Soovitan selle postituse ilusti läbi lugeda või vähemalt alla kerida, sest seal ootab teid väike kingiloos!

Viru keskuses avati hiljuti Baltimaade esimene ja ka üks esimesi Euroopa The Body Shop'i Pulse butiike. Pulse butiik kujutab endast aktivismi, ilu ja kogukonna ristumispunkti või nagu südamelööki, kus iluliikumine Beauty With Heart elustub läbi The Body Shop viie põhiväärtuse - kaitse planeeti, armasta end sellisena nagu oled, seisa inimõiguste eest, Ausa Kaubanduse koostööprogramm, võitleme loomkatsete vastu.

Mul oli au ja rõõm ka poe avamisel viibida ja see oli ühe TBS fänni jaoks tõeline unenägu - võimalus kõike segamatult vaadata, uurida ja proovida, ühes käes šampus ja teises vaheldumisi kas soolane suupiste või šampuseklaas. :)
 Tahaksin teile lähemalt tutvustada TBS viit põhiväärtust - info pärineb pressiteadetest, mitte minu sulest.

Kaitseme meie planeeti

Oleme kõik sõltuvad oma planeedi loodusvaradest ja energiast. Meie seisukoht on, et ettevõtted peaksid oma tegevuses tõsiselt arvestama keskkonna huvidega ning seepärast püüame alati nii palju kui võimalik kasutada loodusressurse targalt ja säästlikult.
Oleme eemaldanud Pulse butiigist madala efektiivsusega valgustid ja asendanud need energiasäästlike LED lampidega. Uuringud on näidanud, et meil on võimalik säästa kuni 25% kas uute tehnoloogiate abil, või lihtsalt kasutades vähem valgustust.
Lisaks on butiigis kasutuses kliimaseade, mis aitab parandada energiatõhusust, lülitades automaatselt välja konditsioneeri või kütteseadme, kui kauplus on suletud.

Pulse butiigi sisustuses on kasutatud FSC- puitu. Forest Stewardship Council sertifikaat näitab, et puit on hangitud arvestades jätkusuutlikku ja säästlikku metsamajanduse põhimõtet. Metsaraie ei ole toimunud ebaseaduslikult, raietööde käigus ei ole kahjustatud metsa ökosüsteemi ning kasutatud ei ole ebaseaduslikku ega lapstööjõudu.

Eelistame taastuvatest loodusvaradest saadavate toorainete ja taastuvate energiaallikate kasutamist. Väldime liigset pakendamist nii palju kui võimalik ja meie toodete pudelid on valmistatud ümbertöödeldud plastikust. Lisaks rakendame oma papp- ja paberpakendites positiivse puidu põhimõtet, mis tähendab, et istutame rohkem puid kui kasutame oma pakendites.

Armasta end sellisena nagu oled

Me usume, et tõeline ilu tuleb südamest ja sisemisest heaolust. Eneseväärtustamine tähendab enda usaldamist ja endast lugupidamist. Me ei tee ettekirjutusi selle kohta, milline on õige vanus, kehakaal, nahavärv või väljanägemine. Erinevalt mõnedest teistest
kosmeetikatootjatest ei jaga me oma toodete kohta alusetuid lubadusi ega tõota, et müüme imesid. Küll aga pooldame juuste, näo ja keha igapäevast hooldamist meie suurepäraste toodetega, mis tõstavad esile loomuliku ilu ning rõhutavad meie klientide unikaalset välimust.

Pulse butiigis on spetsiaalsed meigikunstnikud ja nahahoolduseksperdid, kes on läbinud koolitusprogramme, et aidata meie klientidel tooteid kasutades hea välja näha ja tunda end nii hästi kui võimalik. Läbi Pulse butiigi on enesehinnangu tõstmine lihtsam, kui kunagi varem.

Seisa inimõiguste eest

The Body Shop arvamuse kohaselt on ettevõtted vastutavad nende ühiskondade eest, mille keskel nad tegutsevad, ettevõtted ei saa toimida eraldi ja ükskõiksetena ülejäänud ühiskonna suhtes.

Inimõigused ei tähenda mitte ainult sõnavabadust ja vägivalla keelustamist, vaid ka õigust töökohale, haridusele ja normaalsetele elamistingimustele.

