Olen bloginud varsti juba kolm aastat ja mu blogi on jõudnud enamate inimesteni, kui ma iial lootnud oleks. Ma poleks kunagi uskunud, et tekib grupp inimesi, kes reaalselt ootavad, et ma lisaks ilutoodetele neile ka ennast tutvustaks, ka endast pilte lisaks... Olen väga-väga meelitatud, kuid tunnistan, et see võtab mind siiani kergelt kohmetuks. Ma sätin end, valin selga riided, suunan kallima kaamera taha, panen need pildid siia üles... ja inimestele meeldib see. See ON minu jaoks veel kummaline, sest iseenda jaoks olen ma ju ikkagi kõigest... mina. Miks ma seda kõike kirjutan? Sest mingi väike osa minust kardab, et on inimesi, kes on minust valesti aru saanud, mind ja mu elu teise nurga alt mõistnud.

Ma saan igal nädalal kommentaare, et mul on ideaalne elu, ma olen nii ilus, mul on nii palju asju ja nii edasi. Need kommentaarid võtavad mind sõnatuks. Seetõttu tahaksin teile täna kirjutada kolmest asjast: elu, ilu ja asjad.

Elu. Mul on elu, nagu igal teisel ja ma püüan sellest viimast võtta, nagu iga teine, kes ei taha vananedes tagasi vaadata ja mõelda: "Kuhu see kõik kadus ja kus mina siis olin?" Aga see elu, nagu ka mitte kellegi teise elu sellel maamunal, pole kindlasti ideaalne. Mul on hoolitsev perekond, kuid me oleme kamp veidrikke, lärmakat Itaalia perekonda meenutav kooslus, kellel on raske vahel ühel joonel püsida. Aga me hoiame üksteist ja jagame oma emale-isale, õele-vennale, pojale-tütrele armastust ja hellust nii palju, kui suudame. Aga igas muus perpektiivis on see perekond, nagu iga teine. Mind on õnnistatud, aga õnnistatud on ka paljusid teist ja hoidke seda õnne. Mul on amet, mis on pannud paljusid teist mõtlema: "Oh, kui lahe! Ajakirjandus ja kõik need vinged üritused, kus sa käia saad!" Tõepoolest, ajakirjandus on köitev ja töö pole kindlasti üksluine, kuid see pole selline toimetajatöö, nagu filmides näha võib ja ma ei kirjuta glamuurseid kolumne, nagu Carrie "Seks ja Linnas". Ma ei tea kunagi, mida uus päev toob. Mul pole töö, mille järel ma saaksin õhtul kell viis ukse sulgeda ja sellele enam mitte mõelda. Ma genereerin ideid 24/7 ja mõtted stiilis "Kas see läks ikka õige rubriigi alla?", "Kas ma ikka vastasin sellele meilile?" jms keerlevad mu peas üpris lakkamatult. Mul on ka suhe ja sõbrad, aga palun teadke, et kui ma jagan teiega vaid ilusaid hetki reisidest ja mainin kõiki neid toredaid asju, mida me koos oleme teinud, tahan ma teile vaid näidata, mida kõike on võimalik teha koos inimestega, keda me armastame! Ma ei kurda siin, kui olen kallimaga tülis ja ma ei kiru siin, kui mul on raske mõnda sõbrannat mõista. Aga uskuge, ka minu elus hoiab naer nutul käest kinni.

Ilu. "Sa oled nii ilus!" "Sa oled imeilus!" Ma tänan teid malbelt ja punastan omaette, aga uskuge või mitte, olen äärmiselt ebakindel. Loodus on andnud mulle kauni oliivikarva jume ja tumedad silmad, kuid mitte pakse pikki juukseid ja kaunist kulmukaart, mis nendega kaasas peaksid käima. Ma tahaksin olla natuke pikem, mu hambad võiksid olla pisut valgemad, ma unustan selga sirgelt hoida ja olen üleüldiselt kohmetu. Need pildid, mida te minust näete, ei ole kindlasti pidev tegelikkus, rohkem pingutused ja püüdlused neil hetkil, kui mul on aega, tuju ja motivatsiooni. Mitmed teist on mind tänaval ära tundnud, kuid usun ka, et päris paljud kaht otsa omavahel kokku viinud pole, sest igapäevaelus, eriti suvisel ajal, ma ei vaevu isegi huulepalsamit kasutama. Ilublogija missugune! Loomulikult ma hoolitsen enda eest, kuid enamasti jäävad need hetked päevadele, mil mul on ees mõni üritus, pildistamine, kohtumine või ma olen mingil imekombel ärganud enam kui pool tundi enne tööpäeva algust. Olen nõus, et mind on siiski suures osas õnnistatud - mul on n-ö põhi, millega töötada. Aga see on kõigil meist ja igaüks peab leidma just endas selle, millega mängida ja mida rohkem esile tuua.

