Olen viimasel ajal päris palju poodides ringi uudistanud ja kevadisi riideid otsinud. Mõned korrad on olnud tüütud ja väsitavad, teised mõnusad ja sujuvad. Sain aru, et kõik seisneb riietumises - kui oled õigesti riides, siis on ka riiete selga proovimine lust, kui aga pead iga kord sukki jalast kiskuma ja pluuse nööpima, tüütab šoppamine üsna ruttu ära. Siin on minu viis peamist nõuannet, mida riidešopingule minnes riietuse osas silmas pidada:

1. Väldi nööbitud kardigane ja üle pea tõmmatavaid kampsuneid. Esimesi on tüütu selga ja seljast saada, teiste pidev üle pea tõmbamine rikub soengu ning ajab selle elektrit täis.
2. Kui võimalik, ära pane kleiti - muidu pead ka lihtsa pluusikese proovimiseks end pesuväele võtma.
3. Jalanõud võiksid olla sellised, mille saab kiiresti jalga ja jalast ära.
4. Kui lähed autoga kaubanduskeskusesse, jäta üleriided autosse, muul juhul kaalu hoiukapi kasutamist - poodlemine on palju etem, kui sul pole pidevalt palav.
5. Eelista väiksemat käekotti - suur pamp võtab enda alla pool proovikabiini, pealegi väsib käsi/õlg selle tassimisest kiiresti ära. Ainus, mida sa tegelikult vajad, on ju telefon ja mõned kaardid/raha.


When shopping for clothes, what you're wearing can be really important. If you're uncomfortable, you won't have the energy to try on enough things and you will just get frustrated... Here are some of my dressing-for-shopping tips!

1. Avoid blouses and cardigans with buttons and blouses that you have to pull over your head.
2. If possible, don't wear a tight, fitted dress. Even if you're only trying on a little blouse, you have to get down to your underwear.
3. Wear shoes that can be put on and taken off fast.
4. If possible, leave your jackets and scarves in the car - they'll only make you hot when you're inside.
5. Prefer a smaller cross body bag. If your hand or your shoulder gets tired from carrying a heavy bag, you'll be on your way home soon enough...

10 comments

 1. Mul on sageli sama mure, et ma ei mõtle üldse läbi, mida ma selga panen enne, kui šoppama lähen. Avastan end proovikabiinis kuumusest ära suremas, kuna lihtsalt on valed riided seljas! Igal juhul väga kasulik tip ja peab meeles pidama! Siis tundub šoping rohkem lõbuna ka kui maratoni läbimisena :D

  ReplyDelete
 2. Just vale riietuse tõttu olen tihtipeale šhoppamise pooleli jätnud. :D

  ReplyDelete
 3. Heh,on juhtunud ka selliseid asju,kus lähen kardigani või ülepea käiva pusaga.. on raske tõesti:P ..aitäh nõuannete eest:)

  ReplyDelete
 4. Naljakas, kuidas selleks, et hästi istuvaid riideid (viitsida proovida ja) leida, tuleb end enne õigesti riidesse panna (: Aga loomulikult head nipid, endal samuti nii mõnigi kasutusel!

  ReplyDelete
 5. Ma ei lähe kunagi linnapeale ideega minna shoppama, mistõttu ka riietuse valik on peaalati mitte just parim shoppamiseks. Minu ostud on pigem planeerimata, sest otseselt ei vaja ma mindagi... mu 8 ruutmeetrine tuba, kus elan meenutab hetkel rohkem riidekappi kui elamispinda.

  ReplyDelete
 6. Väga hea postitus täna!
  Viimasel ajal olen tihti poes kolades just palavuse pärast loobunud proovikabiini minemast. Siis kaobki igasugune shoppamise isu ära. Mõnes mõttes on see tegelikult ka kasulik :) , jääbki mittevajalik ostmata :)
  Pole ise selle peale tulnudki, et enne shoppama minekut ka mugavamalt riietuda. Edaspidi olen targem :)
  Aitäh nõuande eest!

  ReplyDelete
 7. Ma mõtlen alati sellele, mida selga panen. Kui juba tean, et pean minema proovikabiini ka, siis panen alati lihtsamalt riidesse, et saaks kiirelt proovitud :) Muidu, igati kasulik tõesti. :D Ja mulle just meeldib, kui on suur kott, sest kui ostmiseks läheb, ei pea kilekotte käes hoidma vaid saab kotti pista. :D

  ReplyDelete
 8. Minul on selle jaoks veel kergem lahendus - ma ei proovigi midagi selga :D Asi on lihtsalt selles, et sellest ajast kui mu esimene poeg sündis (nüüd on mul neid juba kaks :P) ei ole ma saanud enam rahulikult poes käia ning olen õppinud ilma proovimata oste tegema ja kusjuures mingeid suuri apse polegi olnud :)

  ReplyDelete
 9. Väga õige. Mina olen avastanud, et kõige lihtsam on shopata, kui seljas on seelik (mitte kitsa lõikega) ja pluus. See tähendab, et näiteks seeliku proovimiseks, ei pea isegi jalanõusid eemaldama (mida peaks tegema, kui jalas püksid). Samuti on riietus nö "pooleks" ehk eemaldama peab korraga kas ülemise või alumise osa. Shopata kõige lihtsam on madalates jalanõudes, aga kleitide-seelikute proovimiseks on hea, kui poest saab kabiini kaasa haarata kõrged kontsad. Muidu võib ost tegemata jääda.

  ReplyDelete
 10. I prefer shopping in summer, in winter it´s soooo annoying with all the clothes on. I also like to wear leggings, they are comfy and handy when you try on a dress or shirts. :)

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.