The Body Shop on korraldanud erinevaid sotsiaalkampaaniaid juba 25 aastat ning jätkab nende elluviimist läbi Pulse butiigi, kus kõigil on võimalus anda oma panus selleks, et esile kutsuda muutusi ja teha head. Pulse butiigis on kogukonna ja väärtuste stend, kus kirjas uudised meie globaalse kampaania kohta. Pulse butiik on neile, kes tõesti soovivad hea välja näha, end hästi tunda ja teha ka head.

Ausa Kaubanduse koostööprogramm

Äriettevõtte eesmärgiks ei tohiks olla vaid lühiajaline kasum, vaid nad peaksid oma tegevusega edendama kogu maailma arengut. Meie toetame ülemaailmset Ausa Kaubanduse põhimõtet. Läbi oma koostööleppe programmi teeme koostööd erinevate kogukondadega ja ostame oma kvaliteetseid tooraineid äärealadelt või kehvades piirkondades paiknevatelt kogukondadelt, kellele maksame nende töö ja toodete eest õiglast tasu. Kohalikud ettevõtjad kasutavad saadud tulusid näiteks koolide ning haiglate ehitamiseks.

Uues Pulse kaupluses on tootesarjad varustatud mini-kaartidega, mis annavad informatsiooni toodete koostisosade päritolu kohta ning tõstavad esile meie Ausa Kaubanduse programmi, millel tänavu täitub 25 aastat ja mille kaudu saavad tulu enam kui 300 000 inimest üle kogu maa.

 Võitleme loomkatsete vastu

Kõik pakutavad tooted Pulse butiigis on julmusevabad ja 100% taimset päritolu. Oleme üks esimesi kosmeetika ettevõtteid, kes ei testi oma tooteid loomade peal ja meie pühendumus loomade heaolule on täna tugevam kui kunagi varem.
Me järgime väga rangelt Humaanse Kosmeetikatööstuse Standardit. See reeglistik on koostatud Ühendkuningriigi Vivisekstisoonivastase Ühenduse poolt (BUAV). Nad kontrollivad meid regulaarselt, et kindlad olla selles, et me reeglistikku järgime. Ka me ise kontrollime enda tegevust rangelt. Iga kahe aasta tagant vaatame üle oma normid, et kindel olla, et järgime kõige uuemaid loomakaitse norme.
The Body Shop usub, et tõeline ilu tuleb südamest. Meie jaoks on ilu palju enamat, kui lihtsalt kena näolapp. Olla ilus tähendab näha hea välja, tunda end hästi ja teha head.Valides meid on Sinu valikuks Beauty With Heart (Südamega ilu).

Nüüd asume "magusa" osa juurde - The Body Shop esitles poe avamisel ka oma uusi iluõlisid, mida võib sära ja läike saamiseks määrida nii kehale kui juustele, imeheast lõhnast rääkimata. Tegelikult, rääkides siiski lõhnast, siis iluõlid on samade lõhnadega, mis kõik TBS eri sarjade tooted ehk siis mango, oliiv, maasikas, shea, moringa jne.

The Body Shop oli lahke ja andis mulle ühe iluõli teie vahel välja loosimiseks! Mõtlesin tükk aega, millist lõhna valida ja lõpuks otsistasin oliivi kasuks - inimeste maitse-eelistused on seinast seina, aga oliiv on üsna neutraalse ja maheda lõhnaga. Seega, mu follower'ide vahel läheb loosi üks The Body Shopi oliivilõhnaline iluõli.

Mida teha, et võita? Jäta selle postituse alla kommentaar teemal mida teed sina, et meie planeeti kaitsta?

