Hiljuti avastasin enda jaoks kuivharjamise. Olin sellest ennegi kuulnud, kuid ei viitsinud lähemalt süveneda. Siis aga rääkis üks Youtube'i videosid tegev ameeriklanna kuivharjamise imedest ja eelistest, nii et peagi tulin poest koju, kotikeses lisaks järjekordsele juuksevärvile ja paarile apelsinile ka mu elu esimene kuivhari.

Milleks kuivharjamine hea on?

Kuivharjamisel olevat lõputult kasutegureid. See aitab vabaneda surnud naharakkudest, aitab kaasa tervele vereringele, kiirendab ainevahetust, aitab kehast mürke väljutada, pinguldab lihaseid, karastab nahka ja sel olevat ka päris tõhus tselluliidivastane toime. What's not to like? ;)

Kuivharjamist soovitatakse teha iga päev (pigem hommikuti) umbes 5-10 minuti vältel, kuid mina olen seda teinud õhtuti enne pesema minemist. Harjamist tuleb alustada jalgadel ja kätel piisavalt tugevate ringjate liigutustega liikudes alt üles südame suunas. Liiga tugevasti hõõruda ei tohiks, sest harjased on siiski üpris karedad. Minu esimesed kogemused olid pigem tüütud ja "kraapivad", kuid nahk harjub üsna pea. Rõhutan veel korra - liiga tugevsti ei tohi hõõruda! Mina kasutan kuivharja ainult jalgadel ja tagumikul ja kõige hoolsamalt tulekski harjata just tselluliidipiirkondi. Pärast harjamist peaks käima pesemas või vähemalt loputama harjatud piirkondi, et vabaneda lahti tulnud surnud naharakkudest. Pärast võiks nahka niisutada kreemi või kehaõliga.

Paljud naised kiidavad kuivharjamist, öeldes, et ehkki algul tundub hari liiga kare ning harjamine on tüütu ja harjumatu, siis mõne aja pärast on see pigem virgutav, nahk on mõnusalt pehme ja sile ning tselluliit vähem märgatav. Sellel pidavat isegi salendav mõju olema, kuid et mina alles alustasin, siis ma ei oska selle kohta kommentaare anda. Olen seda innukalt kasutanud alles mõned päevad, kuid kui tulemusi nägema hakkan, eks kuulete siis sellest veel. ;)

p.s. Algul plaanisin osta The Body Shopi kuivharja, sest see oli välimuselt kõige ilusam, kuid 20 eurot ei maksaks ma selle eest ka siis, kui ma rikas oleks (võrdluseks, Inglismaal maksab see 7 naela ehk umbes 8-9 eurot). Otsisin tükk aega sarnase välimusega ümmargust harja, kuid pidin lõpuks leppima ning ostsin siiski varrega harja ja seda Tallinna Kaubamajast 7,6 euro eest.

Kas keegi teist on kuivharjamist proovinud?

4 comments

 1. Ma ausõna ei ole kuupealt kukkunud, aga kuulen kehaharjast esimest korda. Ise olen selle jaoks liiga laisk, aga kui kunagi vanemaseas tsellu/naha probleemid tulevad siis tuletan Anna Elisabethi tarka nõu! :D kuigi siis võib juba hilja olla :D

  suvimariliis.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. AnonymousJuly 01, 2012

  Olen proovinud aga mingisuguse plastmassist masseerimisharjandusega, plastmass oli naha vastas nii ebameeldiv, et peale paari korda jätsin pooleli. Aga sinu hari tundub asjalik ehk katsetan uuesti :)

  ReplyDelete
 3. AnonymousJuly 18, 2012

  Mul on selline küsimus, et kui sul on ilus päevitatud keha ja siis teha iga päev kuivharjamist kas see ei jäta nahka laiguliseks ? :)

  ReplyDelete
 4. Ei soovitata peale kuivharjamist pesta end 2 tunni jooksul, lisateavet: http://www.e-perekool.ee/wp-content/uploads/2012/11/Kuivharjamine_eperekool1.pdf

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.