Kui tavaliselt panen ma bits & pieces postitustesse vaid pildid lühikeste kirjeldustega, siis täna tuli mul tuju kõigest pisut lähemalt rääkida. Lisaks tuleb ka veidi autojuttu - tean, et suurem osa teist on tulnud siia moe- ja iluteemasid otsima, nii et autojutt jääb postituse lõpupoole. Keda huvitab, kuidas ma terve nädalavahetuse ühe mõnusa autoga ringi vurasin, saab seda aga lugeda! ;)

1. Tegin väikese tellimuse Sleeki e-poest ja üheks tooteks on nende matt huulepulk toonis "Mystic". Kahjuks on tegu üsna kuivatava tootega, ühtlasi on see üks sellistest huulepulkadest, mida on väga raske ilma huulepliiatsi abita veatult peale kanda. Kui sellega aga hakkama saada, on tulemuseks imeilus ja julge fuksialilla huul.
2. Ma ei väsi kunagi kõrgetest vaadetest ja ehkki Tallinna oma pole midagi NII erilist, oli Swissoteli 30. korruselt siiski päris tore alla piiluda. Bussid tundusid nii tillukesed ja laulukaari oleks mulle peopessa lausa mitu mahtunud!
3. Talvisel (tegelikult ka suvisel) ajal ei saa mul kuidagi küllalt värsketest viljadest. Siin on üks meie õhtuseid snäkke - mahlased Egiptuse apelsinid ja granaatõunad. NB! Kui ostate apelsine, siis kõige paremad ongi just Egiptuse omad. Ühtlasi vaadake, et apelsinil oleks sile koor (rohkem vilja) ja naba - nabadega apelsinide sees pole ainsatki tüütut seemet! ;)
4. Rääkisin teile oma monokroomse elutoa unistusest juba SIIN postituses, nüüd olen vaikselt asunud seda ka täide viima. Need kaks patja jõudsid mu diivanile Kaubamaja kodumaailmast.


1. Tahtsin teile näidata oma väikest tööprojekti. Õigupoolest on tegu tööVÄLISE projektiga, aga mu kõrval on sein, mille kavatsen täita maast laeni ilusate poistega. Miks? Et ikka kõik kontorisse astudes aru saaksid, kus Naistekas asub.
2. Mu lemmikpoed on raamatupoed ja lemmikosakonnad neis võõrkeelse kirjanduse omad. Veetsin neljapäeval vist ligi tund aega raamatuid lapates ja mu raamatute soovinimekiri aina kasvab ja kasvab...
3. Ma joon VÄGA harva kohvi, aga kui üldse, siis teen meie kohvimasinaga mõnusalt vahutava latte ja puistan peale pruuni suhkrut!
4. Kui mul üksinda selfiede tegemisest kõrini saab, kutsun seltsi elukaaslase.

