A year ago I wouln't have even dreamed of putting any oils in my hair, but then I was introduced to Macadamia Natural Oil and my ongoing love for hair oils begun. Later I got an oil from L'Oreal and then even Avon came out with one. I didn't start using the last two until recently, because I was so used to and in love with my Macadamia one, but I wanted to review them for you guys, so during the past month I've been using the other two as well. And my oh my, go and get yourself a hair oil girls! But whether you want the most expensive one, the middle priced on or the cheap one, you can decide while reading these mini reviews. 

Aasta tagasi poleks ma uneski näha osanud, et hakkan juustesse mingisugust õli panema. Tõsi, õlimaske küll, aga juustessejäetavaid õlisid? Siis aga tutvustati mulle Macadamia Natural Oil juukseõli ning sealt sai mu tänaseni kestev armastus juukseõlide vastu ka alguse. Mõne aja pärast sain L'Oreali ja siis tuli ka Avon juukseõliga välja, nii et nüüd on mul neid kokku kolm. Kasutan peamiselt siiski enda Macadamia oma, kuid et saaksin teile rääkida nii kallist, keskmise hinnaklassiga kui soodsamast valikust, olen viimase kuu jooksul ka viimase kahega askeldanud.


The most expensive one of the bunch is Macadamia Natural Oil Healing Oil Treatment (for all hair types) that has macadamia and argan oil in it. I don't know how much it costs anywhere else, but in Estonia you get the tiniest 10ml bottle for 6-7 euros (of course it's cheaper to buy it in a bigger bottle). I LOVE the sweet scent, I could just sniff it all day long and I actually can, because it lingers on your hair for a while as well. It's a thick yellow oil, but it doesn't weigh your hair down or make it look greasy. I only apply this to the ends of my hair though, so I'm not sure how it would react when applied all over. It makes your hair really soft and shiny and I also discovered that if you apply this before blowdrying your hair, you don't get as many (or ANY) knots in your hair and your hair feels really shiny and soft even after you torture it with heat. 
Of the bunch it's definitely my favourite - not sure if it's because it's the best one or because it was just the first one and I have many good memories with it... haha. :D Oh, and it also has a natural UV-protection, which makes it even more awesome!

Macadamia Natural Oil Healing Oil Treatment on neist kolmest kõige kallim. Tilluke 10ml pudelike maksab 6-7 eurot (muidugi korraga suurem kogus osta on kokkuvõttes soodsam). Minu armastus selle toote vastu algas hetkel, mil sellelt korgi pealt keerasin. See lõhnab i-me-li-selt! Ma pole kuulnud veel kedagi ütlemas, et neile selle toote lõhn ei meeldiks. See on magus, aga samas on selles justkui midagi maskuliinset ja ma reaalselt võiksingi seda nuusutama jääda. Ma oleksin nagu see naine, keda televiisoris näidati - ta oli sõltuvuses männilõhnast ja sidus endale männilõhnalise puhastusvahendiga kokku määritud lappe nina ette, et pidevalt seda lõhna tunda ning kord nädalas lukustas end vannituppa, valas pool pudelit puhastusvahendit vanni, pani kuuma vee voolama ja istus selle auru sees mõnda aega... Agaaa ma kaldusin nüüd teemast kõrvale. :D Igatahes, see lõhnab hästi, usaldage mind! Õlil on ilus tumekollane värv ja siidine tekstuur ning piisab väga väikesest kogusest. Hõõrun selle peopesade vahel laiali ja kannan pärast pesu niisketesse juukseotstesse. Ülejäägi olen mõnikord ka ülejäänud juustesse silunud ja see pole veel kordagi mu juukseid raskeks või "rasvaseks" muutnud. Olen märganud, et kui seda enne föönitamist veidi juustesse lisada, ei teki föönitades nii palju pusasid ja juuksed on ka pärast ikkagi siidiselt läikivad ja pehmed, mis siis, et oled neid kuumusega töödelnud. Kõigele lisaks on sel tootel naturaalne UV-kaitse! Kas ma mainisin, et see lõhnab imeliselt? :D


