

16. Although I put up hundreds of pictures of myself, I'm still trying to learn to live with my flaws and insecurities. Sometimes they overwhelm me and I know I have a long way to go before I can 100% accept myself.

17. I can't stand it when someone talks about anatomy. I get a funny feeling in my stomach and just want them to shut up as quickly as possible. Biology was an absolute torture at school!

18. My first car is a Fiat Punto from 1996. I got it from my grandfather after I got my driver's licence - before that it belonged to him. Now grandfather has passed away, but I still have the car. :)

19. My mother wanted to name me Karolin at first, but then I got Anna from my great grandmother and Elisabeth from my grandmother.20. My older sister is my best friend. We used to be the biggest enemies (two teenagers sharing one room), but as soon as she moved out we became very close. We love travelling together!

21. I have visited 18 countries: Russia, Latvia, Lithuania, Poland, Czech Republic, Austria, Italy, Vatican, San Marino, Finland, Sweden, Norway, Denmark, Holland, England, France, Spain and Greece. My favourite place on the earth is London, but I always get a warm feeling whenever I visit Norway, because a lot of my relatives live there.22. I read A LOT - I'm always in the middle of some book and there's always a pile of books waiting to be read beside my bed. One recent book that I would recommend is The Goldfinch by Donna Tartt!

23. I learnt to read at a very young age and all my first books were by a Swedish author Astrid Lindgren. I still love those book to death, especially Kalle Blomkvist!

24. I'm a Potter girl. 100% and from head to toe!25. I have never watched any of the Star Wars or James Bond movies. People are sometimes surprised at that, so maybe it's an interesting fact? :D

26. I'm never fake friendly with someone I don't like. I can't find it in me to give a friendly smile to someone I can't stand. Fortunately, there aren't a lot of people like that or I just don't see them in real life.

27. I'm not a cat person. I'm obsessed with my own cat, but I don't care for any other cats, unless they're kittens. I can't wait to get another dog! 

28. My love for photography began in 2009 when my sister gifted me my first proper camera for birthday. :)29. I can't eat or smell pineapple without getting sick or getting a headache. 

30. I don't believe in drugstore medicines. When I'm sick I do everything I can to use natural stuff. I only take a pain killer when I really need to, but try to avoid it as long as possible.

That's all for now! :)

40 comments

 1. 23-25 käiks nagu täpselt minu kohta :)

  ReplyDelete
 2. 5,12,20 ja 28 käivad ka minu kohta :)

  ReplyDelete
 3. 1, 3, 5, 6, 7, 13, 14, 16, 23, 25, 26 . Osa ikka väga minu moodi arvamused :)

  ReplyDelete
 4. Paar punkti läksid mul ka Sinuga täppi :)

  ReplyDelete
 5. Oiiiii, nii mõnus postitus! Alati nii inspireeriv ja motiveeriv blogi, igas mõttes. Palju palju edu Sulle kõigis ettevõtmistes :)

  ReplyDelete
 6. Mõni punkt läks täppi, kuid oli ka selliseid, mis on täiesti vastupidised minule! :D
  Väga lahe postitus ning huvitavad faktid :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul on hea meel, et sulle meeldis! :D Aitäh!

   Delete
 7. Leidisin ka mõned sarnasused. Aga see on vahva,et oled samuti Harry Potteri fänn.
  Ma ise loen raamatuid ja vaatan filme ning olen igati jäägitult neisse armunud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eksole! Kes su lemmiktegelane on? Minul on kusjuures Harry alati least-favourite olnud, kõrvalosalistel on justkui rohkem huvitavaid iseloomujooni. :D

   Delete
 8. Oi näed, mina ka pildil, see oli tore aeg ;) xoxo

  ReplyDelete
 9. Need faktipostitused on mu lemmikud, kujundavad kohe inimesest mõnusama pildi :) Kui kunagi viitsid, kirjuta teine 30 veel otsa, loeksin huviga!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Millalgi kindlasti, juba ise neid hiljem üle lugedes meenus mulle veel palju fakte, aga ei tahtnud liiga pikaks ajada. :D

