The secret to my suddenly appearing-next day disappearing long hair? Clip-in hair extensions. For the last 4-5 years I've been wearing them on and off and during that time period I've had only three sets of extensions. Yes, they last a long time, as long as you don't wear them absolutely every day, don't use too much heat on them and keep them soft and shiny with deep conditioning hair masks - after all, it's dead hair we're talking about. Sounds disgusting, looks pretty. I like pretty, I can ignore the disgusting. :) Plus, my own hair grows about 2mm a year so what other choices do I have? :D


Olen saanud korduvaid, korduvaid ja korduvaid küsimusi oma juuste kohta. Niisiis, mis on mu üleöö pikaks kasvavate juuste saladus? Clip-in juuksepikendused. Lihtne lahendus, mille avastasin enda jaoks juba ligi neli-viis aastat tagasi. Mul on viie aasta jooksul olnud vaid kolm komplekti pikendusi ja kolmas kestab tänaseni. Tõsi, vahepeal oli vist aastake, kui ma pikendusi ei kandnud, kuid keskmiselt peavad ühed pikendused minul vastu ligi kaks aastat.


Esiteks katsun ma kasutada nii vähe kuumtöötlemist kui võimalik (lokke ei keera, sirgendajat ei kasuta) ning "toidan" seda pahmakat aegajalt sügavniisutava juuksemaskiga. Olgem ausad, need on ju siiski kõigest surnud juuksed. Kõlab rõvedalt, aga mis sa teed ära, kui su enda juuksed kasvavad igal kuul üks sentimeeter edasi ja kaks sentimeetrit tagasi? Kohe kindlasti ei kanna ma pikendusi iga päev ja seegi aitab nende pikale püsivusele kaasa - eelistan neid kanda väljas käies, pildistades ja neil päevil, mil ma lihtsalt tahan end pisut ilusamana tunda kui muidu. Ütlen kohe ära, et just nimelt mu juuksed ongi mu suurim valupunkt. Need ei kasva, on õhukesed ja hoiavad peadligi. Jah, need on läikivad ja beebipehmed, aga neid on nii pagana vähe ja see segab mind päevast päeva. Pealiskaudne? Jah. Elame üle ja liigume edasi.


Oma esimesed pikendused sain sõbranna kaudu, kes tellis need välismaalt. Komplekt koosnes 7-8 eri pikkusega klipist, mida võis sättida pähe vastavalt soovile ja vajadusele. Teise ja kolmanda komplekti tellisin Buduaari turult, see konkreetne naine enam pikendustega ei tegele, aga neid müüvad seal paljud naised. Hind jäi keskmiselt 30 euro kanti ja ma tellisin endale alati tumepruunid ja 50cm pikendused ning umbes 70 grammi (mul endal on väga õhukesed juuksed ja see jääb minul loomulik, aga paksemate juustega naised peaksid kindlasti rohkem tellima). Olen kõik enda pikendused ise tumepruuni juuksevärviga üle värvinud, et saada sama värv, mis mul endal peas on. Ühtlasi olen enda pikendusi aja jooksul ka lühemaks kärpinud, et otsad oleksid tervemad ja ühtlasemad.

Mida siis veel oma pikendustest rääkida? Paigaldamisõpetust te vast ei vaja, sest need, kellel need on, oskavad seda niigi ja need, kes neid soovivad võivad leida Youtube'ist sadu ja sadu juhendavaid videosid. Teeme nii, et kui kellelgi on veel mingeid täpsustavaid küsimusi, kuidas pikenduset eest hoolt kanda, kuidas nendega soenguid teha vms, siis need võib julgelt jätta kommentaaridesse ja ma vastan nii hästi kui oskan! :)

14 comments

 1. Minu meelest oleksid sa ka kiilakana imeilus. Sul on enneolematud näojooned ja sa oskad endas parima välja tuua. Aga nüüd sain küll inspiratsiooni, millisesse "Muutumismängu" Sind kutsuda! Homme tulen Sinu juurde tuhande jutuga!

  ReplyDelete
 2. Loodan, et mitte mõnda kiilakasse... :D

  ReplyDelete
 3. Imelik kommentaar vb, aga mulle meeldib su tapeet :D.

  ReplyDelete
 4. Kuna olen paigaldanud micro-loop ja keratiinpikendusi, siis kvaliteetsed (ka clip-in'id)pikendused teevad iga naise ainult kaunimaks. Aga sinu loomulikkele juustele soovitaksin riitsinusõli ja takjajuureõli(mitte nivea oma, vaid ikka neid õigeid vene omasid, saadaval mitmeid-mitmeid, hind väga soodne). Peale juuksuri tehtud "apsakat" oli takjajuureõli ainus, mis aitas neil taastuda ja pikemaks kasvada. Protsess läks küll lõpu poole aeglasemaks, aga toimis väga hästi. :) Võib-olla oled seda juba katsetanud, aga see tõesti aitab.