See ei pea olema seotud iluga (aga päris lahe oleks, kui see seda siiski oleks... ), ka näiteks taara ära viimine teeb meie planeedile pisikese pai. Palun sellest kirjutada, et anda ideid ja inspiratsiooni ka teistele lugejatele. :)

Lisa kindlasti juurde ka oma meiliaadress, et saaksin võitjaga ühendust võtta! Võitja valin kõige nutikama/inspireerivama kommentaari põhjal välja järgmisel neljapäeval, 21. juunil! :)Fotod: The Body Shop

30 comments

 1. Kuigi paljud minu vanused noored sellest ei hooli ja viskavad prahti maha, kasvõi ostavad midagi, jäätist või krõpsu ja viskavad paki lihtsalt maha, siis mina üritan alati leida prügikasti, kuhu oma praht visata. Kole on ju vaadata, kui maas vedeleb miskit. Üritan ka prügi sorteerida, kuid vahel läheb ikka sassi, kumb oli kumb prügikast :D

  helenmaazik@gmail.com

  ReplyDelete
 2. just hiljuti sain teada, et nätsu mahaviskamine on lindudele väga ohtlik, sest nood võivad seda leivatükikese pähe võtta, selle nokavahele võtta ja siis ära surra. siis on küll hea meel avastada enese rõõmuks, et ma olengi alati tubli olnud ja miskipärast ei ole nätsu kunagi meeldinud maha visata. :)
  teiseks ei kasuta ma ühtegi aerosoolset iluvahendit, sest teadagi need kahjustavad ka meie planeeti :)

  ReplyDelete
 3. taara äraviimisega tegelen juba aastaid ja lisaks oma pere taarale korjan kokku ja viin ära ka vanavanemate oma, sest nemad ise ei viitsi enam ammu.
  loomulikult ei viska prügi maha ega ka kuskile mujale selleks mitte ettenähtud kohta ja kodus sorteerin ka prügi. taimne kraam läheb kompostikasti (mis sai samuti ise olemasolevatest materjalidest tehtud elukaaslase poolt ;), paber tulehakatuseks jne.
  ja tihti õiendan nendega, kes prügi maha viskavad, kui näiteks oma tutvusringkonnas kellelegi peale satun.

  kosmeetikat (eriti meigitooteid) ostan võimalikult vähe ja ainult selliseid asju, mida igapäevaselt kasutada saab. no ja riiete puhul eelistan sekkareid tavalistele poodidele, kui see vähegi võimalik on.

  ma ei tea, natuke ikka aitan planeeti vast, sest tegelikult, kui vaadata, kui hoolimatult väga paljud inimesed käituvad, teeb ikka kurvaks küll. aga nagu öeldakse, iseendast tuleb alustada, ja olles keskkonnatehnoloog ning töötades igapäevaselt reoveepuhastusjaamas, tean teemast õnneks nii mõndagi, et targalt ja vastutustundlikult käituda loodusega :P

  Maiken,
  Maikeni blogi - part of me
  jennyfer17@hot.ee

  ReplyDelete
 4. MA sõidan rattaga ja käin palju jala :)
  mlaissaar@gmail.com

  ReplyDelete
 5. tõenäoliselt see, et kaks päeva peale pesu topin endale pähe beebitalki, et välja näha nagu seksikas jahune marie antoinette.. hoian vett ja shampooni kokku!! (ja aega, seda kulutatakse ka palju)

  mirjamrepnau@gmail.com

  ReplyDelete
 6. Kindlasti on neid asju palju, mida teen ja mida igapäevaselt ehk ei märkagi (lasen tuled ära, kui toast lahkun ning teler kogu aeg ei tööta jne). Viin ka taarat ära muidugi..

  Meeldib meeletult sekkarites šopata ja vanu riideid uueks teha :) Ühtlasi käin päris tihti vanaema ehtelaeka kallal, et miksida kokku natuke vana ja natuke uut.

  Noh, ja iluga seotult: teen nii mõnedki näokoorijad ise (värske sidrunimahl ja suhkur + oliiviõli). Ja kui oliiviõli ei lisa, on seda ka niisama hea natuke limpsida :D

