Olen isepruunistavaid kreeme kasutanud juba aastaid, mäletan, et alustasin põhikooli lõpus, kui olin kade klassiõdede peale, kes pärast soojamaapuhkust ilusad ja päevitunud olid. Esimesed katsed läksid loomulikult luhta ning lõppesid oranžide peopesadega, kuid aastatega olen muutunud juba üsna vilunuks ja kogunud rohkelt nippe, mis aitavad purgist või potsikust veatu päevituse välja võluda. Täna jagan oma nippe ka teiega.  Igaks juhuks kordan üle, et need nipid on eelkõige järk-järgulise efektiga kreemide kasutamiseks, mis on ka tegelikult levinuim isepruunistajate vorm.


Eeltöö

 • Käi pesemas ning kasuta kehakoorijat tublimalt ja intensiivsemalt, kui sa seda tavaliselt teed. Ütleme siis nii, et pühenda igale jäsemele minut ning ära unusta ka õlanukke, rindu, kõhtu jms.
 • Kasuta pärast vanni või dušši tõhusalt niisutavat kreemi ja pööra erilist tähelepanu küünarnukkidele ning põlvedele. Vajadusel niisuta neid eraldi mõne rasvasema kreemi või palsamiga.
 • Lase kreemil vähemalt tunnike korralikult imenduda (võid isepruunistamisega ka järgmisel õhtul tegeleda ja kogu protsessi kahe päeva peale ära jagada).
Kreemitamine
 • Kui sa ei saa mingil põhjusel päris paljas olla, hoolitse selle eest, et sul oleks seljas tumedamat tooni aluspesu - usu, sa tahad oma heledat ja ilusat pesu siinkohal säästa! ;)
 • Hoolitse selle eest, et su juuksed oleks kinni ja näo ning keha juurest eemal. 
 • Liigu kreemitades alt ülespoole (kui kannad kreemi esmalt kätele ja kõhule ning viimasena jalgadele, tekivad sul kummardudes kõhule voldid, mis muudavad kreemi ebaühtlaseks)
 • PESE KÄED ja ära unusta sõrmevahesid. Pärast kanna sõrmeotstega veidi kreemi käeseljale, et ei tekiks "valgete kinnaste" efekti ning loputa siis sõrmed uuesti puhtaks.

  p.s. On olemas ka spetsiaalsed kindad, millega kreemi peale kanda, et käed kokku ei saaks, aga mina olen oma käsi seni usaldanud. Tuleb vaid pärast hoolikalt käed üle pesta.
Pärast
 • Ka pärast kreemitamist pane selga mõned tumedamad "kaltsud", millest sul eriti kahju pole. Seetõttu sobib kreemitamiseks eelkõige õhtune aeg, mil sa ei pea kuhugi minema ja saad kodus lösutada (aga mitte oma valgel diivanil!)
 • Suvel on lihtne - siis võib natukeseks lihtsalt jalutama minna, et kreem saaks vähemalt esimesed veerand tundi segamatult olla, kuid kui oled tubane, võid sel ajal näiteks koristada jms.
 • Kui kreemitad õhtul, mine käi hommikul kiirelt duši all ja loputa end leige või sooja veega, eriti kui kreem on selline, mis jätab kergelt ebameeldiva lõhna külge.
Päevituse intensiivistamine ja hoidmine
 • Kreemitan end tavaliselt üle päeva 2-3 kolmel õhtul, et saada täiuslik tulemus (näiteks kui tahan laupäevaõhtul ilus ja jumekas olla, siis kreemitan end ja esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel, laiskuse tõttu enamasti ainult kolmapäeval ja reedel :D)
 • Et efekt säiliks kauem, kasuta vahepeal tavalist niisutavat kreemi.
 • Kui kreem hakkab maha kuluma, kasuta kehakoorijat ja aita sellele ise kaasa, et sa ei muutuks kahtlaselt lapiliseks.
Nägu
 • Kanna näole kõigepealt tavaline niisutav kreem ja siis isepruunistav kreem. Kui isepruunistaja on piisavalt intensiivne, võib seda segada ka niisutava kreemiga kokku ning korraga näole kanda. Ära unusta kaela! Loputa käed. Võid ka üsna kohe pärast seda magama minna, kuid püüa mitte liiga nina padjas uinuda, kreem võiks saada pool tunnikest rahus imenduda. Efekti säilitamiseks kreemita end igal teisel või kolmandal õhtul.
Ongi kõik, need olid minu nipid ja seni on need ka alati toiminud. On teil mingeid kavalaid võtteid, mis aitavad kogu protsessi lihtsamaks muuta?

p.s. Pilt pole isepruunistavate toodetega seotud, vaid on tehtud suvel, mil olin veidi jumet saanud päikese käes viibides. 

