Minu kaks õnnetut, kes nüüd sahtlist välja kolisid - kolmeaastane ja viieaastane huulepulk.

Iga kord kui ma vaatan Youtube'is videot, kus keegi näitab oma üüratut, kohati tervet tuba hõlmavat meigikollektsiooni, mõtlen ma kerge õudusega sellele, kui vanad võivad mõned neist toodetest olla. Võtsin oma "pühaks kohuseks" teile meelde tuletada, mis on erinevate toodete keskmine eluiga ja millal tuleks need minema visata (loe: tühjendada ja plast- või klaaspakend ümbertöötlemisse viia).

Ripsmetušš: 3-4 kuud
Jumestuskreem: 12 kuud
Peitekreem: 12-18 kuud
Puuder: 18 kuud
Kreemjas põsepuna: 12-18 kuud
Lauvärv: 18 kuud
Silmapliiats: 18 kuud
Vedel silmalainer: 3-6 kuud
Huulepulk ja -läige: 18 kuud
Huulepliiats: 12 kuud
Küünelakk: 12 kuud

Minu meelest on mõned neist üpris hirmuäratavad. Saan täielikult aru, et kõik, mida sa oma õrnade silmade lähedusse paned, peaks olema võimalikult puhas ja bakterivaba, aga kes suudaks lauvärvi või küünelaki aastaga ära kasutada? Või huulepulga, kui tegu on tooniga, mida igapäevaselt ei kasutata? Ma arvan, et siin sõltub palju ka sellest, kui palju mingit konkreetset toodet on kasutatud ja kuidas seda tehakse - mida rohkem otsest kontakti sõrmede või nahaga, seda halvem.

Rohkem infot toodete säilivuse kohta leiab siit artiklist.

Kui rangelt teie neist reeglitest kinni peate?

11 comments

 1. see kraam, mida kunagi kooli ajal mõtlematult kokku ostsin, on suures osas ammu prügikasti lennanud, aga mõni ükskik toode (nt millegagi kaasa saadud silmapliiats), mida kordagi kasutanud pole, on alles. ripsmetušše on mul paar tükki varuks. kinnises pakendis muidugi, ja seetõttu ilmselgelt ei kavatse 3-4 kuu pärast neid kuskile visata. ühtegi jumestuskreemi vms asja mul niikuinii pole, aga üldiselt kipub nii olema, et näiteks elu näinud lauvärvi tunneb lõhna järgi ära. kui ikka välimus ja lõhn kahtlased on, polegi ajafaktor enam nii oluline.
  ja huulepulkadega on tõesti nii, et kui ikka omad neid kas või veidi üle ühe, siis on üpris võimatu 18 kuuga need kõik lõpuni tarvitada.

  Maiken,
  Maikeni blogi - part of me

  ReplyDelete
 2. eile just viskasin ära lauvärvi, mis on eksisteerinud mu meigikotis ajast, kui kaubamaja ilumaailm asus veel seal, kus praegu on kingamaailm - ühesõnaga ajast, kui olin umbes 13-14. kurb on selle juures see, et siiamaani pole ma suutnud täpselt sama tooni lauvärvi.

  ripsmetuššidel üritan seda eluaega järgida, aga isegi kui mu ripsmed on pikad ja vajavad palju tušši, ei suuda ma kolme kuuga ära kasutada 13 ml. isegi poole aastaga amitte, aga see lõhn pani natukene elu üle järele mõtlema ning prügikasti ta läks. kahju on niimoodi asju ära visata, aga arvestades, et tõesti läheb kõik näole - kõige õrnemale osale, siis eks mõistlikum ole seda teha. siis saab jälle uusi asju osta ka :D

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 4. AnonymousJuly 10, 2012

  Küünelakkide puhul see 12 kuud vist päris ei kehti, isegi nende pakendite peal on sageli 36 kuud kirjas :)

  ReplyDelete
 5. Ma pole ühtegi küünelakki kolm aastat järjest pidevalt kasutada saanud, keskmiselt aasta möödudes muutuvad need juba paksemaks ja "venivamaks".