L'Oreal Paris Elvital Extraordinary Oil is also meant for all hair types (I think they also have one specifically for coloured hair) and on feelunique.com it costs 13 euros for 100ml, which is quite cheap, considering that you only need the tiniest bit when it comes to oils and it will last you for a while. It says that it has "precious blend of 6 flower extracts" in it, so no typical moroccan (argan) oil in this one.The scent is my least favourite of the three - I actually don't think I'm going to use it just because of the scent. It's almost plasticky...
Macadamia and Avon oils are yellow, but this one is just in a yellow bottle, the oil itself has no colour. They say that you can use it three ways - as a mask before washing your hair, on damp hair and later when styling to get rid of frizz. It's lightweight and more on a dry side, whereas the other two oils I'm reviewing are a bit richer. I don't have any problem with frizz, so I googled for a few minutes and people say that it really helps to get rid of the frizziness in your hair, so there you go... It'r probably because it's a largely silicone based product. 

Hinnaklassilt teine on L'Oreal Elvital Extraordinary Oil, mis samuti mõeldud kõikidele juuksetüüpidele. Pakendi poolest on see mu lemmik - kena kujuga ja soliidne klaaspudel ning mugav pump. Poes peaks 100ml pudel maksma 10-13 euro ringis, ma pole päris kindel. Sisu jätab aga soovida. Alustame lõhnast - kui Macadamia õliga võiksin ma teha nii nagu too naine eelmises lõigus oma männiseepidega, siis selle õli lõhn meenutab plastmassi ja peletab mind kaugele eemale. Veendumaks, et ma ei kujuta endale asju ette, pistsin selle enda elukaaslase nina alla ja küsisin, mida ta sellest arvab. "Fuh!" Ehkki see toode tuleb kenas kollases pudelis, on õli ise värvitu. Selles õlis peaks olema "unikaalne segu kuue haruldase lille õlidest" ja tõsi, ma ei tundnud koostisosade nimekirjast ühtegi taime ära. Then again, need olid vist ladina keeles jälle. See õli on tekstuurilt veidi kuivem kui teised kaks - ta on endiselt libe ja õline, aga ta pole NII õline. Ma ei oskagi seletada, midagi jääb justkui sellest "rikkusest" puudu. Õli soovitatakse kasutada kolmel erineval moel - enne pesu maskina, pärast pesu niisketes juustes ja soegu viimistlemisel. Viimane tekitas minus huvi ja väike guugeldamine näitas, et väga paljud kasutajad, kelle juuksed kipuvad niiskusega krussi minema, leidsid sellest kollasest pudelikesest abi. Oma tööd teeb ta umbes samamoodi nagu teisedki kaks, olles õige pisut kergem. Aga ausalt, minge nuusutage ise seda, sest võib-olla on lihtsalt minul ja mu elukaaslasel mingi lõhnakiiks. Tean, et mu töökaaslane kasutab seda ja tema on seda väga kiitnud, lõhna kommenteerimata.


Last, but definitely not least is Avon Advance Techniques Moroccan Argan Oil Leave-in treatment, which is also meant for all hair types. It comes in an adorable glass bottle with a comfortable pump that gives me the exact amount that I need for the ends of my hair. The scent is amazing, Macadamia Natural Oil has some serious competition on that department. Unfortunately the scent doesn't linger for a long time - I applied it before bed and in the morning the scent was gone and my hair smelled just like... well, hair. In Estonia Avon asks 4-6 euros (not sure, they always have some kind of a deal going on) for 30ml, which is a really cheap price for something that works so well and lasts for such a long time. This oil is definitely a bit heavier than the Macadamia one and it weighed my hair down just a little bit, but it also gave it amazing softness - I couldn't stop touching my hair the next day. 