  Päikest!
  PiiaP (pokardipiia@hotmail.com)
  pisipiiablogi.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Viimasel aastal olen eriti sellele mõtlema hakanud. Ja üritanud teha kõik, mis minu võimuses, et natukenegi meie planeeti kaitsta. Alustades kas või sellest, et poodi minnes, võtan alati oma koti kaasa, kui ununev, siis ostan kindlasti paber koti. Riidepoes ei lase panna asju kilekotti vaid võtan asjad lahtiselt ja pakin oma kotti. Taarat viin ikka ära, või siis linnas jätan prügikasti kõrvale, et teine ei peaks prügikastis sobrama, ja pudelid kaovad imekiiresti. Puu-ja juurviljad jätan ka lahtiselt poest ostes.
  Pead pean max 3x nädalas, liigun peamiselt bussi või rongiga, linnas ikka jala. Kodus sorteerin prügi.
  Peamine Maa reostamine toimubki ju tarbimise ja tootmisega. Nii, võimalikult palju ostan eestimaist ja öko tooteid. Isegi kui ei koge erakordseid maitseid (eesti tooted ju enamjaolt tuttavad)tunneb keha värskust. Ka maakodus on oma aiamaa, kust tuleb põhiline osa juur- ja puuviljadest.
  Ja Teeme Ära´l olen osalenud kuni selle algusest peale.
  Liis: Liisl6hmus@gmail.com

  ReplyDelete
 8. AnonymousJune 14, 2012

  Sorteerin prügi, kustutan enda järelt tule kui toast lahkun, dushi all panen shampoonitamise jms ajaks vee kinni, lush-ist võtan testreid alati ühte topsikusse (ehk ei saa iga kord uut), viin taara taaraautomaati, korduvkasutan purke jms mooside jaoks, kasutan riidest poekotti, ei võta iga asja jaoks kilekotti poest, liigun palju jalgsi jne jne :)
  Hedi: blacky693(ät)hotmail(punkt)com

  ReplyDelete
 9. Üks kindlaid asju, mida teen on taara kogumine ja ära viimine. Majapidamises ikka nii palju ruumi on, et leida kohake, kuhu taara panna ning lisaks, pärast saab ju raha tagasi ka veidike :), mille saab poetada rahakassasse.

  Muidugi ei viska prügi maha ning üldse ei meeldi, et tänaval võib kohata nii palju prahti.

  ReplyDelete
 10. Vau, siin on päris huvitavaid kommentaare. Prügiga seoses häirib tohutult üks fakt. Nimelt mina ei näe mõtet sorteerida prügi, sest kui prügiauto tuleb, siis ta kallab ju niikuinii kõik ühte patta ning minu töö ja vaev oleks asjata. Kuigi jälgin kindlasti seda, et kõik, mis saab põletada, läheb minu majas põlema. Sel kevadel avastasin, et miks ei ole meil kompostihunnikut, kuid selle asja lahendasin ära. :)

  Tegelikult ei ütleks, et oleksin planeedi säästja, vaid pigem olen Eestimaa armastaja. Kasutan võimalikult palju Eesti tooteid. Olen tõeline Eesti patrioot ning iga sini-must-valge asi paneb mind sulama. :)

  Muide, nii hea on lugeda, et vähemalt osadki eakaaslased ei viska prügi maha.

  Muide, Anna, mida sina teed planeedi säästmiseks?

  ReplyDelete
 11. Väiksed asjad loevad, näiteks väldin palju autoga sõitmist, prügi maha viskamist, juukselaki kasutamist jne. Lisaks sellele käin toidupoes alati korduvkasutatava riidest kotiga. :)

  ReplyDelete
 12. mettelray@msn.com - unustasin enne lisada.

  ReplyDelete
 13. Mina üritan maailma parandada mitmete tegevustega- ei viska prügi maha, kasutan võimalikult palju looduslike tooteid, kasutan vähem aerosool tooteid, viin taara ära, kustutan alati tule ära ning lülitan elektroonika välja kui mind ruumis ei viibi jne, jne!
  E-mail: Anna-Liisa_9@hotmail.com

  ReplyDelete
 14. Ma üritan kasutada võimalikult palju looduslikku kosmeetikat ning üritan mitte ära visata tühje kreemipurke. Kasutan neid näiteks isevalmistatud maskide jaoks ning samuti pärlite vms hoidmiseks. Prügi käib alati prügikasti:)

  kaikell443@gmail.com

  ReplyDelete
 15. Kuna olen keskkonnaministeeriumi töötaja tütar, on öko minu leibkonnas väga tähtis. Poodi lähen alati riidest kotiga. Riideid/ilutooteid ostes palun müüjatel neid mitte kilekotti panna. Kõik pudelid lähevad taarasse. Kõik plekktooted lähevad plekitehasesse. Kui aitan emal taimi istutada, siis me kasutame looduslikku hobusesõnnikut. Kooritud kartulid(puuviljajäägid viime lauta. Enamik minu kosmeetikatooteid on loodusliku päritoluga(Ingli Pai jne.) Tegelikult tuleks sellest pikk nimekiri.. Kõige tähtsam on see, et kui tahad oma planeedil mugavalt ja ökonoomsemalt tegutseda, siis anna oma osa sellele ehk siis ole ise ökonoomne :)

