I love bright lips - they can give you such a put together look, even if you're just wearing simple or no eye makeup and have thrown on quite random clothes. They just make you look like you've really made an effort. But they need work and attention - when it comes to dry or chapped lips, bright lipsticks are your worst enemy. They literally show every imperfection on your lips. So here are my few tricks and tips on how to make your bright lips perfect and not worry too much about it wearing off or making your lips dry. 

Ma armastan erksaid huulevärve - need annavad tõeliselt "sätitud" ilme, isegi kui oled ülejäänud meigiga tagasihoidlik olnud ja pannud selga esimesed riided, mis sulle kapist kätte sattusid. Erk ja korralikult peale kantud huulevärv jätab mulje, nagu oleksid endaga pisut rohkem vaeva näinud. Mis puutub aga kuivadesse ja lõhenenud huultesse, siis siinkohal on erk huulevärv sinu suurim vaenlane, tuues välja iga väiksemagi vea su huulepinnal. Annan teile mõningad enda nipid ja trikid, kuidas erksat huulevärvi võimalikult hästi esile tuua, kaua paigal hoida ja samal ajal hoolt kanda, et huuled oleks niisutatud. Step 1: Create a smooth canvas. If you're planning on wearing something bright on your lips, you should first get rid of dead skin on your lips to make sure that they stay smooth and soft. You can use any lip scrub, I have one from E. Funkhouser that works really well, but you can also make one yourself with sugar and olive oil/honey. You can find plenty of DIY lip scrubs online as well.

1. samm: sile aluspind. Kui plaanid kanda erksat huulevärvi, hoolitse esmalt selle eest, et su huulepind oleks võimalikult sile ja pehme ning vaba n-ö surnud nahast. Selleks võid kasutada nii poest ostetud koorijaid (minul on E. Funkhouseri huulekoorija, mis ostetud mylook.ee-st) kui kodustest vahenditest (suhkur, mesi, oliivõli jne) valmistatud huulekoorijat. Internetist leiab hulgaliselt DIY (Do It Yourself - tee ise) huulekoorijaid.Step 2: Moisturize! You should always apply soome lip balm before any kind of lipstick - this way you'll create a smooth surface and make sure that the lipstick won't dry out your lips as much. NUXE Reve de Miel is the perfect lip balm for that - it's so thick that it fills most of the lines on your lips and it creates a really matte and smooth surface for lipstick.I've found that when I apply this under my lipstick, the colour glides on so smoothly and stays put most of the day without drying out your lips.

2. samm: niisutus. On oluline, et su huuled oleksid enne mis tahes värviga huuletoote peale panemist pehmed ja niisutatud. Soovitan kasutada huulepalsamit, mis on pigem paksema kui libedama koostisega. Minu jaoks on ideaalne NUXE Reve de Miel huulepalsam, mida armastan nimetada ka n-ö primer'iks, sest see on nii tihke ja paks, et täidab ära suuremad huulevaod ja loob huulepulgale ideaalselt sileda ja mati aluspinna. Ma ei tea kas ja kus NUXE tooteid Eestis müüakse, aga seda palsamit saab näiteks feelunique.com leheküljelt osta.Step 3: Application. It's recommended to use a lip pencil, but it's obvious that if you have 8 different bright lipsticks, you're not going to buy eight different lip pencils. I've found that with a steady hand you can pull it off without lip pencil (unless you're wearing red, red lipstick needs absolute precision!). I start from my upper lip, following it's shape and then I do the bottom one. I always rather pat than slide my lipstick, not quite sure why, but  it works for me. If I go out of liner, I apply some foundation on a q-tip and fix it with this.