  Peale juuksuri poolt klientide segi ajamist ning minu tagumikuni olevate kiharate peaaegu õlgadeni nülimist, oli tõesti see ainus viis, millega suutsin taastada nende pikkuse. Väga paksude juustega on mind terve elu õnnistatud.:)

  ReplyDelete
 5. Sama siin, juuksed lihtsalt ei kasva ja tihedamaks neid ka mingi nipiga ei muuda, juuksesibulaid juba juurde ei kasvata. ;) Tuli ka nüüd tahtmine pikendusi proovida, väga loomulikud näevad nad Sul välja. Ilusss.

  http://genefic.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Mina olen see, kes on mitu korda Sinult küsinud juuksepikenduste kohta :) Sain, küll suhteliselt üldise, ent siiski, vastuse ja olen päris rahul.

  Mina, kes ma tegelikult olen üle õlgade juustega, ent samuti õhukeste ja peadligi hoidvatega, tahaksin endale küll juuksepikendusi (mis käivad lihtsalt peast ära, ehk mitte neid, mis juuksuris pannakse), ent pole viitsinud nende kohta uurida. Ja siis lootsin, et Sina räägid enda omadest selliselt, et saan kohe endale ära osta :)
  Aga huvi edasi uurida tekkis küll, nii et tänud!

  ReplyDelete
 7. Kui sul on mingeid lisaküsimusi, võid need julgelt esitada, ma ei teadnud ju ka täpselt, mida minult oodati ja tegingi sellise üldise postituse, et lugejad saaksid vajadusel ise lähemalt uurida. :) Soovitan sul ära osta need, clippidega on jube lihtne ja vilumusega saab need pähe kõigest 5 minutiga.

  ReplyDelete
 8. :) tänud! Ma ei tea küll, kas nii on ilus küsida (ja Sinul siin reklaami teha. Samas - Sinu enda blogi ju), aga kelle käest Sa buduaarist neid ostad? Kuna internetikaubandus on siiski veidi kahtlane ja oleks hea teada, kes on usaldusväärne müüja.

  ReplyDelete
 9. Hei, ma kirjutasin postituses ka, et see naine kahjuks enam pikendusi ei müü seal. Vaatasin juba järele. Otsi erinevaid müüjaid ja neile on enamjaolt jäetud ka kommentaare teenuse kiiruse ja pädevuse kohta ja siis on väga väike tõenäosus n-ö tünga saada. :)

  ReplyDelete
 10. Nõustun Stellaga! Su näojooned on tõesti väga kaunid ja huvitavad! Eks kõigil on olemas üks suur valupunkt (nagu sa mainisid). Mul on näiteks nahk. Ei saa mitte kuidagi korda seda..

  ReplyDelete
 11. Mina olen aru saanud, et mida vähem ja lihtsamad asjad, seda parem nahale. Ostsin hiljuti Sebamed Clear Face seebi, mis on aidanud nina komedoonidest puhastada ja võtab ka suurematel punnidel põletikku vähemaks. Mu sõbranna kiidab aga taevani tõrvaseepi, ütleb, et see aitas tal täielikult nendest eriti valusatest ja suurtest "tegelastest" vabaneda. Ma soovitaks erinevate kallite asjadega katsetamise asemel, minna tagasi vana hea seebi ja vee juurde ja hoolitseda selle eest, et ka niisutaja oleks võimalikult puhas ja looduslik.

  ReplyDelete
 12. Ma küll usun, et sa oled proovinud ligi tuhandet asja, mis peaks juukseid kasvama panema, tihendama ja jumal teab mida veel. Ma usun, et sa juba tead neid, aga absoluutselt parimad nipid juukste kasvatamise jaoks on: 1) kuumtöötlus on suur ei-ei (föönitan ise vaid siis, kui see on absoluutselt hädavajalik ja sirgendajat kasutasin viimati eelmises aastanumbris, tõsi küll, lokitasin sel aastal lõpetamise jaoks korra) 2) takjajuureõli ja riitsinuseõli on su sõbrad (sõbranna lõikas oma katkised juuksed poisipeaks ja hakkas odavaid slaavi päritolu takjajuureõlisid kasutama ja vandus, et ta juuksed läksid tänu sellele 2X paksemaks) 3) kasuta tooteid, mis su juukstega sobivad ning neile palju-palju pai teevad (ehk siis šampoonist, mis hoiab peanaha puhta ja hoolib su juukstest ega koori neilt niisutust, sügavniisutav palsam ja bambusepiidega hari või kamm, mis ei katku juukseotsi) juukseid peaks ka võimalikult harva üleni värvima. Muidugi on ka üks asi kõike seda teada ja teine seda teha- tean omast käest :D

  ReplyDelete
 13. Kas sa raatsiksid võrdluseks panna ka sellise pildi, kus su oma juuste pikkus reaalselt näha on.

  Ja näonaha kohta - kas sa muidu kosmeetiku juures ka käid? Võiksid sel teemal ka kirjutada teinekord.

  Anni.

  ReplyDelete
 14. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.