  h3giii@hotmail.com

  ReplyDelete
 16. Kõik eelpoolmainitu ühtib sellega, mida ka mina teen. Jah, sorteerin prügi, ei viska seda maha jne jne:) Aga kuna iluteema on ka minujaoks huvitavam, siis räägin hoopiski sellest...
  Üks viimaseaja muutusi minu ilurutiinides ongi see, et olen hakanud kasutama tooteid, mis on nii mulle endale kasulikumad, kui ka loodusele ning teistele inimestele. ( Väga hea näitena saangi tuua The Body Shop'i ). Nende toodetes kasutatakse looduslikke aineid - need on head nii mulle kui ka neile inimestele, kes näiteks tooraine korjamise/töötlemisega tegelevad saades oma ausa osa - fair trade sel juhul. Ma usun, et seegi teeb meie planeedile ja nendel elavatele isenditele suure-suure pai. Olen ka kahe käega selle poolt, et TBS ei testi oma tooteid loomade peal ning huvitav fakt on ka see, et näiteks sädeluse saamiseks ei tapeta putukaid ( mida suurem jagu kosmeetikatööstusest siiski teeb). Muidugi ei tasu ära unustada seda, et kõik pakendid on loodussõbralikud ja ümbertöödeldavad ( nii-nii meeldivad nende paberkotid).

  Teise lemmikuna toon ka ära Joiki - esiteks juba selle pärast, et Eesti enda asi kui ka sellepärast, et kõik tooted on naturaalsed.

  Minu seisukoht on pigem see, et tehes endale pai ja muutes oma mõtteviisi teed nii kaudselt kui ka otseslt meie planeedile head (:

  ( Muide, eile TBS käies jäi see kehaõli minu poolt nurkalt letile..)

  Hanna Maria
  hannamaria11@gmail.com

  ReplyDelete
 17. Viskan prügi ikka prügikasti, tänavale ei loobi. Ei osta ka kilekotte, poeskäiguks on riidest kott. Üritan mitte vett raisata jne. Ei ole päris äärmuslik ökoinimene aga kahtlemata mõtlen enne kui teen.

  kirikadawn@gmail.com

  ReplyDelete
 18. Mina pean ka eelpoolselt mainitute asjadega nõustuma, ei viska prügi maha, kaasaarvatud see nätsu teema. Ma võin ausalt öelda, et oma viimase 10 eluaasta jooksul, mida ma kõige rohkem mäletan, ei ole ma ühtegi nätsu maha visanud! Seda võiksid kõik kaasmaalased teha, kuid jah..
  Samuti viin oma taarapudelid kokkuvõtukohtadesse ( või kuidas seda nimetatakse :D ) :)

  Mariliis
  mariliis3101@hotmail.com

  ReplyDelete
 19. Mina viin ära taarat, sorteerin prügi, ei viska ühtegi asja maha, kasutan riidest kotte, kuna need on ilusamad ja tugevamad. Kasutan looduslikku kosmeetikat- näiteks on üks mu lemmikuid joik, ning teen ka ise erinevaid maske. Kustutan tuled kui lahkun ruumist ning kui kasutan vett siis näiteks kui panen šampooni pähe siis panen alati vee kinni, sama ka hammaste pesemise puhul. Käin enamus ajast jala ning teen ka sporti, kõige rohkem harrastan ma jalgrattasõitu ja jooksmist.:)
  Cherrukas@hot.ee

