So I was rumbling around in my friend's makeup bag the other day and I came across a really good brush that she uses for bronzer almost every day. But the brush was so dirty! Probably one of the dirtiest brushes I've seen in a while... I asked her when was the last time she washed it. Her response? Never! She had had this brush for over two years apparently and she had never washed it. Oh, the Mr. Monk in me just wanted to faint, but I calmly explained her the importance of cleaning makeup brushes instead. I told her to wash her brushes the same night with a shampoo and see what happens. We all know what happened, don't we? "Oh my god! And I have put this against my face every day!!!" :D Anyway, this little story made me think... There must me thousands of women out there who aren't cleaning their makeup brushes. If you're not one of them, you can just be proud of yourself and stop reading from here on. I'm here to lecture the lazy ones. :D

Basically, your makeup brushes don't only get coated with makeup residue, dead skin cells and oils, they also like to collect bacteria, especially if you're using liquid products. In time all of this piles up and you just end up applying all of that to your face every time you use your dirty brushes. Sounds pretty gross, huh? Your makeup brushes should be washed weekly, depending on how often you use them. I'd suggest giving your foundation brushes some more loving care - for example, I wash my synthetic foundation brush about three times a week.

It's not that hard to take care of your brushes. I've never used a specific brush cleanser, although I know there are many out there. I just use a moisturising shampoo and tap water - that's it. I wet my brush, pour a pea size amount of shampoo in my palm, add a bit of water and just swirl my brush until the lather is white instead of brown, beige, pink or whatever else colour the makeup has left on it. I make sure to rinse my brush carefully and then set it to dry on a towel for the night. That's it! It's so easy, so why not just do it? If my lecture wasn't convincing enough, think of the annoying little pimples that you sometimes get. Yes, using a dirty brush is the fastest way to get them.

Thank you for your attention. Now go wash your brushes! :D

Tuhnisin sõbranna meigikotis... nagu ikka. :) Mulle meeldib uudistada, milliseid tooteid teised kasutavad, nii et teise naise ilumaailmasse piilumine on minu jaoks äärmiselt põnev. Igatahes, mulle sattus näppu üks päris hea pintsel. Lähemalt vaatlusel... õõvastavalt must pintsel! "Kuule, millal sa seda viimati pesid?" küsisin naerdes. "Pesin? Ma ei ole seda pesnud," kõlas vastus. Nagu see poleks piisavalt vastik, on ta seda pintslit kasutanud juba ligi kaks aastat... Loomulikult järgnes kohustuslik moraalilugemine, pärast mida soovitasin tal õhtul kodus oma pintsleid šampooniga pesta ja vaadata, mis juhtub. Me kõik teame, mis juhtus. "Issand, kui rõve! Ja ma olen seda iga päev oma näo vastu pannud!" Igatahes, see väike intsident pani mind mõtlema... Kui palju on tegelikult inimesi, kes regulaarselt oma meigipintsleid ei pese? Kui sa pole üks neist, siis võid siinkohal lugemise lõpetada. Olen siin, et kõigile teistele väike loeng maha pidada. :D

Põhimõtteliselt, iga kord kui sa meikimisel pintsleid kasutad, koguneb pintslile mitte ainult meigijääk, vaid ka surnud naharakud, õlid ja loomulikult on pintsel ka üks suur ja tubli bakteripesa - eriti kui kasutad seda vedelate toodetega. Aja jooksul kuhjub üks mustus ja sodi teise otsa ning lõppkokkuvõttes annad sa musta pintsliga oma näole mitte ainult kenama jume, vaid ka hunniku igasugust muud jama, mis ummistab poore ja tekitab vistrikke. Ei kõla ju väga toredalt?