Asjad. Näitan teile palju-palju asju, mida olen endale ostnud või mis on mulle kingitud. Näitan neid, sest need huvitavad teid ja see on teie soov. Kuid asjad pole mulle vähimalgi määral nii olulised kui kõik muu mu ümber. Need on vahendid ja neid on ilus vaadata, need sisustavad mu aega, kuid see on ka kõik. Nüüd, kus mu blogi on kogunud üha enam populaarsust, saadetakse ja pakutakse mulle sageli rohkelt tooteid, mida proovida ja teilegi tutvustada, kuid see pole põhjus, miks ma blogin. Hiljuti saatsin terve kastitäie tooteid hoopis lastekodusse - ma ei vaja enda ümber ASJU, et õnnelik olla. Mulle loomulikult meeldib, kui need on olemas ja ma ju-mal-dan erinevate toodete kasutamist, kuid kordan: asjad ei tee meid tõeliselt õnnelikuks. Nendega on lihtsalt lõbus aega veeta, aga muusika on mulle olulisem kui meik, inimesed on tähtsamad kui ilu ja iga kell eelistan ma maitsvat toitu uuele huulepulgale. ;) Kui rääkida asjadest, tuleb korraks puudutada ka rahateemat. Mu aias ei kasva rahapuud, mõned hõredad oksad sellest jõuavad vaid mu palgalipikule, mille teenin välja täiskohaga tööd tehes. Mitte keegi ei maksa mulle blogimise eest ja tahan, et te teaksite: blogist ei saa kunagi mu töö ja ma ei ela pilve peal, lootes, et kunagi saan ma vaid oma huulepulki pildistada ja sellega toidu lauale tuua. Blogi jääb alatiseks mu huviks ja hobiks, mida ma teen vabast ajast ja naudinguga!

Loodan, et mu pikale veninud heietus aitas teil mind paremini mõista ja mul enda lugejatele sammukese lähemale jõuda. Mõnusat päeva jätku kõigile!

p.s. Kui keegi veel tunneb, et tal on mulle mingeid küsimusi... Jätke need julgelt kommentaaridesse. :)

17 comments

 1. jah, elu ei ole lihtsalt walk in the park..kõik hea tuleb välja teenida ja sina oled selle kõik hea auga välja teeninud, loen ka su blogi suure innustusega ja alati ootan midagi värsket ja kui midagi uut on siis alati ohkan kui ilusti üks inimene oskab kirjutada!

  ReplyDelete
 2. Seda oli nii armas lugeda. :)
  Ja sa pole ammu videosid teinud, äkki millalgi tuleb ka mõni video veel.

  ReplyDelete
 3. Oi, kallis Anna! Sa kirjutad nii kaunilt! :)

  Beauty Bubble Blog

  ReplyDelete
 4. Ma arvan, et väga paljud lugejad, mina kaasa arvatud, loeme (ja imetleme) Sind kõige selle tõttu, mida Sa kirja panid. Minu jaoks oled sa just kui armas naabritüdruk, kellega on lihtne samastuda, mitte superglamuurne suurlinnapreili. Ja minu arvates on see vahva! Lisaks oled sa heaks eeskujuks oma positiivsete kirjutistega, mis tuletavad meelde, et elu on ilus ja on nii palju pisikesi armsaid ja toredaid ning samas lihtsaid hetki ja sinu meigivabad pildid tõestasid (või tuletasid paljudele meelde) et võib olla ka kaunis ilma meigita :)

  Aitäh sulle! :)

  ReplyDelete
 5. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 6. Sellist postitust on vahelduseks ausaltöeldes väga mõnus lugeda, paneb mõtlema :)

