... Triin Rist! Palju õnne, Triin - just sinu kommentaar oli kõige mõnusam ja motiveerivam.

Siin on Triinu (õige pisut grammatiliselt toimetatud) kommentaar:

"Esiteks eelistan eestimaist või vähemalt Euroopas toodetud/kasvatatud. Minu lemmikuks kosmeetikabrändiks on kujunenud Lumene, sest tegemist on kvaliteetse kosmeetikaga, mis on Soomes toodetud - meie naaberriigis. Loomulikult tarbin ka palju Eestis toodetut - nii JOIKi, Ingli Pai, kui Puhta Looduse tooteid, Nurme Seebi ja Moshi tooted on ka kasutust leidnud. Eelistan eestimaist/Euroopa toodangut, kuna transpordile Eesti poodidesse on kulutatud vähem kilomeetreid, ehk ka vähem süsihappegaasi on õhku paisatud. Loomulikult on neil kõigil firmadel, mis nimetatud sai, midagi ühist. Tegemist on firmadega, mille tootevalikus on looduslikke tooteid või tooteid, mille koostisosadest on üle poole kohe kindlasti looduslikud (mulle on silma jäänud Lumene puhul, et pakendil on kirjas, et üle 90% on looduslikke koostisosi).

Seega minu kosmeetika ja kehahooldustoodete hulgas on eelistatud need, millel on rohkel looduslikke koostisosi. Mul on kasutuses ka lihtsalt erinevaid looduslikke õlisid, sest nad on väga universaalsed, ning kasutusvõimalusi on lõputult. 

Üsna tihti vaatan ma PETA leheküljelt nimekirja firmadest, mis teevad loomkatseid. Üritan nende firmade toodangut vältida, sest loomade piinamine on minu jaoks tabu.
Toiduks eelistan kasutada ka eestimaist toodangut. Minu õnneks elavad mu vanemad maal, kus nad kasvatavad kartuleid, köögivilju ja maasikaid. Meil on sugulasi, kes kasvatavad kurke ja tomateid ja on sugulane, kes tegeleb seakasvatusega, seega enamiku oma toidulauale pandavast saan kodust/sugulastelt. Poest muretsen vaid piimatooteid, pastat, riisi, kala, kana ja maitseaineid.
Minu peamiseks liiklusvahendiks on jalgratas, sest sellega saab kiirelt ja mugavalt liikuda. Peale selle meeldib mulle, et ma saan oma jalgratta täpselt poe ukse ette parkida ning puudub igasugune jama hea parkimiskoha otsimisega. Loomuliktult jalgrattaga ma aastaläbi liikuda ei saa. Talvel liigun ma peamiselt jala, sest elan Tartu kesklinnas ja kõik vajalikud kohad on niikuinii käe-jala juures. Vahel harva kasutan liikumiseks bussi. Autoga sõidan ainult siis, kui vanemate juurde on vaja minna.
Minu jaoks on täiesti elementaarne prügi sorteerida. Muidugi ma ei tee seda nii debiilse perfektsusega nagu see ette on nähtud, kuid ohtlikud jäätmed, paber, klaas ja pudelitaara on olmejäätmetest ilusti eraldatud ja viin need alati sinna, kuhu need käivad. Muidugi on minu jaoks elementaarne, et prügi ei visata maha.
Igal kevadel käin metsa istutamas. See on küll füüsiliselt küllaltki raske töö, kuid seda tehes suudan ma lubada endale lennureise, sest süsihappegaasi kogus, mis lennukiga lennates tekib on meeletu. Sel kevadel istutasin ma tervelt 5593 puud ja olen uhke enda üle.
Riiete puhul, mida ma kannan on reegel see, et ma ostan pigem kallimaid ja kvaliteetsemaid riideid ning ostan neid vähem ehk rõhk on kvaliteedil, mitte kvantiteedil. Mulle meeldib ka riideid taaskasutada. Ma ei ole just kaltsukate fänn, kuid see-eest teen ümber oma vanemate vanu riideid. Muidugi õmblen ise riideid ja mu ema on super hea kuduja, seega pea kõik mu kampsunid on tema või mu enda kootud.
Ma püüan võimalikult vähe kilekotte kasutada. Poodides käies, kui pakitakse ost kilekotti, siis väiksemat asja ostes keeldun ma kilekotist.
Vahel tundun ma endale, et ma olen täiesti friik, kui ma poes käin ringi ja vaatan puuvilju ja ütlen endale: "Ei, neid sa küll osta ei saa, liiga palju toidukilomeetreid", aga selline ma juba olen.
Minu mõttemaailma ja tõekspidamisi on muutnud Leo Hickmani raamat "Paljaks kooritud - kikivarvul mööda ökoelu takistusriba". Soovitan seda raamatut kõigil lugeda.
Peale selle hakkan ma sügisest õppima tööstusökoloogiat (hetkel lõpetasin esimese kursuse maastikudisaini erialal, kuid see ei sobi mulle ning usun et tööstusökoloogia on sobilikum) ehk seda kuidas muuta tööstust keskkonnasõbralikumaks.
Ma vist sattusin liiga hoogu..."

Tubli, Triin! Mõtlen juba muigega, et kehaõli pakend, mille endale just võitsid, jõuab küll kohe kindlasti ümbertöötlemisse. :D

Aitäh KÕIGILE, kes jätsid oma motiveerivaid kommentaare! Lähiajal plaanin teha ka ise postituse, rääkides sellest, kuidas me kõik saaksime oma planeedile ühe pika pai teha. :)

Post a Comment

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.