Anne&Stiili stiilikruiisil rääkis stilist ja moekunstnik Britt Samoson meile pisut riietumise põhitõdedest ning puudutas ka kevadsuviseid trende. Viimaseid näeme me praegu igas ajakirjas (ka Anne&Stiili märtsinumbris on põhjalik ülevaade), mina tahaksin teile jutustada rohkem sellest, mida õpetas Britt omaenda stiili leidmise kohta. Ta rääkis kehatüüpidest ja sellest, kuidas rõhutada enda paremaid-halvemaid külgi ning tõi näiteid rõivakombinatsioonidest, mis alati töötavad, kuid kui ma tahan teieni tuua minu jaoks kõige elavamalt kõlama jäänud õpetlikud sõnad, siis need tulenevad tema sõnadest: "Visualiseeri oma unistused ja need lähevad täide." Kõik algas lihtsast näitest, et kui sa paned oma külmikule foto millestki, mida sa vajad, siis on see sul tõenäoliselt juba peagi ka olemas. Teate ju küll, kuidas pannakse ka nt fotosid oma unistuste figuurist jms nähtavale kohale, et miski sind iga päev inspireeriks ja motiveeriks oma unistusele lähemale astuma.

Kohe pärast seda tuli teemaks ka moodboarding ehk siis kõikvõimalike sulle meeldivate ja sind inspireerivate fotode kogumine ja ühele pinnale kokku panemine, et ennast leida ja igapäevaselt inspireerida. Moodboardingut soovitab Britt soojalt neile, kes pole veel päris kindlad, milline on nende stiil ja mida nad kõige rohkem kanda tahaksid. "Kogu kuu või paari vältel ajakirjadest jms fotosid riietest, aksessuaaridest, materjalidest ja komplektidest, mis sulle meeldivad ja pane need kokku," soovitas Britt. Nii on õigepea sul juba visuaalselt silme ees see, mis sulle kõige rohkem meeldib. Fakt on see, et sa kannad ju kõige paremini välja just selle, mis sulle enim meeldib. Tuleb vaid leida oma isikupära ja leida need riided, milles tunned end hästi. Kui paljud meist julgevad kanda seda, mis neile TEGELIKULT meeldib?

Niisiis, kui sa pole veel päris kindel, milline võiks olla sinu stiil ja milliseid riideid tahaksid endale soetada, siis hakka lihtsalt esimese sammuna materjali koguma. Sirvi ajakirju ja lõika välja kõik, mis tekitab sinus kõige esimesena emotsiooni "Oh!". Kogu neid fotosid ja tee neist kollaažid ning õigepea tead sa täpselt, kuidas enda stiili kirjeldada ja välja kanda.

Ma tegin teile näiteks ühe lihtsa casual moodboard'i - seda võiks õigupoolest kirjeldada kui minu stiili neil päevadel, mil ma tahan bleisrid, triiksärgid ja ehted pikalt saata ning end eriti mugavalt tunda, olgu selleks siis nädalavahetus või hetk, mil ma lihtsalt ei vaevu väga palju pingutama. ;)

Long story short, I felt like moodboarding today. It's a great way to see what you like and find your style. I've already found mine, but I made this casual weekend moodboard just for an example. :)

Image sources: jessydust.com, what-do-i-wear.com, sonia-fashiobox.com, raspberry-rouge.com + product images from Google and web shops

10 comments

 1. Selles moodboardis kumab Anna Elisabeth väga tugevalt läbi. Vähemalt see pool Sinust, mida minul on olnud au tundma õppida.

  Moodboardi idee on imehea! Kindlasti teen lähiajal endale ka mõne. Eriti hea on see selliste inimeste puhul, kes impulssostudele kalduvad ning kodus avastavad, et kõik riided omavahel kokku ei sobib ning olenemata rõivaste rohkusest, ei anna niivõrd palju komplekte kombineerida kui võiks. Selline visuaalne, ühte kohta kokku kogutud "ideede ja unistuste" kogum aitab keskenduda ja leida mingi ühine joon ostetavatel rõivastel. Seeläbi aitab osta ka riideid, mis kindlasti omavahel ka kokku sobivad.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul on hea meel, et ka sina mu siin ära tundsid. Mina isiklikult arvan, et me peaksime ühel õhtul uuesti end sinu või minu voodisse parkima ja koos moodboardima. Soovitatavalt koos jäätisega ja lisamagustoiduks võiks olla PLL.
   Aga Liina jutt on väga õige - selle asemel, et osta midagi ägedat, mida sa ei kanna, tasub osta asju, milles sa kindel oled, isegi kui sa mõtled, et appi, järjekordne sama asi, palju mul neid vaja on. Põhiline, et sa neid ka kanda saaksid. ;)

   Delete
 2. Ma vajan (õigemini tahaks) reaalselt kõiki asju Sinu moodboardilt enda riidekappi ja jalatsiriiulile ja meigisahtlisse!

  ReplyDelete
 3. Mis programmi sa selleks lõikumiseks-kleepimiseks kasutad?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tavalist Painti, mul ei ole mingeid erilisi fototöötlusprogramme jms. :D Aga Paintiga saab kenasti hakkama, võtab vaid veidi rohkem aega. :D

   Delete
 4. Ma just hiljuti avastasin selle kollaažide tegemise enda jaoks ja tõepoolest mõjub! :)

  www.llauraas.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Kas kirjutad tulevikus täpsemalt kuidas oma keha häid külgi rõhutada saab?

  www.theessentialtips.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tõenäoliselt mitte, sest ma pole sellel alal piisavalt teadja, et teisi õpetama hakata. Soovitan guugeldada, Internetist leiab palju-palju nippe ja nõuandeid selle kohta. :)

   Delete
 6. Sinu kollaaž on tõesti väga sinulik!

  ReplyDelete
 7. Ma ajakirjadest ja netipiltidest nö päriskollaaže ei tee, aga Pinterest aitab sellele visualiseerimisele ja stiili leidmisele väga jõudsalt kaasa. Soovitan soojalt!

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.