Tänane nipp meenutab pigem õpetussõnu, aga kui kuulsin tuttavat kurtmas, kui kiiresti ta lõhnad lahtuvad ja väikese pärimise käigus selgus, et ta armastab oma parfüüme hoida aknalaual, otsustasin ka teile sõnad peale lugeda. Olgu see siis nipp, kuidas oma parfüümi eluiga veidi pikendada. Parfüümid vihkavad kaht asja: valgust ja soojust. Lõhnapudel pesitseks kõige meelsamini jahedas ja hämaras. Talvel tõstan ma enda lõhnad tualettlauale, sest siis eriti päikesevalgust tuppa ei pääse, kuid niipea kui tuleb kevad, kaovad mu lõhnad sahtlisse, kui kahju mul ka poleks neid kauneid pudeleid silma alt ära panna... Õigupoolest peaksin neid hoidma koridoris, kus on aastaringi üpris jahe. Niisiis, kui sul, kes sa praegu seda postitust loed, pesitsevad parfüümid aknalaual või mujal tugeva päevavalguse käes, toimeta need kiiremas korras mõnda pimedamasse ja jahedamasse paika - nii saad neid veel kaua nautida.

Kus teie oma parfüüme hoiate? Olge ausad, kellel need aknalaual on? ;)

Perfumes hate daylight (especially sunlight) and warmth, so if you want your perfumes to keep their scent and quality, keep them in dark and a bit cooler spaces. I know they look pretty on your window sill or on your vanity, but as soon as the sun can catch them, they start dying... Isn't that sad? Do you REALLY want this for your perfumes? :/

13 comments

 1. Minul tekkis praegu selline küsimus, et kas on võimalik ka kuidagi vanasse lõhnapudelisse puhast vett sisse saada? on ju tühjaks saanud lõhnapudelil veidikene oma aroomi alles ja sellega saaks suvisel palaval ilmal end piserdada...
  oleks see reaalselt ka teostatav?

  Kes selle mõistatuse küll lahendaks :D

  Aga muidu on minu lõhnad kas sahtlis või kapi peal, ja enamkasutatav tavaliselt käekotis :)

  ReplyDelete
 2. Lõhnu hoian vannitoas kappis ),päevavalgust sinna ei pääse ning loodan , et seal küllaltki jahe =)

  ReplyDelete
 3. Mina hoian enda parfüüme kapis, kuid võib-olla peaks need kuskile mujale tõstma, sest seal on üpris soe..

  ReplyDelete
 4. Minu lõhnaõlid on garderoobis, kus on aastaringselt hämar ja jahe - päike sinna ligi ei pääse.

  ReplyDelete
 5. Hoian riiuli peal kuhu eriti valgust ei paista, eriti jahe küll pole aga ilmselt ei leidugi elamises oluliselt jahedamat paika - hoian originaalpakendi sees ja loodan, et see ehk veidigi päästab ja pikendab lõhna eluiga :)

  ReplyDelete
 6. Mina hoian kõiki parfüüme nende originaalkarpides (kahju muidugi, sest pudelid ju nii kaunid), lisaks on need veel omaette saapakarpides ja karbid siis riidekapis:D kuna olen paras kooner, siis püüan anda kõik, et kallid lõhnaõlid ei vananeks:)

  ReplyDelete
 7. Koridoris väikese laua peal :)

  ReplyDelete
 8. Olen kuulnud, et vannituba on järgmine koht peale aknalaua, kus neid hoida ei tohiks. ;)

  http://genefic.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Mul on korteris mõnus hämar koridor, kus hoian kapi peal neid lõhnu, mida parasjagu kasutan. Ülejäänud on sahtlis peidus ja originaalkarpides. Nii armas postitus Sul, Anna. Sa ei vea ikka kunagi alt :) Ootan juba uut teisipäeva.

  ReplyDelete
 10. Hoian oma lõhnu vannitoas riiulis, õnneks pole tajunud, et mõni parfüüm oma lõhna kaotaks, pigem saavad enne tühjaks. Aga hoian selle nipi meeles, juhuks kui peaksin mõne uue ja kalli lõhna soetama!

  Angeelika
  iluelu.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. Minul on peidus garderoobis, sest muidu poja tuhvtitaks kõik kohad lõhna täis :) Muidu olen eluaeg kummuti sahtlis lõhnu hoidnud.

  ReplyDelete
 12. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.