   Delete
 10. Pildid on kõik nii ilusad, oled üks kena inimene. Mu eriline lemmik on esimene, see huulepulga toon on lihtsalt võrratu ja sobib sulle hästi :)

  ReplyDelete
 11. Praktiliselt kõik käib täpselt minu kohta. Muuseas, ka mu noormees on poolkurt nagu sina:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kas ta äratuskella kuuleb? Mina vahel ei kuule... :D

   Delete
 12. Vot see oli lahe postitus, ma sattusin nii elevusse, kui pealkirja nägin, sest mulle nii meeldib lugeda taolisi fakte :) Minu kohta käisid faktid 6, 14 ja 16.

  tessiblogib.wordpress.com

  ReplyDelete
 13. Ca pooled faktid l2ksid pihta

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vau, päris palju siis. :D Kihvt on teada, et ükskõik, milline sa ka poleks, keegi on ikka veel selline. :D

   Delete
 14. Nii vahva postitus.
  Kuigi enamused faktid olid väga isiklikud, siis jagan sinuga sama arvamust kahe viimase fakti kohtsa.(Kuigi minule ei kõlba ananass isegi siis, kui see on ahjust läbi käinud). Sellist asja nagu ravaimikarp pole mul juba üle aasta, isegi allergia tablettidele olen käega löönud.

  ReplyDelete
 15. Esiteks, wow!
  1 ääretult põnev ja üllatav postitus!
  Nii...Ka leidsin sarnaseid punkte -6,9,10,12,14,15,16,26,28 ja 30. No peaegu pool tuli ära :D. Kooliajast on jäänud paar sõpra alles. Õde küll pole, küll aga 3 vanemat venda.
  Ka mina olen sünni defektina paremast kõrvast kurt ja üritan end sättida alati kellegiga koos olles paremale poole ja jälgida suud. Kuigi mul on nähtav erinevus kõrvadel.
  Eriline peoloom samuti pole. Olen küll noor, kuid klubidesse satun harva. Eks teatud põhjustel kõigub ka enesekindlus ja uhkus. Aga usun, et see on kõigil nii. Ja tablette võtan ainult siis, kui olukord muutub kannatamatuks.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! :) Ja tõesti, vau, väga palju sarnasusi on meil siis! :)

   Delete
 16. Väga põnev postitus! Kiidan minagi, avardasid mõne punkti kaudu mu silmaringi. Näiteks pole ma kunagi osanud kahtlustadagi, et keegi mu tutvusringkonnas võiks poolkurt olla (ja äratuskella-kommentaar on natuke naljakas :D). Sinu selleteemalise punkti lugemine pani mu mõtlema, et ehk on minu ümbergi keegi selline..
  Respekt, et koolist äratulemisest nii julgelt kirjutad, tihti varjatakse seda, et paremana tunduda vms.
  See tundub nii kummaline, et Sa arglik oled. Blogi lugedes jääb tihti teistsugune arusaam :D

  Ja pulmad, aiai, nii põnev! ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! Ütleme siis nii, et ma olen arg, aga edev? :D

   Delete
 17. Ah, thanks for the english one. I was a bit worried when i was scrolling down but surprised you had written it in english too. :D Even thogh estonian is pretty much same than finnish some words are bit too much for me. ;) But this was really nice post. Congrats for your marriage. :) Did you work for lindex before you got your current job by the way?