13 comments

 1. ooo väga põhjalik postitus! millist kreemi ise kasutad/soovitad?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seni Dove Summer Glow ja Lumene (vaata ka paremalt sildi "tanning" alt), aga praegu katsetan xen-taniga ja annan tulemustest peagi ka blogis teada. :)

   Delete
 2. Kas kõiki isepruunistajaid võib ikka näole kanda (näiteks Dove Summer Glow'd, mille ostmisele mõelnud olen)?

  ReplyDelete
 3. mina ostsin ka omale kevadel lõpuks xentan isepruunistavat kreemi, xentan tooted ei pidanud jätma seda ebameeldivat isepruunistajate lõhna. kuid kahjuks see jättis selle lõhna ja see oli lihtsalt jube häiriv. ja mul on siiani sellest 25 eurost kahju. . kuid kui sa reklaamisid feelunique.com, siis nägin et palmers müüb ka isepruunistavat kreemi ja SEDA KÕIGEST KUUE EURO EEST. ostsin selle siis JA SEE ON MAAILMA PARIM ISEPRUUNISTAV KREEM. see jätab selle hea kakaolõhna, mis muidu palmersi kreemid ja ei jäta nahka kollaseks ning keha lõhnab nii superhästi. olen kinkinud seda ka sõbrannadele kingituseks ja samuti emale JA NAD KÕIK KIIDAVAD SEDA JA ÜTLESID ET NAD TELLIVAD KA OMALE RAUDSELT SELLE. kaubamajas maksab see sama kreem natukene üle 13 euro :D seega feeluniquega võidab ikka päris palju :D

  ReplyDelete
 4. Kui ei taha kaht eraldi toodet osta, soovitan näole kanda vaid sellist, kus on ära märgitud, et sobib nii kehale kui näole. Üldiselt mina kehatooteid näole ei pane, need on tekstuurilt ja koostiselt liiga "rikkad" ja vänged näo jaoks mu meelest.

  ReplyDelete
 5. Küsin siin küsimuse hoopis teisel teemal, kuna ei teadnud, kus mujal see Sulle esitada.
  Nimelt soovin endale soetada huulepulga ja seda burgundy värvitoonis. Ehk oskad midagi konkreetset soovitada? :)

  ReplyDelete
 6. Kasutan kõiki neid nippe, aga olen ikka segaduses sellest, et isepruunistavat kreemi ei saa tegelikult kasutada selleks, et iga päev jumekas olla. Kui niimoodi iga paari päeva tagant koorida ja kreemitada, et jumet uuendada, hakkab ikkagi päevitus laiguliselt maha kuluma. Seega mõne aja pärast peab ikka laskma järjepideva koorimisega kogu jumel maha kuluda, enne kui saab jälle kreemitada. Muidu neid kihte aina koguneb ja koguneb ning sellest tekibki laiguline mahakulumine.

  ReplyDelete
 7. Jah, vahepeal tuleb võib-olla teha paar "kahvatut päeva"... :D

  ReplyDelete
 8. Dove summer glowga minu kogemuse kohaselt tegelikult ei pea tegema "kahvatuid" päevi. Või siis ütleme pigem nii, et on mõistlik vaheapeale jätta pikem periood kui ei kanna kreemi peale, sest muidu(vähemalt minu nahk) lähed lõpuks ikkagi liiga oranžiks. Aga summer glow ei tule laiguti maha, vaid väga ühtlaselt, seega minu väheste kogemustega parim toode.

  ReplyDelete
 9. Kahjuks ei oska, mul endal on vaid üks selles toonis huulepulk ja see ei ole absoluutselt hea. :( Guugelda.

  ReplyDelete
 10. sul on nii ilusad jalad!

  ReplyDelete
 11. Ma loodan, et sa vastad veel selle teema küsimustele, aga mul on probleem sellega, et tahaks ka tagant selga ja kaela kreemitada aga see ei taha kuidagi nii öelda hästi õnnestuda. Kuidas sina selle alaga tegeled? :)

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.