Ma pole oma kodu kunagi lõhnastanud millegagi peale lõhnaküünalde ja ka siis lähen sageli alt, sest lõhn ajab kas pea valutama või ei meeldi see mu kallimale, kes saadab mind poes riiulisse tagasi panema kõiki magusaid ja vaniljeste aroomidega küünlaid... :/ Hiljuti sain aga  Läti brändilt Smaržu Pasaule hoopis teistlaadi kingituse: Italscent musta orhidee lõhnastaja/lõhna hajutaja (kuidas oleks kõige parem tõlkida mõistet scent diffuser? :D), mille peamiseks noodiks on must orhidee. Selles lõhnakoosluse loovad apelsiniõis, punane greip, vaarikas ja must orhidee, lisaks roos ja krüsanteem. Põhi on mu lemmik: sandlipuu, muskus ja vanilje (aga mitte lääge vanilje, mille peale mõni meist nina kirtsutama hakkaks!). Lisaks lõhnale meeldib mulle selle stiilne välimus - robustne klaaspurk ja puust detailid sobivad hästi meie hubasesse koju. Ma paigutasin lõhnastaja algul küllalt kõrgele riiulile, kuid hiljem tõstsin selle pisut madalamale ja nii oli ka lõhna paremini tunda. Kuna meie korter pole just ilmatult suur, tunnen ma head lõhna juba koju sisenedes, aga see pole äratuntav "aa-see-on-see-lõhnastaja" aroom, vaid pigem see õrnalt aimatav "miski lõhnab siin hästi", just nii nagu peabki. ;)

Kahjuks see konkreetne lõhnastaja on Smaržu Pasaule e-poest hetkel otsas, küll aga leiab sama lõhnaga teisi Italscent tooteid (autolõhnastaja, lõhnastatud võtmehoidja, spreid jne). Lisaks leiab sealt veel palju muud ägedat kraami, millega oma elu õrna lõhnapilve sisse köita.

Mind huvitab, kas te kasutate oma kodus/autos/tööl mingeid lõhnastajaid? Millised on teie lemmikud, mida soovitaksite ka teistele?

I've never used any proper scent diffusers in my home, only a bunch of candles (and even they are not that popular in our home, since I live with someone who has his own very strong opinion on sweet vanilla, baked cinnamon bun, sensual rose and whatever other scents I might like :D). But now I have a very fancy scent diffuser by the brand Italscent, gifted to me by Smaržu Pasaule. I love that the scent is not over-powering, but you can only notice it for a second when you pass by it or step into the room. Plus, it looks so cool, doesn't it? I want to thank Smaržu Pasaule for this beautiful gift and if any of you are interested in making the space around you smell nice, you can check out their online shop at www.smarzupasaule.lv ! ;)

12 comments

 1. Ka mina kasutan põhiliselt ainult lõhnaküünlaid, kuid hetkel on parimaks "lõhnastajaks" värsked maikellukesed!
  Appi, kui hästi need lõhnavad! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nõustun! Ja piibelehed ka! Ja sirelid.... :D

   Delete
 2. Hetke lemmik on Ritualsi Under a Fig Tree toa lõhnastaja mida soovitan suuresti. Samuti on ka hea Treetsi lavendli toa lõhnastaja millel on küll tugevam lõhn kui Ritualsi omal, kuid sobib magamistuppa imehästi ;).

  ReplyDelete
 3. Ma ei ole miskipärast nendesse mitte iial uskunud, kuigi efektsed on nad tõesti. Seega olen kasutanud vahel viirukeid pärast kodu õhtutamist viirukeid..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul tekitavad kahjuks just viirukid peavalu...

   Delete
 4. Mina lõhnastan enda kodu The Body Shopi samasuguse... asjaga :D Lõhnab see apelsini järgi - eriti tuleb lõhn siis esile, kui pulki aeg-ajalt topsis teistpidi pöörata, välja muidugi see klaaspudel nii stiilne ei näe. Minu oma pidas vastu 9 kuud, niiet isegi päris kaua :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma pole TBS omi proovinud veel, võib-olla kunagi... Ehkki lõhnalevitaja välimus võiks ka stiilne olla ikka. :D

   Delete
 5. Muidu mulle meeldivad JOIK lõhnaküünlad. Oma kodus ma neid põletada ei saa, ajavad pea hullult valutama ja samas need annavad ilma põletamiseta ka lõhna. Mulle sellised vaniljesed lõhnad üldse ei meeldi.

  ReplyDelete
 6. Jumaldan JOIKi lõhnaküünlaid. Lõhnavad ka põletamata ja ainsad, millesse ei ole topitud nii palju keemiat kui välismaistesse, mida ma enamasti ei talu ja alati aevastama hakkan. JOIKist lemmik on šokolaadi oma ning tuppa tulles on alati kõigi reaktsiooniks "Kus sa šokolaadi peidad?"

  ReplyDelete
 7. Sellised lõhna-asjad on ju väga ilusad ja toredad ja lõhnavad hästi. Kui aga kodus on näiteks orhideesid, siis need surevad sellise asja läheduses kindlasti välja. Tõestatud. Mitme isendi peal. Seega tuleks oma järeldused teha. Inimene pole küll orhidee, aga jah... Pea valutamine eelkommenteeria puhul annab samuti märku, et säärased kodulõhnastajad ei ole ikka vast hea mõte. Lihtsalt minu seisukoht. Kuigi mulgi on paar Joiki küünalt kodus :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks igal heal asjal on mingi "aga" juures... :(

   Delete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.