Möödunud nädalavahetusel vurasime me ringi uue Renault Capturiga. Renault' lahke pakkumine seda autot proovida tuli väga õigel ajal, sest meil pole juba kaks kuud enam autot olnud ja nii mõnigi sõit vajas tegemist. Olime mõlemad üllatunud kui KAUGELE on autod vahepeal jõudnud. Minul on 96. aasta Fiat Punto, mis talviti kasutust ei leia ja elukaaslasel oli 97. aasta Passat, seega oli meil väga kummaline, aga samas meeletult põnev istuda autosse, mis teeb põhimõtteliselt kõik sinu eest ära. Lülitab tuled sisse (muutes need päevaste LED-ide pealt automaatselt tavatuledeks, kui hämaramaks läheb), lukustab end ise, kui sa võtmekaardiga autost eemale kõnnid jne. See oli automaatkäigukastiga auto, millega mul samuti just väga palju kogemust pole - vahel olen ema oma kasutanud, aga üldiselt olen aastaid ringi sõitnud, käigukang peos. 
Mu elukaaslane kiitis enim auto turvalisust. Auto hoiab ka suure libedaga end otse, laskmata sel naljalt külglibisemisse minna. Minu maja juurde sõidab väga käänuline ja libe rada ja niipea kui ma tundsin, et hakkab libisema, lõi armatuuril tuluke põlema ja auto lükkas end ise otseks. Me mõlemad nautisime vahelduseks oma 90ndate manuaalidele ka autot, millel on oluliselt sujuvam juhitavus ning äärmiselt tundlik rool ja pedaalid. Isegi linnasõit oli pigem kruiisimine kui sõitmine. :D Minu lemmikud olid aga kaks teist kasulikku vidinat. Ma olen KOHUTAV parkija ja tagurpidikäiku sisse pannes hakkad sa ekraanil nägema auto taha jäävat ala ja jooni, mis aitavad sind parkimiskohast välja tagurdamisel. Kui kuhugi liiga lähedale sattud, käib piiks-piiks! Minusugustele on selline vidin lausa hädavajalik. Mu teiseks lemmikuks on sisseehitatud GPS. See peaks IGAS autos olema, aadressi sisestamine käis ka sõidu pealt lihtsalt ja kiireim marsruut arvutati välja vaid sekunditega.
Minu jaoks sai kolme päeva jooksul auto üheks ainsaks miinuseks see, et salongis on küllaltki kitsas. Seljatoe reguleerimiseks tuleb käsi ebamugavalt kaugele taha painutada ja seisupidurile kipub esiistmete vahel asuv sahtel jalgu jääma. Aga eks millegi arvelt tuleb see kompaktsus ju võtta. Teine miinus: väikese ökonoomse mootori tõttu läheb auto üpris kaua soojaks. Võtsin aega: alles 10 minutit pärast sõidu alustamist kustub armatuurlaual auto soojenemist tähistav tuluke. Eesti talvises kliimas võib see olla küllaltki suureks miinuseks, aga samas on see ohver, mida mina olen väikese kütusekulu nimel valmis tooma. 
Autot laenas mulle nädalavahetuseks ABC Motors ning oma kogemuse teiega jagamine oli mu enda soov! Ärge muretsege, mu blogi jääb alatiseks valdavalt ilu- ja moeteemaliseks, aga ütlen ausalt - VÄGA lahe on vahelduseks huulepulga asemel autot proovida! :D


7 comments

 1. Natuke iluteemast mööda, aga kas sa oskad soovitada mõnusaid võõrkeelseid raamatuid?
  Ise olen peamiselt eesti keelseid raamatuid lugenud, aga tahaks inglise keelsetega algust teha :)
  Sobivad kõik naistekad või sügavamamõttelised raamatud ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma soovitan lihtsalt võtta eesti keelde tõlgitud raamatute asemel nende ingliskeelsed originaalid, kui autori emakeel on olnud inglise keel. Vähemalt nii püüan ma ise enamjaolt teha. Seetõttu ma ei oska mingeid konkreetseid raamatuid nüüd välja tuua... Eriti seetõttu, et ma ise just naistekaid ja neid sügavamõttelisemaid nii väga ei loe. :( Mine uudista raamatupoes ja sulle jääb kindlasti midagi silma. Kui VÄGA naistekat tahad, siis loe Nicholas Sparksi. :D

   Delete
 2. Sul on nii ilusad paksud huuled!:)

  ReplyDelete
 3. Minu meelest on autost rääkimine väga huvitav vaheldus ilutoodetele. :)

  Sõitsin eelmine aasta kahe uue autoga päris pikka vahemaad. Mul endal oli Eestis ülivana Golf ja peale uute autode proovimist, ei taha ma enam ühegi vana panniga sõita. :D Kõik on nii üli-ülim! Eriti kiidan uue Renault Megani kuuendat käiku, tänu millele säästab palju kütust. Käisime Eestisse ja tagasi ära nii, et ostsime umbes 200 € eest diiselkütust ja kilomeetreid oli kokku pea 4000. Kuid veel rohkem vaimustuses olin ma verivärskest Golfist, sest kuigi Megane oli vinge välimuse ja kuue käiguga, siis ei olnud taga nii mugav sõita, kui Golfiga. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii väike kütusekulu on tõesti muljetavaldav. :O Tore, et mu autojutt sulle meeldis! :D

   Delete
 4. Mis appiga Sa neid valguse südamekesi pildile teed? : )

  Muidu väga mõnus postitus ning leian ka, et autost rääkimine on väga hea vaheldus.

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.