Viimane toode on peaaegu sama hea kui Macadamia Natural Oil juukseõli, kuid mitte veel päris samal pulgal. Avon Advance Techniques Moroccan Argan Oil juukseõli 30ml pudelikese eest küsib Avon 4-6 eurot (ma ei tea iial täpseid Avoni hindu öelda, sest neil paistavad kõik asjad pidevalt allahindluses olema). Mulle väga meeldib selle pakend - armas väike klaaspudel türkiissinise aktsendiga, cute cute cute! Selle toote lõhn jääb vaid sammukese tahapoole Macadamia omast. Mu elukaaslase sõnul (jah, ma palusin tal neid kõiki nuusutada - te ei usuks, kui ma ütleks, kui palju ta tegelikult oma sõna sekka peab ütlema! :D) lõhnab just see neist kolmest kõige paremini. Mul pole väga paksud juuksed, nii minu juukseotste jaoks piisab mulle täpselt ühest pumbatäiest. Ka sellel õlil on rikkalik kollane värvus ja paks tekstuur. Koostiselt on ta kindlasti "raskem" kui teised kaks. Kui Macadamia mind hommikul (pesen juukseid õhtuti) õlise peaga ei üllata, siis see muudab juuksed õige pisut raskemaks kui nad olla võiksid. Ütleme nii, et kui ma õhtul juukseid pesen ja seda kasutan, siis hommikul tundub, nagu oleks ma juukseid pesnud üle-eelmisel päeval. Ometi annab see ka siidise pehmuse, mis on iseenesest hea ja tekitab isu pidevalt juukseid näppida. Lõhn kahjuks juustele kauaks ei jää ja kaob juuste kuivades ära. Üks pluss, mis ma selle "raskuse" juures leidsin, oli et mu juuksed allusid üllatavalt hästi igasugusele punumisele jms. Tavaliselt tahavad mu juuksed igast patsist lendu pista, kuid pärast selle kasutamist lubasid juuksed mul lahkelt punutisi teha, mis terve päeva püsisid. Ütleme siis nii, et see õli aitab juukseid taltsutada. ;)

So, there you go. In this case, the most expensive one is also the best one, but I'd say that Avon did a really good job with this product, so I'd definitely grab it, if you're not in a mood to spend that much on Macadamia Natural Oil. As for the L'Oreal... Ahh, I don't know, the scent... This product seems so chemical and although the packaging is the prettiest, the product lacks in the scent and texture department. But what am I saying - they all work pretty much the same, the only differences being the packagings, the prices, the scents. They all make your hair soft and shiny - that's what oils do. :)

Ja ongi nii, sel korral selgus, et kallim on parim (vähemalt minu kogemuse põhjal), kuid õigupoolest polegi juukseõlide puhul nii suurt vahet, millise sa valid. Erinevused seisnevad peamiselt pakendites ja lõhnades, üsna vähesel määral selles, milliseks nad juuksed muudavad. Pehmeks ja läikivaks teevad nad kõik - õli on ikkagi õli.

17 comments

 1. Mina kasutan seda L'Oreali juukseõli ja olen sellega väga rahul. Mulle just meeldib selle juures lõhn, mmm.. :)

  ReplyDelete
 2. Näed siis, peab ikka ise nuusutama ja veenduma, ei saa alati kurja Annat uskuda. :D

  ReplyDelete
 3. Hetkel kasutan ise Organixi Macadamia õli, kuid lemmik on siiski Macadamia Ntaural Oili juukseõli. Nad on küll üsna sarnased oma omaduste poolt, aga kuna Organixi oma on odavam ja teeb sama hästi töö ära, siis usun, et ostan teinekordki Organixi oma.

  ReplyDelete
 4. aastaid olen kasutanud intercosmo juukseõli aga nüüd ostsin richi juukseõli ja see meeldib veidi rohkem. lõhna pärast ka aga pigem sellepärast, et see teeb juuksed ekstra pehmeks ja läikivaks ja palju vähema kogusega. ühest pumbatäiest piisab täiesti kui intercosmot panin 2-3. ja raskeksüldse mitte, samas on mul ka väga kuivad (ja värvitud) juuksed.

  ReplyDelete
 5. aga koostis? kas kallim on kvaliteetsem ka? :)

  ReplyDelete
 6. Mulle selle keskmise juukseõli lõhn väga meeldib. Eriti talvel. Eriti külma ilmaga. Aga mulle meeldib ka isepäevituva kreemi lõhn ...

  ReplyDelete
 7. Dr Hauschka Neem Hair Oil - minu arvates imeline! :)

  ReplyDelete
 8. Koostist guugeldage, ma ei ole veel eriline spets nende koostisosade jälgimisel (tean vaid mõningaid, millest tasub eemale hoida), seega ei hakanud neid ka siia kirjutama.