Ma tean, et on olemas mitmeid erinevaid puhastusvahendeid, mis loodud spetsiaalselt meigipintslite tarvis, kuid kogemus on näidanud, et tegelikult piisab šampoonist ja väikesest froteerätist. Mina kasutan niisutavat šampooni, sest see jätab harjased mõnusalt pehmeks ja läikivaks - kindlasti ei tasuks kasutada... ma ei tea... kohevusšampooni? :D Igatahes, teen pintsli vee all märjaks, panen hernetera suuruse piisakese šampooni peopessa, lisan veidi sooja vett ja keerutan pintslit peopesas. Kogu mustus tuleb ära koos vahuga - vaht värvub vastavalt pintsli otstarbele kas beežiks, pruuniks või roosaks, silmapintslite puhul kasvõi roheliseks. Vajadusel lisa šampooni (suurematega kulub seda rohkem) ja pese, kuni vaht on puhas ja valge. Pigista üleliigne vedelik välja, kuivata õrnalt froteerätikuga ja aseta pintsel ööseks kuivama. Lihtne nagu lapsemäng.

p.s. Pintsleid pestes püüa neid hoida otsaga allapoole - nii ei pääse vesi pintslivarre sisse.
Nüüd marss pintsleid pesema. :D

8 comments

 1. Ma küll pesen oma meigipintsleid üsna tihti, aga see postitus just meenutas, et täna ma pean neid kohe kindlasti puhastama. Mina teen seda u korra nädalas või lahe nädala jooksul. Mul on nimelt kolm puudripinstlit, seega kui ühte enam ei julge kasutada, siis võtan teise ja kui kõik kolm on mustad, siis pesen neid. Teised pintslid nii tihti kastust ei leia ja seetõttu ei ole vajadust tihedamini neid pesta.

  ReplyDelete
 2. Väga õige on seda meelde tuletada. Mina oma pintsleid pesen ja kosmeetik soovitas ka pintslit juuksepalsamiga ergutada ehk minu aega tilgakest juuksepalsamit siis pintsli karvades hoida. Selline nipp.

  ReplyDelete
 3. Kui nüüd pintslitest jutt, siis milleks on vaja nii palju erinevaid pintsleid? Okei põsepuna, tolmpuudri ja lau värvimiseks tean milliseid kasutada, kuid mõned on nii eriskummalised, et ei oskagi midagi peale hakkata nendega.

  ReplyDelete
 4. Mulle soovitati pintsleid pesta nii, et panna klaasi sisse tulikuum keev vesi koos nõudepesu vahendiga ning jätta pintslid sinna sisse likku. Nii pidid kõikvõimalikud bakterid ja muud mustuseputukad sealt välja ujuma, kuid mis siis juhtus?! Minu 150 eurone Mac pintslite komplekt on nüüd välimuselt rikutud. Must värv koorus pintslitelt maha ja alles jäi lapiline puust pulgake. Igatahes, kui ka teie kuulete, et see on kõige õigem moodus pintslite pesemiseks, siis - EI OLE! Tehke nii nagu siin blogis kirjas :)

  ReplyDelete
 5. Kadri N. - Oi, pintsleid on sadu erinevaid - ehk teen millalgi lähema postituse enda pintslitest ja ennde otstarbest.

  Nõudepesuvahendiga ei soovita küll kellelgi õrnade pintslikarvade kallale minna. :D

  ReplyDelete
 6. Ei ole ise eriline pintsi kasutaja, kuid kuna üks on ning teda pole veel senini pestud, siis tuleks asi ära teha. Plaanis oli juba varem aga ei teadnud kuidas täpselt teha nii et suur-suur aitäh :)

  ReplyDelete
 7. Olen oma sünteetiliste karvadega pintsleid pesnud küll ja küll seguga, kus on nõudepesuvahend sees, aga päris likku ei soovita küll jätta.

  ReplyDelete
 8. Ükskord vist kas telekas mingis saates rääkis või vaatasin ma ka ühe ilublogija videot youtubest igatahes, seal soovitati ka nt. õrnatoimelise antibakteriaalse vedelseebi ja oliivõli vahekorras puhastada, st. et võtad taldriku, paned(tunde järgi) 1/2 vedelseepi ja 1/2 oliivõli ja segad puhastust vajava pintsliga kokku ja siis õrnalt vastu peopesa ajad vahule ja kordad protseduuri, kuni pintsel puhas. Eks see oliivõli on niisutamiseks. Aga ilmselt on neid pesu variante palju ja olen ise teine Sinu varianti ja viimasel ajal oliivõliga.

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.