  ReplyDelete
 20. Ei kasuta kunagi kilekotte :9
  fantar03@hotmail.com

  ReplyDelete
 21. Olen hakanud viimasel ajal mõtlema just enda tervisele ja sellele, mis teeks mulle ja mu nahale/kehale head. Üritan ennast hoida tervena nii seestpoolt kui ka väljaspoolt. Peaaegu alati kehtib minu puhul reegel, et see mida ma söön, seda ma ka kasutan enda naha peal:) Kuna söön hästi palju salateid ja puuvilju, siis mixin nendest mingi osa ka maskidesse. Näiteks keha koorin kas kohvipuru, mee või fariinisuhkru,kaerahelvestega. Juustesse piserdan oliivõli või mett. Näomaskiks sobivad imehästi aiast nopitud ja hiljem purustatud maasikad või värsked kurgiviilud. Jumekama ilme aitab saavutada purustatud porgandite ja mee segu;) Suvi on imeline aeg ennast hellitada eestimaise kraamiga;)Samuti pesen suvel juukseid vihmaveega ja mõnikord kallan ka nõgeseveega juuksed üle;) Kuna mul on suht õhukesed juuksed, siis see ergutab neid küll. Samas on ka veesäästlik;) Juhul kui talvel aega ja värsket kraami napib, siis kasutan JOIK'i piparmündimaski või Ingli Pai õlisid.
  Maakodu külastades avaneb ka võimalus saunas käia. Ma jumaldan enda väikest spaarituaali. Mõnikord koorin keha meresoolaga, siis hoopis soodaga, kohvipaksu või hoopis meega. Lõpuks veel kasevihaga vihtlemine;) Ideaalne pehme naha saladus!
  Muidugi mulle meeldib shopata ka kaltsukates, sest lisaks loodussõbralikkusele võib sealt palju vingeid asju leida.
  Loodan, et pikemas perspektiivis teeb mu tervislik/inimesesõbralik/säästlik eluviis ka teistele head:)

  ReplyDelete
 22. Ja e-mail ka: kaisa0001@hotmail.com

  ReplyDelete
 23. Mina üritan säästa planeeti sellega, et viin taarat ära, ei viska prügi maha (isegi pisikese lapsena olin tubli kodanik ning viisin prügi prügikasti või ettenähtud kohta), sorteerin vanapaberit ja viin taaskasutusse, ning mis kõige tähtsam, liiklen enamasti jalgrattaga, kui muidugi talveaeg välja arvata :)