  ReplyDelete
 9. Ei ole varem õlisid kasutanud, seega ei oska millegagi võrrelda, aga olen nüüd päris mitu kuud kasutanud Avoni oma. Pärast juuste pesemist, kui juuksed on veel niisked, panen seda juusteotstesse (juurte lähedale ei lähe, sest mu juured lähevad niigi ruttu rasvaseks). Niisutab ülihästi ja juuksed on kergemini kammitavad. Minu juuksed jäävad küll pikalt selle järgi lõhnama. Mul läheb juba teine pudel ja arvan, et kavatsen ka edasipidi soetada, sest see on odav, aga teeb oma tööd suurepäraselt! Poleks enne arvanudki, et üks õli võib mu juustega teha seda, mida ükski palsam ega mask ei ole suutnud. :)

  ReplyDelete
 10. I bought the Elvive one a couple of weeks ago, and so far i like it! here costs around 8 to 9 euros, i think is the only thing that is cheaper lol

  ReplyDelete
 11. Mina kasutan Kitoko oil treatment with karite oil, argan oil, UV filter and vitamins a and e -olen väääga rahul. Teeb juuksed väga siidiseks neid raskeks tegemata. Üldse ei saa aru, et õli peas oleks. Lõhna poolest siuke keskmine, kerge vaniljelõhnaga ja värvuselt läbipaistev. Siiski pean ka mainima, et kesmisest kallim - 95ml pudel maksab natuke alla 30 euri.
  Ja üks huvitav asi selle õli juures veel - seda võib ka nahale määrida! :)

  ReplyDelete
 12. Kasutan ise Paul Mitchelli Super Skinny Serumit ja see on ülihea toode, ka kallima muidugi, 150ml maksab umbes 20€ aga oleneb, mõnest kohast saab odavamalt ja mõnest kohast kallimalt. AGA seda jätkub väga kauaks, olen kasutanud ise 150ml potsikut üle aasta ja panen koguaeg peale pesu niisketesse juustesse. See tõesti hoiab juukseotsad väga kaua tervena ja juuksed ilusana, pole spetsiifilist lõhna ja ei jäta juukseid õliseks, kui kanda ka õli kogu pikkuses peale. Nii et kui kunagi peaks sa vajama uut õli siis seda ma tõesti soovitan. (Netist tellides muidugi odavam)

  ReplyDelete
 13. Olen kasutanud vaid L'Oreal Paris Elvital Extraordinary Oil, see oli ühe korra, sain testrina selle. Ja ausalt öeldes muutis see mu juuksed ikka väga raskeks ning on täiesti lõhnata. :D Ja olen õnnelik, et sain testrina, sest kui ma oleks selle pudelina ostnud, ei kujutaks ma ette kuidas ma seda kasutaksin. :P

  Karmen. :)

  ReplyDelete
 14. Proovi kindlasti ka JOICO juukseõlisid!

  ReplyDelete
 15. omg the macadamia oil looks so awesome i really want to try it!
  would you like to follow each other?
  A
  xx
  http://epiquemoi.blogspot.com

  ReplyDelete
 16. Ise olen ka alati juukse otstes kasutanud õlisid (pudelite peal küll kirjas et need seerumid). Pikalt kasutasin L'oerali Lumino Contrast Sereumi ja nüüd üle läinud Paul Mitchelli Super Skinny Serumi peale. Mõlemad lõhanavad hästi ja ma ei teagi, kas asi minus, aga ma kasutan neid vist puhtalt harjumusest :D Mina ei saa kunagi aru, et mingi šampoon või palsam või spray või õli teeks juuksed paremaks... ainult siis märkan erinevust, kui midagi mu juuksed karedaks või takuseks teeb :D Kuniks hästi lõhnab, mulle sobib... :D

  ReplyDelete
 17. Ma sain ka Loreali oma testrina. Lõhn minumeelest hea ja vedel koostis meeldib ka. Juuksed jäävad puhtaks ja siidiseks aga märjast peast tunduvad takused. Praegune Esteli õli on rasvasem ja teeb juuksed rasvaseks järgmiseks õhtuks, aga selle eest on märjana juuksed väga hästi kammitavad.

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.