Sain sünnipäevaks L'Occitane kinkekaardi ja veebruarist saati on see mul kirjutuslaua nurgal sügelenud ja oodanud, et ma ta toodete vastu vahetaks. Mõtlesin pikalt ja uurisin internetist arvustusi erinevate L'Occitane toodete kohta, kuid lõpuks läksin kõige praktilisemat teed pidi - šampoon sai otsa, nii et just see tuli asendada. Kõike muud on mul lihtsalt juba piisavates kogustes...

I got a L'Occitane gift card for my birthday and had been thinking about what to get from there ever since. I decided to be practical and get the things I actually needed - a new shampoo and conditioner.


Enamjaolt valin ma poeriiulilt just kohevust andvad juuksehooldustooted ja nii ka seekord. Et ka internetist lugesin ma L'Occitane volüümiandvate juuksehooldustoodete kohta peamiselt vaid kiidusõnu, siis seda kindlama meelega läksin neid endale soetama. Minuga tulid koju 300ml volüümiandev šampoon (15,80) ja  250ml palsam (16,30).

I tend to gravitate towards volumizing hair products and this time was no exception. Plus, after reading so many good reviews about L'Occitane volumizing shampoo, it wasn't a hard decision to make. So a volumizing shampoo and conditioner from L'Occitane are the newest members of my big and growing bathroom family.


Tõsi, šampoonis on SLES ja see paneb mind veidi kulmu kortsutama, kuid otsustasin silma seekord kinni pigistada. Pealegi kuulsin, et L'Occitane töötab pidevalt toodete uuendamise kallal ja näiteks värvitud juustele mõeldud hooldussarjast seda koostisosa enam ei leia. Pudelil seisab: "Kohevust andev šampoon õhukestele ja normaalsetele juustele viie eeterliku õliga. Formuleeritud naturaalsetest viie taime eeterlikest õlidest, see šampoon aitab muuta volüümikaks ja kosutada õhukesi, jõuetuid ja elutuid juukseid. Tänu selle kompleksi energiseerivale, pehmendavale ja toniseerivale omadusele ja silikoonivabale koostisele annab ta juustele kohevust, sära ja kergust, aidates tasakaalustada peanahka ja parandada selle mikro-vereringet. See šampoon annab juustele jõudu, pehmust ja vitaalsust." Pikk ja peen jutt, aga loodame siis, et ka tõsi.

This shampoo has SLES in it, which is a disappointment, but I guess I'll live. "Formulated with a natural vegetable complex of 5 energizing essential oils, this shampoo helps to up-lift and add volume to limp and lifeless hair." Let's hope it's true, shall we. ;)Tavaliselt olen ma šampooniga komplektis käiva palsami ostmisega laisk. "Mu juuksed on niigi pehmed ja siledad, milleks neile iga kord ka palsamit panna," mõtlen ma, lootes salamisi vist lihtsalt aega ja raha kokku hoida. Aga juuksur luges mulle sõnad peale ja ma olen edaspidi tubli ja kasutan alati ka palsamit, ausõna! Võtsin palsami samast volüümiandvast sarjast ja seegi on viie taimse eeterliku õliga ning lubab "kergitada ja kosutada õhukesi, lõtvu ja elutuid juukseid." "Ilma silikoonideta, energiat andev, rahustav ja toniseeriv, ei muuda see juukseid raskeks, vaid lisab kohevust, sära, kergust ja elujõudu," lubab pakend, et juuksed on pärast kammitavad, pehmed ja tugevad. Kammitavuse ja pehmusega pole mul kunagi probleeme olnud, kuid tugevusest jääb tõesti veidi puudu.

Minu õnneks oli kaupluses sel päeval kohal armas Saskia, kes poetas mulle kotti ka mõned sämplid, kaasa arvatud sama volüümiandva sarja juuksemaski. Paistab, et mul tuleb väga L'Occitane-rohke nädal, sest kui ma tavaliselt ei viitsi ajakirjade vahelt saadud minisämpleid proovida, siis L'Occitane on minu jaoks alati olnud selline veidi... kuidas nüüd öelda... esinduslikum? bränd, millega tahaks end rohkem ja rohkem hellitada. Prantslased teavad, mida nad teevad. 

Millised on teie varasemad kogemused L'Occitane toodetega? On teil sellelt brändilt omi lemmikuid?

I've always been quite lazy with my conditioners and to be quite honest, I don't tend to use them every time I wish my hair. I already have very soft and sleek hair, so I don't really see the point. But my hairdresser told me it's stupid not to use one and if I only used two hair products they should definitely be shampoo and conditioner. So I bought the conditioner as well and I'll try to use it every time, I promise. :D This conditioner is silicone free, which is always a good thing when dealing with conditioners, moisturizers etc. 

I got some samples from L'Occitane as well, so it should be an interesting week full of L'Occitane experiments. ;) I hope I'll be happy with my purchase. Do you have any favourites from L'Occitane that you would recommend using?

8 comments

 1. ma ei leidnud head koostisosade nimekirja netist, aga võimalik, et neil see SLS pole mitte sodium lauryl sulfate, vaid sodium laureth sulfate ehk SLES. niipalju, kui ma kunagi lugesin, on viimane nö vähemkahjutum vahuaine :) ma küll ei pretendeeri tõele, aga looduslikku vahuainet ei ole või on see megakallis, ja et päris SLSi sisse ei topiks, panevad SLESi.
  võib-olla mõni teab neist asjust rohkem, aga ma olen nii aru saanud :D nii et tseki kirjapilt üle ja äkki polegi nii hull, mina üritan SLESiga osta alati :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sul on õigus, selles on Laureth. Parandan oma vea. ;)

   Delete
 2. Ise kasutanud kahjuks pole, kuid olen kuulnud ainult kiidusõnu L'Occitane roosi sarjast pärit kätekreemi kohta. :)

  ReplyDelete
 3. Selle brändiga mul endal kogemust pole, kuid ootan kuulda Sinu omi (:

  ReplyDelete
 4. Mul sai just otsa tuub L'Occitane shea kätekreemi, kus siis sheavõid oli lausa 20% sees. Põhimõtteliselt oligi kreem niisutav ja rikkalik, aga kuna see rammus koostis ei imendunud nii kiiresti, siis kandsin seda kätele põhiliselt öiseks raviks ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olen ka seda kreemi proovinud ja tõesti on rammus. Kindlasti mitte, miski, mida kiirelt kotist haarata ja kätele kanda, et siis igapäevased toiminguid jätkata.

   Delete
 5. Mul hetkel kasutuses L'Occitane Angelica (Heinputke) niisutav näokreem ja meeldib see. Rohkem tooteid kahjuks polegi proovinud.

  ReplyDelete
 6. Mis kaameraga sa oma pilte teed? :)

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.