  grete-a@hotmail.com

  ReplyDelete
 24. Mida mina teen, et planeeti kaitsta?
  Esiteks eelistan eestimaist või vähemalt euroopas toodetud/kasvatatud.
  Minu lemmikuks kosmeetikabrändiks on kujunenud Lumene, sest tegemist on kvaliteetse kosmeetikaga, mis on Soomes tooetud- meie naaberriigis. Loomulikult tarbin ka palju Eestis toodetut- nii JOIKi, kui Ingli Pai, kui Puhta Looduse tooteid, Nurme Seebi tooted ja Moshi tooted on ka kasutust leidnud. Eelistan eestimaist/euroopa toodangut, kuna transpordile Eesti poodidesse on kulutatud vähem kilomeetreid, ehk ka vähem süsihappegaasi on õhku paisatud. Loomulikult on neil kõigil firmadel, mis nimetatud sai, midagi ühist. Tegemist on firmadega, mille tootevalikus on looduslike tooteid või tooteid mille koostisosadest on üle poole kohe kindlasti looduslikud (mulle on silma jäänud Lumene toodete puhul, et pakendil on kirjas, et üle 90% on looduslike koostisosi).
  Seega minu kosmeetika ja kehahooldustoodete hulgas on eelistatud need, millel on rohkel looduslike koostisosi. Mul on kasutuses ka lihtsalt erinevaid looduslike õlisid, sest nad on väga universaalsed, ning kasutusvõimalusi on lõputult.
  Üsna tihti vaatan ma PETA leheküljelt nimekirja firmadest, mis teevad loomkatseid. Üritan nende firmade toodangut vältida, sest loomade piinamine on minu jaoks tabu.
  Toidukseelistan kasutada ka eestimaist toodangut. Minu õnneks elavad mu vanemad maal, kus nad kasvatavad kartuleid, köögivilju ja maasikaid. Meil on sugulasi, kes kasvatavad kurke ja tomateid ja on sugulane, kes tegeleb seakasvatusega, seega on enamiku oma toidulauale pandavast saan kodust/sugulastelt. Poest muretsen vaid piimatooteid, pastat, riisi, kala, kana ja maitseaineid.
  Minu peamiseks liiklusvahendiks on jalgratas, sest sellega saab kiirelt ja mugavalt liikuda. Peale selle meeldib mulle see, et ma saan oma jalgratta täpselt poe ukse ette parkida ning puudub igasugune jama hea parkimiskoha otsimisega. Loomuliktult jalgrattaga ma aastaläbi liikuda ei saa. Talvel liigun ma peamiselt jala, sest elan Tartu kesklinnas ja kõik vajalikud kohad on nagunii käe-jala juures. Vahel harva kasutan liikumiseks bussi. Autoga sõidan aint siis kui vanemate juurde on vaja minna.
  Minu jaoks on täiesti elementaarne prügi sorteerida. Muidugi ma ei tee seda nii debiilse perfektsusega nagu see ette on nähtud, kuid ohtlikud jäätmed, paber, klaas ja pudelitaara on olmejäätmetest ilusti eraldatud ja viina alati sinna, kuhu need käivad.
  Muidugi on minu jaoks elementaarne, et prügi ei viska maha.
  Igal kevadel käin metsa istutamas. See on küll füüsiliselt küllaltki raske töö, kuid seda tehes suudan ma lubada endale lennureise, sest süsihappegaasi kogus, mis lennukiga lennates tekkib on meeletu. See kevad istutasin ma tervelt 5593 puud ja olen uhke enda üle.
  Riiete puhul, mida ma kannan on reegel see, et ma ostan pigem kallimaid ja kvaliteetsemaid riideid ning ostan neid vähem. Ehk rõhk on kvaliteedil, mitte kvantiteedil. Mulle meeldib ka riideid taaskasutada. Ma ei ole just kaltsukatefänn, see-eest ma teen ümber oma vanemate vanu riideid. Muidugi õmblen ise riideid ja mu ema on super hea kuduja, seega pea kõik mu kampsunid on tema või mu enda kootud.
  Ma püüan võimalikult vähe kilekotte kasutada, poodides käies, kui pakitakse ost kilekotti, siis väiksemat asja ostes keeldun ma kilekotist.
  Vahel tundun ma endale, et ma olen täiesti friik, kui ma poes käin ringi ja vaatan puuvilju ja ütlen endale: "Ei, neid sa küll osta ei saa, liiga palju toidukilomeetreid", aga selline ma juba olen.
  Minu mõttemaailma ja tõekspidamisi on muutnud Leo Hickmani raamat "Paljaks kooritud- kikivarvul mööda ökoelu takistusriba". Soovitan seda raamatut kõigil lugeda.
  Peale selle hakkan ma sügisest õppima tööstusökoloogiat(hetkel lõpetasin esimese kursuse maastikudisaini erialal, kuid see ei sobi mulle ning usun et tööstusökoloogia on sobilikum) ehk seda kuidas muuta tööstust keskkonnasõbralikumaks.
  Ma vist sattusin liiga hoogu...
  Triin
  triin.rist@gmail.com

  ReplyDelete
 25. Mida teen mina, et planeeti säästa? Hmm.. Paneb lausa mõtlema, kuigi tegelikult korra juba olen võtnud selle kommentaariboksi lahti ja alustanud kirjutamist. Kõigepealt alustaksin minu ja minu pere jaoks elementaarsetest asjadest.

  Prügi-sorteerime. Kõik, mis vähegi kannatab, põletame oma ahjus ära. Kuna meil on oma aiamaa, siis kindel koht on ka kompostihunnikutel.
  Kosmeetika-kuna olen pisitütrega kodune hetkel, siis meigikraami kulub niigi ääretult vähe ning peamisteks kehakoorijateks-niisujateks on lihtsad looduslikud kodused vahendid. Mesi, kaerahelbed, kohvipaks. Mõnus siidine tulemus ilma igasuguse keemiata!
  Kuigi mu tütar ei ole allergiline, siis üritan teha endast kõik oleneva, et see ka nii jääks. Üritan vältida nii palju e-aineid, kui vähegi võimalik. Liigume palju jala ning lapsele väikseks jäänud riided annetan ära puudust kannatavatele peredele. Võtavad mul kapis palju ruumi ja teistel on neist asjadest kindlasti rohkem rõõmu. Mõnus ruumi ja raha sääst kõigile!