3. samm: pealekandmine. Kõige parem on, kui erksa värviga käib kaasas ka sama tooni huulepliiats, kuid on ilmselge, et kui sul on mitu-mitu erinevat värvi huulepulka, ei hakka sa endale igas toonis ka pliiatsit ostma. Vähemalt minu ja mu rahakoti jaoks on see loogiline. :D Värv, mis siiski ALATI enda kõrvale pliiatsit tahaks, on punane, sest punane huul peab olema veatu, muidu ei tasu sellele mõeldagi. Mulle meeldib erksaid toone kanda peale huulepulgaga pigem õrnalt patsutades kui hõõrudes, seni kuni olen saanud soovitud pigmendi. Kui läheb veidi huulepiirist mööda, võtan ma vatitiku, millele panen pisut jumestuskreemi (kui mul on enne jumestuskreem peale kantud) ning kustutan sellega vead. :)

Three tips for maintaining your bright lip:

1. Take the lipstick with you for touch-ups!
2. Don't forget to moisturize throughout the day - use a clear moisturizing lip balm and gently pat it on (this should be creamier and more liquidy than Reve de Miel, that I talked about).
3. Drink plenty of water to keep yourself hydrated - any thirst will result in dry lips.

Kolm nippi püsivuse hoidmiseks:

1. Võta huulepulk endaga kaasa, et seda vajadusel uuendada
2. Ära unusta ka päeva jooksul huulepalsamit kasutada - see võiks olla läbipaistev ja veidi vedelama/kreemjama koostusega kui Reve de Miel, millest enne rääkisin. Patsuta palsamit õrnalt huulepulga peale.
3. Joo rohkelt vett - igasugune janu väljendub esimesena kuivanud huultes.

p.s. I'm wearing Maybelline Color Sensational Vivids lipstick in "Vivid Rose"

8 comments

 1. Tihti ma ei viitsigi huuli värvida, kuna laiskus ei lase eelnevalt nii korrallikult niisutada, kui võiks. Viimase nädala olen ma küll iga päev praktiliselt värvitud huultega ringi käinud. Lõpuks muutuvad kõik need sammud justkui harjumuseks. Ja nõustun, et huulepulk annab lihtsalt niivõrd palju kogu välimusele juurde!

  ReplyDelete
 2. Ma olen ka viimasel ajal üha tihemini läike asemel huulepulga järele haaranud. Tunne on hoopis teine, selline naiselik. :)

  http://genefic.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. väga kasulik postitus! olen sinuga nõus, et huulepulk anna tõesti väga noobli ja hurmava välimuse. Mul tekki siiki ka üks küsimus: äkki oskad soovitada ka millega järgi endale sobivates toonides huulepulki valida?

  ReplyDelete
 4. Üli-ilusad huuled :) peab ka enda omasid rohkem hooldama hakkama...täitsa motiveerid mind :D

  Liina L

  ReplyDelete
 5. Vabandan off-topicu pärast, aga kas sul oleks võimalik kirjutada postitus cruelty-free regulatsioonidest, mis märtsis kehtima hakkavad? Tead sa sellest midagi rohkem? Millised tooted kaovad ja millised jäävad?

  Aitäh,
  R.

  ReplyDelete
 6. Punase huulepulga jaoks on mul ka huulepliiats olemas, aga niisuguste roosakamate ja muude erksate toonide veatumaks pealekandmiseks kasutan huulepintslit, millega ilusti äärtest-äärteni huuled täita saab ja värvi laiali hajutada. :)

  ReplyDelete
 7. Väike nipp ka minu poolt: kui sul on kiire ja ei jõua kokku segada enda kodust koorijat ja kui muud varianti pole, siis tee rätik natuke märjaks ja hõõru sellega hellalt huuli. See aitab ka surnud nahal ära tulla!

  ReplyDelete
 8. Kasulikud nipid, aitäh! Arvasin tükk aega, et huulepulgad pole üldse minu jaoks, ma ei teagi, miks. Inspireerituna paarist Sinu postitusest soetasin omale ühe väga roosa Maybellini ja olen täiega sillas! See on nii lahe, kuidas algul nii pisikesena tunduv detail kogu välimust muudab!

  Anni
  nestbuilders.wordpress.com

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.