  ReplyDelete
 6. AnonymousJuly 10, 2012

  Hm, Clinique jumestuskreem on mul pakil kirjas,et kehtib 2.aastat. Eks oleneb tootest ka, vahel on mul tunne,et võib-olla on see kehtivusaeg pandud osadel toodetel nii väikseks lihtsalt sellepärast,et inimesed rohkem ostaks:D väike..paranoia selline.. aga no muidu eks see tegelikult on mõistlik jah mitte väga kaua säilitada asju. Ise lauvärve tegelikult ikkagi pärast poolteist aastat ära ei viska, kui see püsib endiselt normaalselt peal ja lõhnab ka tavaliselt.

  ReplyDelete
 7. No küünelakke ma küll aasta möödudes välja ei viska. Isegi, kui muutuvad paksemaks, on selle jaoks spetsiaalne lahusti olemas, mis originaalse seisu taastab. Ma muidugi paras küünelakifriik, ma ei jõuakski oma kogule aastaga päkkasid silma ajada.
  Ripsmetušš püsib ka üldiselt kauem. Muidugi mitte lõputult, kasutan siiski igapäevaselt. Otsa saab, siis ostan uue. Ära küll ei viska pidevalt käigusolevat tušši.
  Üldiselt kipubki nii olema, et kasutan asju, kuni otsa saavad. Ja neid, mida ei kasuta, viskan küll mingi hetk ära jah. Aga peab tunnistama, et ikka hiljem, kui hea oleks :D

  ReplyDelete
 8. Oi, ega minagi näpuga järge aja ja OPI lakid kestavad mul ikka tublisti kauem. Kallist huulepulka ju ka ei raatsi ära visata. Ripsmetuššide puhul olen aga märganud, et juba kaks-kolm kuud igapäevast kasutamist teeb tušiga üks-null. :D

  ReplyDelete
 9. AnonymousJuly 10, 2012

  Kuna suvisel ajal eriti meiki ei kasuta, siis viskan alles jäänud jumestuskreemi tuimalt minema. Ripsmetušši seljuhul kui jääb ripsmetele tükiliselt. Eriti ei peagi neid kasutama kuna täiesti normaalne näonahk ja ripsmed endal loomulikult pikad. Küünelakkide osas ostan väiksemaid potsukusi. Avastin paar kuud tagasi 5ml potskud. :P Silmapliiats .. noh.. sellele teen küll väga ruttu otsa peale.. ja viskan minema siis kui on nii lühikene, et seda enam teritada ei saa.

  ReplyDelete
 10. Mul on ka vahel ikka mõne asja ära viskamisega raskusi :) Eriti kui sama asja enam ei toodeta ja sarnast on raske leida. Aga üldiselt käin ikka kord poole aasta jooksul oma meigikotid kriitilise pilguga üle. Vahel kui tuleb selline selgushetk, et issand kui palju mul asju on, siis olen võimeline päris palju vanat kosmeetikat ära viskama :)

  Aga ma mõtlen, et kaua lõhnaõlisid võiks hoida.. Ma vahel ei raatsi lõpuni lõhna kasutada ja siis lihtsalt jääb mõni cm pudeli põhja.:)

  http://everythingbyeve.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. päris hirmus lugeda neid tõesti. ma olen üsna tagasihoidlik meikija siiani olnud, seega ripsmetušš püsib mul tublisti üle aasta, kui on täissuuruses ostetud... selle aja peale otsa ei saa, siis ma lihtsalt mõtlen umbes aasta möödudes, et oi, nüüd on küll liiga pikaks läinud. tegelt tean, et peaks tihedamini vahetama vist, aga eks hind paneb asja paika ja kui suurem osa on kasutamata, siis ei raatsi. selles suhtes ongi head need väikesed minitooted, mida nt clinique'i toodetega kaasa saab. ma ikka hoian neil silma peal, et siis sealt oma lemmikripsmetušš saada.
  ja mis puutub küünelakkidesse, siis mõni kallim on mul umbes sellest ajast, kui 14 olin ehk siis kena 7 aastat on möödas - ei ole ei paks ega midagi ja külmkapis ka ei hoia. ma olen vist eriline sopakoguja, kui neid numbreid vaadata :D aga samas kui tõesti vana haisu küljes ei ole ega midagi, siis kallimat kosmeetikatoodet ei raatsi tõesti ära visata, kui vaid veerand kasutatud on

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.