  ReplyDelete
  Replies
  1. You're welcome and thank you! :)
   I was collaborating with Lindex throughmy blog (doing some outfit posts with Lindex items), so that's how they knew me, but I worked as an editor before. :)

   Delete
 18. Tead, Anna, mul on jube hea meel, et mul on õnnestunud Sinuga ka päriselt tuttavaks saada ja veenduda, et sa oled tegelikult ka üks armas inimene! Ma loodan varsti jälle sinuga trehvata ja siis teeme küll Popularis ühe wrapideidi! PS! et vahel ütleksin ka midagi vastupidist sinu kirjutatule :D siis minul on ananassiga just nii, et ma ei suuda seda pitsa peal üldse kannatada, värskena on maitsev seni, kuni keel kipitama hakkab.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oii, ma arvan sama. Sa tundud ikka väga minu tüüpi inimene olevat, hah! :D

   Delete
 19. Mulle väga meeldis see postitus ja leidsin ka väikesi sarnasusi. Minugi jaoks osutus bioloogia tund jubedaks, kui tuli inimese ehituse osa. Pidin paaril korral lausa klassist lahkuma, sest mul läks silme eest mustaks ja sees hakkas keerama. Siiani ei suuda kuulata selliseid asju ja üritan kas teemat muuta või lahkun ajutiselt seltskonnast.

  Sulle aga edu ka edaspidiseks ja jään järgmisi postitusi ootama!

  ReplyDelete
 20. Mulle väga meeldis see postitus! Leidsin samuti üsna mitu sarnasust nende faktide hulgast. Mulle meeldib samuti lugemine ning Harry Potter.
  9. fakt oli üllatav. See on muidugi asi, mida väliselt näha pole. Kas see on sind kuidagi kunagi mõjutanud ka või kuidas Sul sellega leppimise teekond on kulgenud? Küsin, sest ma ise olen vaegnägija ja see mõjutab otseselt minu elu väga palju. Igatahes ma imetlen Sind! :)
  Olen alati tahtnud öelda, et Sa kirjutad väga hästi (mulle endale meeldib ka väga kirjutada, olin suvel maakonnalehes ajakirjanik ja kavatsen seda ka ülikoolis õppida). Sul on alati midagi huvitavat öelda. See on väga inspireeriv.
  Ja hästi armas on ka see, et oled leidnud oma teise poole ning õnne kihluse puhul!

  Kõike parimat!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul on hea meel, et postitus meeldis! :) Suur-suur aitäh ilusate sõnade eest, just sellist innustust ma teilt vahel vajangi, teadmaks, et ma teen seda kõike ikka suurema põhjusega kui mu enda hobi ja rahulolu. :)

   Delete
 21. Lugesin su postitust just Harry Potteri reklaamipausi ajal :D Potterit võin ma igal ajal vaadata ja lugeda, sellest ma ei tüdine.
  Ma ei tea miks, aga mul oli hea meel su esimest punkti lugeda. Mul on hetkel lubade tegemine pooleli. Koolieksamid on mõlemad tehtud, aga ARKi pole julgenud ma minna veel. Ennem autokooli mulle väga meeldis mõte autoga sõitmisest ja sai mõned korrad vanematega ka ikka sõidetud, aga nüüd kui sai autokoolis käidud, siis see isu on kuidagi lahtunud + ma olen natuke paaniline sõitja. Pole midagi küll juhtunud, aga kogu aeg olen nii pinges rooli taga. Motivatsioon tõusis jälle, et hakkaks jälle peale 2-3 kuud rohkem sõitma ja teeks selle ARKi lõpuks ära :)
  Punktid 6, 12, 14, 17, 25 ja 30 ühtivad :)

  Väga hea lugemine! Faktide postitused on alati lahedad. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Haha, jah, marss autokooli! :D
   Aitäh sulle ja edu lubade tegemisega, see on ausalt lihtsam kui näib! ;)

   Delete
 22. Vau, nii äge postitus! Kuidagi selline tunne, et blogija-Anna sai kuidagi reaalsema ja inimlikuma kuju (kuigi ma olen sind ju päriselus ka näinud...).
  See "ühest kõrvast kurt" lugu on päris lahe! Kes oleks arvanud, eksole!
  Ja nimejant on mulle väga tuttav. Pia ja Bia on suht tavalised, mõnikord olen Pille ka.

  -P.
  Bowtie Diary

  ReplyDelete
  Replies
  1. Blogija-Annast sai inimene! :D
   Aitäh sulle! :D

   Delete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.