  Ma ei ole küll eriline nö ököinimene, kuid hindan kui keegi üritab midagigi ära teha. Isegi olen aastaid käinud tee äärest prügi ära korjamas, ja kui ikka kusagil jääb silma mõni pudel või praht, siis korjan ära.( Elan maakohas, niiet huvitavaid leide ikka leidub tee äärtes). Pean tunnistama, et mina kasutan poes käies riidest kotti puhtalt oma enese mugavusest eelkõige, looduse säästmine on lisaboonus. Kuna ma pidevalt kardan, et kilekott võib raskuse all lihtsalt otsad anda, siis ongi minujaoks riidest kott kindlam valik. Ilusam ka kohe kindlasti! :)

  taidi.bluum@gmail.com

  ReplyDelete
 26. AnonymousJune 15, 2012

  *Vahest juhtub, et mõni toit jääb üle siis ma ei viska seda tavalise prügi sekka vaid panen eraldi ja jätan hoovis oleva prügikonteineri juurde, sest tihti peale näen seal asotsiaale süüa vm otsimas.
  *Ma ei luba oma tuttavatel minu nähes sülitada,prahti maha visata/ autoaknast sõidu ajal välja loopida.

  Päikest! liinace@hot.ee

  ReplyDelete
 27. Ma enese arust ei ole küll maailmapäästja-eluviisiga, kuid kui ükskord mõtlema hakkasin, siis ei olegi palju vaja. Ma ei viska prügi maha, ma ei reosta kuidagi moodi meie ilusat loodust, ma olen korduvalt tegutsenud taaskasutusega/uuesti meisterdamisega, ma noomitan teisi (eneselegi märkamatult) olema keskkonnasõbralikum ja tänu minule mu perekond ja samuti mõlemad vanaemad-vanaisad on hakanud prügi sorteerima. Minusse on lihtsalt nii sisse sööbinud kõik see keskkonnasõbralikkus, et vahel isegi ei märka, kui vähesega saab palju korda saata. Lisan siia juurde, et mulle meeldivad ka kõiksugused heategevusüritused ja ma usun, et ka see on planeedi kaitsmine :)

  jessikaroger9@hot.ee

  ReplyDelete
 28. Näomaske enamasti enam poest ei osta ning segan neid ise kokku. Samuti ka igapäevased asjad nagu prügi mitte maha viskamine, selle sorteerime, meie ilusa looduse mitte reostamine ning osa planeedi kaitsmisest on ka looduslike ilutoodete kasutamine.

  johanna.jarve.001@mail.ee

  ReplyDelete
 29. Ma nüüd ei teagi millest rääkida, sest on nii palju asju maailmas millega mina isiklikult nõus ei ole ja tahaksin muuta. Esiteks olen ma väga taaskasutuslik inimene, mis kindlasti aitab meie maailmale palju kaasa. Samuti ei reosta ma loodust, kuigi jah ei saa nüüd väita, et pole kunagi midagi maha visanud. Käin üsna tihti varjupaikades töötajatel abis. Näiteks loomadega jalutamas jne. Sellised väikesed heateod aitavad nii palju lihtsalt maailmale kaasa. :) katre98@hot.ee
  Päikest!! ;)

  ReplyDelete
 30. tere! ei teagi, kas seda just maailma päästmiseks saab nimetada, kuid olen oma elustiili viimastel aastatel palju muutnud. mõned näited:
  *ma ei lase kraaniveel lõputult voolata, keeran kraani kinni hambapesu ajal, duši all koorides või seebitades, nõusid pestes jne
  *võtan kaasa oma joogivee, kraanist ja korduvkasutatava pudeliga
  *poodi minnes on mul oma poekott kaasas ja müüjatelt tasuta kilekotte ka vastu ei võta :)
  *teen korraga toitu mitme päeva koguse, et ei peaks iga päev tohutult elektrit kulutama vaaritamisele
  *võtan kodus valmistatud toidu tööle kaasa, korduvkasutatavas karbis loomulikult
  *olen alati hirmus rõõmus kui järgmine ilutoode saab viimse piisani ära kasutatud
  pigem vist ikka praktiline inimene kui maailmapäästja :)
  katrin.lugina@gmail.com

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.