Last week in Polhem PR showroom I was introduced to Madara Organic Skincare. It's a pure and natural brand that's also certified by ECOCERT. I was really impressed to see that there's something with such good values and quality made by our dear neighbours in Latvia. I love the packaging of their products as well - I'm all about packaging as you might already know by now. :D 

Polhemi pressipäeval tutvusin esimest korda Lätist pärit orgaanilise ja loodussõbraliku brändi Madara toodetega. Brändil on ECOCERT sertifikaat ja palju muud toredat ning kenad pakendid kutsusid end lähemalt uurima. Siis selgus, et isegi nende ilusad rohelised karbikesed on keskkonnasõbralikud (ehkki see paneb mind alati mõtlema - kui tahad olla võimalikult öko, siis miks üldse oma tooteid karbikestesse pakkida?).

Anyway, I got to choose a product for myself and I chose their Eye Contour Cream. It has the same "grassy" smell that most of their products (unless they're specially scented like something else, like their soaps (fresh mint, wild fruit, mild plum) and a few other products. This eye cream has parsley and cucumber extracts in it and it really does smell like parsley and cucumber. I think that I personally wouldn't like to use a cream scented like this over my whole face, but around the eyes I can't really smell it and it doesn't disturb me. It's supposed to reduce puffiness, dark ciecles, signs of fatique and fine lines. I haven't used it for too long yet, but so far I like it. I have noticed that it really does make my eyes a little less puffy in the mornings, so that's a good thing. It also sinks in quite fast, which is nice as well. The only minus is the pump - I think that even if you're really careful, it pumps out a bit too much product. You only need the tiniest bit when applying eye cream, but even when you carefully try to press the pump down only half way, it still gives you enough for two uses. I think that this way you end up waisting the product and it runs out faster than it should. 

Saime ka endale toote valida ja mina võtsin kaasa Eye Contour silmakreemi, puhtalt sel põhjusel, et kõike muud on mul juba ehk liiga palju, kuid mul polnud silmakreemi. Pisut raske oli endast maha jätta ka nende erinevaid kehaseepe, mis lõhnasid nagu mahlane ploom, värske piparmünt, puuviljad...
Selles kreemis peaks olema kurgi ja tilli ekstrakte ning tema põhiülesanne on vähendada turset, tumedaid silmaaluseid, väsimuseilminguid ja peeneid kortse. Mul on mure kõige neljaga, ka viimasega. Olen kohe 23 ja armastan oma miimikat, nii et esimesed kortsukesed on juba omal kohal. Samuti olen ma pärinud isalt tumedad silmaalused ning armastan öösiti kaua üleval olla, nii et see kreem peaks mulle sobima nagu rusikas silmaauku. Toode lõhnab tõepoolest tilli ja kurgi järele, mis mulle iseenesest väga ei meeldi, kuid et kannan seda vaid silmade ümbrusesse, siis ma seda lõhna väga tundma ei pea - see imendub ka üsna kiirelt sisse. Muide, suurem osa Madala tooteid, mida nuusutasin, lõhnasid kergelt "rohuselt", nii et veenduge enne ostmist kindlasti ise, kas see segab teid või mitte. Tegu pole just maailma soodsaimate toodetega, nagu ökoga ikka olema kipub.
Olen silmakreemi kasutanud alles mõned päevad, kuid olen märganud, et kergelt tursunud silmaalused rahustab ta maha küll. Eks kui ta kunagi empties-postitusse jõuab, saate mu lõpliku hinnangu. Ühe miinuse oskan aga kohe veel välja tuua - pump! Kui ettevaatlikult ja vähe sa pumpa ka alla ei vajuta, ikka annab ta kreemi vähemalt kahekasutuskorra jagu, mis tähendab, et toode saab otsa poole kiiremini kui ta õigupoolest peaks. :/You can find where to get Madara products HERE. The things that seemed most interesting to me were their  protecting lip balm, tinted moisturizers and herbal deodorant. They have a bunch of skincare, but I can't really recommend anything, since I haven't tried them myself.

Eestis müüakse nende tooteid näiteks Tallinna Kaubamajas. Ma pole neilt  ise muid tooteid proovinud, aga mulle jäid silma veel huulepalsam, toonitud päevakreemid, deodorant ja loomulikult need imeheade lõhnadega kehaseebid...
p.s. Here are the ingredients. I don't know much about bad and good ingredients, only the basics, but here you can read them for yourself. :)

p.s. Siin on koostisosade nimekiri. Ma ise ei ole nii täpselt kursis, mis on hea ja mis halb, aga kui keegi soovib, saab siit ise lugeda, kuidas talle see nimekiri tundub. :)

7 comments

 1. Teemast välja, aga sa võiksid teha ühe Avoni-teemalise postituse, kus räägiksid asjadest, mis sealt oled tellinud ja mis on meeldinud ja mis mitte :D

  ReplyDelete
 2. Väga huvitav tundub, ma olen alati uute ja ökode toodete otsingul, eriti hea kui need minuni jõudmiseks vaid ühe riigipiiri peavad ületama! ;)

  ReplyDelete
 3. Mind huvitaks, mida kasutad igapäevaselt oma juustel/näol/kehal jne:)
  ..ja mida nt kord nädalas

  võiksid rääkida ka oma päevaplaanist:)

  ReplyDelete
 4. tahtsin küsida kuidas enda uue canoniga rahul oled? plaanis on endale ka midagi väiksemat osta :)
  tubli oled! ;)

  ReplyDelete
 5. Olen seda seni vaid filmimiseks kasutanud ja selles osas olen väga rahul, aga paari testklõpsu järgi tean öelda, et ka pildikvaliteet on hea. Ja see on nii kerge ja mugav, ilusast värvivalikust rääkimata (neid on ka musta, hõbedast, sinist, roosat, punast kui ma ei eksi... ;)).

  ReplyDelete
 6. mul silmaalustega sama mure. Anna kindlasti teada, kuidas kreem mõjus !

  ReplyDelete
 7. Madara tooted väga ok, proovitud ja väga rahule jäädud, Eestis minu arust neid tooteid ei müüda, aga http://www.madara-cosmetics.com/
  poest saab vast ka Eestisse tellida.

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.