Ehkki ma õrritan teid Instagramis toidupiltidega üpris tihti, ei kirjuta ma oma elu köögipoolest siin blogis just tihti. Peamiselt seetõttu, et ehkki mulle meeldib väga süüa ja tahan palju erinevaid asju proovida, ei paku toit mulle niisugust huvi ja kirge, et viitsiksin sellest pikalt rääkida. Seetõttu on ka tänane idee/retsept superlihtne ja kiire. Selle valmistamisega saaks isegi mu kass hakkama, kuid ma ei taha tema karvu toidu ligi. 
Avastasin enda jaoks hiljuti kuskussi (ing. k couscous) ja täna tegin esimest korda katset seda ise valmistada. Pildil olev roog valmis umbes viie minutiga ja sama kiiresti sain selle ka söödud, sest see oli nii-ii hea! Kes pole proovinud, siis soovitan soojalt seda teha. Tegu on justkui millegi riisi ja pasta vahepealsega, koosneb ta durumnisust. Mina tegin täna kuskussi ja köögivilja woki ja valmis see nii: valmistasin Panzani kuskussi vastavalt pakendil olevatele juhenditele, samal ajal praadisin oliiviõlis Härmavilja wokisegu (see on mu lemmik, sest selles on ka suured hernekaunad (koos hernestega!) sees), millele lisasin maitseks õige natuke sojakastet. Segasin kõik kokku ja voilaa! Ma ju ütlesin, et see on imelihtne! Sobib üksinda söömiseks ja ka lisandina teiste asjade juurde. Head isu! :)

I just discovered couscous for myself and I just can't get over how good it is! You can make a quick cous cous wok in less than five minutes and here's how mine looked today! All I used was couscous, frozen wok veggies and some soy sauce. :)

8 comments

 1. Olen ka mõtelnud kuskussi proovimise peale. Nüüd ahvatlesidki oma retsepti ja isuäratava pildiga :)

  ReplyDelete
 2. Mina avastasin kuskussi enda jaoks Itaalias elades, sest seal süüakse seda üpris palju. Seejärel on ka see minu lemmikuks saanud, imelihtne valmistada ja nii palju erinevaid võimalusi! Mulle meeldib veel ka lõhe või rohke juustuga, maitseks lisan veidi kanapuljongit. Eestis müüdavatest on kindlalt parim heledas pakendis ECO cous-cous! :)

  ReplyDelete
 3. Minu lemmik on ka see wokisegu, ainult selle erinevusega, et ma nokin sealt absoluutselt kõik herned välja :D

  ReplyDelete
 4. Minu teada kuskuss küll odratangust pole, ikka nisust ehk siis pigem sarnaneb pastale http://en.wikipedia.org/wiki/Couscous

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul pole õrna aimu ka, miks ma odratang kirjutasin :D Durumnisu on tegelikult.

   Delete
 5. Kas kuidagi kuivaks ei jäänud see kõik? Peaks ka katsetama, ilmselt visksks kana ka pannile juurde!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nagu kirjutasin, siis segasin sojakastet sisse ja mainisin, et seda võib loomulikult ka lisandina süüa. :)

   Delete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.