  ReplyDelete
 7. Väga armas ja sügav postitus! Ma olen sinuga üht meelt, et asjad pole elus need, mis meid tõeliselt õnnelikuks teevad. Ja msauti mõistan ma seda, et kellegi elu pole nii idülliliselt ideaalne. Ja kes tahakski blogida millestki halvast..eks ikka näidatakse positiivset ja see on ju tore! Ütles ausalt, et sul on mõnus isikupära ja sinu blogi on mul alati põnev lugeda! Jõudu edaspidiseks:)

  ReplyDelete
 8. Ma olen sind juba ammu jälginud siin blogis. Sa hakkasid mulle kohe meeldima, sest sinu postitused on alati nii siirad ja südamlikud. Sa tundud blogis täpselt selline nagu sa oled ka tegelikuses. Sa ei tee ennast võltsiks, ega mõtle end koorekihti. See on peamine miks sa mulle nii väga meeldid ja ma ei oska seletada seda aga ma mõistan selle postituse olulisust sinu jaoks täielukult.
  Palju palju jaksu sulle, Anna! ;)

  ReplyDelete
 9. Nii armas postitus! :) Keep going!

  ReplyDelete
 10. Ma ei oke kunagi su blogis kommenteerinud, aga tunnen, et nüüd võiks olla õige hetk. Ma olen jälginud su blogi natukene üle aasta ja siis kui selle avastasin, lugesin ühe õhtuga kõik postitused läbi.
  Kohe algusest peale on mind lummanud sinu siirus ja sinu kahe jalaga maa peal olek. Ja just see, et kõige nende asjade keskel suudad jääda armsaks ja iseendaks, ilma et tõstaksid nina püsti ja läheksid kaasa vooluga, kellel on surres kõige rohkem asju.
  Ma olen alati imestanud, et julged jagada selliseid fakte oma elust, ent samal ajal tahan ju ise ka sind rohkem tundma õppida ja ootan igat uut blogipostitust väga suure õhinaga.
  Sa meeldid mulle nii ilma meigita, kui meigiga. Sa oled just ilus selisena nagu sa oled :-)
  Lisaks nägin sind eelmisel nädalal Kristiine keskuses ja polnud üldse raske kahte otsa kokku panna, et see just sina olid. Imeilus tüdruk, keda tahaks veek rohkem tunda :-)

  ReplyDelete
 11. see on vist mu lemmik postitus terves blogis! (kuigi terve blogi on niiii super! :)
  aga see on kuidagi nii inspireeriv ja sa oled suutnud selle nii ilusti sõnadesse panna! :)

  jõudu edaspidiseks! :))

  ReplyDelete
 12. Nii ilus!! Tegi meele nii heaks.Sul on tõesti super blogi.Jälgin sind pidevalt siit.Muidugi ei tea blogi tagant tõelist inimest,aga siiski on see osa sinu elust.Kõik mida sa jagad on nii tore.Edu sulle ja aitäh jagamast teistega oma elu.Tõesti väga ilus jutt ja armas inimene oled!!

  ReplyDelete
 13. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 14. AnonymousJuly 12, 2013

  Just see, et sa oled KA inimene, teebki Sinust selle armsa inimese, keda me kõik siin hindame :)

  Kats

  ReplyDelete
 15. Mina olen Sind näinud tänaval jalutamas päris mitu korda ja julgen väita, et oled täpselt sama ilus kui neil (Sinu mõistes) poseeritud piltidel! :)

  Ja Helevalgus räägib õigust. Just see teebki Sinust imetlusväärse inimese, et Sa oled ehe ja päris :)

  ReplyDelete
 16. Mäletan esimesi postitusi, mida sattusin Su blogist lugema ja mul oli tunne nagu oleksin osa ühest ilusast, väikesest ja armsast soojast maailmast. See tunne kestab ja pole kunagi muutunud. Ma ei kahtle hetkekski, et sinu töökus ja tublidus on paljudele lugejatele inspiratsiooniks. Muide, minu jaoks oled Sa alati väga-väga ilus (meigita või meigitult), Sinu ujedus kaunistab Sind veel enam ja kui näen Sind tööl - punasta palju tahad - mul silm alati puhkab. Sinus on midagi seletamatult võrratut, mida polegi vaja lahti seletada :) Imeilusat suve.

  ReplyDelete
 17. Sa kirjutad niiiiiii ilusti! Raamatukirjutamise peale pole mõelnud? :) Ja just sellepärast Su blogi mulle nii väga meeldibki!

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.