I ran out of my Bourjois Healthy Mix serum and wanted to try something else, but with similar qualities. I needed something light and not matte - I like having a healthy glow that some foundations give. I recently tried a sample of L'oreal Lumi Magique and I really liked the light, soft texture of it so when I went to buy a new foundation, this was the first to catch my eye. I've been using this for a week now, enough time to give you my two cents about this foundation.

First of all, I love the glass bottle and the rose gold pump. The only thing I don't like about glass bottles is that once the pump doesn't give you any more product, there's still many uses left in the bottle. You'll have to break the pump to get to it and that's just... messy and unhygenic.

The foundation has a really light texture, but it still gives you medium to full coverage. I need just one pump to cover my whole face, one and a half on a bad day. It gives a nice glow to your skin, so if you want a really matte coverage I would find something else. My skin type is normal to dry, so I appreciate the glow Lumi Magique gives me, but I'm not sure how it would work on oily skin. The foundation itself is not oily, I would describe it as dewy. As for staying power... not that impressive. It doesn't get me through the whole day, more like 5-6 hours - 7-8 if I touch up with powder and keep my hands away from my face.

I would recommend this foundation to anyone who wants something light, but with good coverage. I like L'oreal foundations anyway, I think their True Match is quite legendary. I just wish they had more shades to choose from, W3 Gold Linen was closest to my perfect shade, but still a bit too dark. The lighter ones where again too light or had pink undertones.

I hope this review was somewhat helpful, I apologize if my limited English vocabulary/knowledge about foundations got in the way. :D

Kui olin oma Bourjois Healthy Mix Serum'ist viimsedki piisad välja pumbanud, oli aeg uue jumestuskreemi jaoks. Sain hiljuti ajakirja vahelt L'Oreali uue jumestuskreemi testri, mis oli küll vales toonis kuid väga mõnusa katvuse ja tekstuuriga, nii et mu valik langes just L'Oreali kasuks. Esmalt pettusin paraku toonivalikus. Kõige lähedasem toon mu näonahale (W3 Golden Sand) oli õige tsipa liiga tume, kuid mitte arusaadavalt - mõtlesin, et kohe-kohe on niikuinii soojemad ja päikeselisemad ilmad ja võtsin selle, sest kõik heledamad olid kas liiga heledad või roosaka alatooniga - miski, mis minu oliivikarva nahaga teps mitte kokku ei sobi.

Sarnaselt L'oreali True Matchile, tuleb ka see jumestuskreem pumbaga klaaspudelis. Pumbaga pakendite suhtes on mul aga oma vimm - kui pump enam kreemi juurde ei anna, on ometi vähemalt nädalajagu kasutuskordi veel pudeliseintel. Üks võimalus on pump katki teha ja urgitsema hakata, aga ärme parem laskugi siin hügieeni- ja bakteriteemadesse...

Jumestuskreemil on väga kerge ja õhuline tekstuur, kuid ometi annab see keskmise kuni täieliku katvuse. Minu näolapi jaoks piisab ühest pumbatäiest, halvematel päevadel kulub poolteist kuni kaks. Kreem annab nahale kaunilt kumava efekti, mida mina kui normaalse/kuiva nahaga inimene kõrgelt hindan - mulle meeldivad nahale "värsket" kuma ja sära andvad tooted, nii et plusspunktid selle eest. Ma ei oska öelda, kuidas see jumestuskreem rasusemale nahatüübile sobiks - kreem ise ei ole õline ega raske, kuid see, kas rasuse nahaga inimene tahab oma näole veel kuma ja läiget, on juba tema enda otsustada. Eelkõige soovitaksin seda siiski normaalsele ja kuivemapoolsele nahale.
Mis puutub püsivusse, siis hõisata väga ei saa - nagu selliste jumestuskreemidega ikka, garanteerib see sulle maksimaalselt 5-6 tundi püsivust ja ehk rohkem, kui kasutad vahepeal puudrit ja suudad käed ning suured hamburgerid ja joogiklaasid oma näost eemal hoida. Ideaalis otsin aga ise midagi püsivamat, eriti neil päevadel kui veedan esmalt 8 tundi tööl ning lähen siis veel pärast välja.

Julgen Lumi Magique'i kindlasti soovitada. Tegu on täitsa korraliku kreemiga, mis teeb ju põhimõtteliselt kõike, mida lubab. Aga enne selgitage välja, kas valikus on teile sobiv toon olemas. Ma arvan, et üks põhjuseid, miks me näeme tänaval nii paljusid tüdrukuid ja naisi valet tooni jumestuskreemi kandmas on fakt, et toonide valik on väga limiteeritud (ehk ei arvestata põhjamaise nahaga?) ja siis haarataksegi riiulilt the next best thing...

3 comments

 1. Ma olen ajast täiesti maas, et pole jõudnud veel paljukiidetud Bourjois Healthy Mix Foundationitki proovida (ostsin ka kogemata serum versiooni, mis mulle iseenesest meeldis). Nüüd olingi poes kahevahel kas proovida Loreali või ikka seda Healthy Mix Foundationit. Seega kui oled mõlemat katsetanud siis kumma Sina valiksid? Tahaks ka midagi, mis ikka päeva peal püsiks ja ei oleks liiga raske. Tundub, et kaalukauss kisub ikka Bourjoisi poole..ma ei vaimustu väga sellest läikest, mida Loreali puhul mainid :) Aga Sinu nõu on igati teretulnud!

  ReplyDelete
 2. Nii püsivuse kui katvuse poolest on Bourjois etem, samuti on sel mugavam pudel, kust saab kätte viimsegi piisa. Mu blogis on Bourjois' jumestuskreemist ka eraldi arvustus, kus võrdlen seerumit ja tavalist healthy Mixi: http://www.annaelisabeth.net/2012/03/bourjois-healthy-mix-foundation-vs.html

  Ka Healthy Mix jääb nahal mõnusalt värske ja kumav, kuid mitte nii väga kui L'Oreal. Nii et soovitaksin sulle võib-olla tõesti Bourjois Healthy Mixi. :)

  p.s. L'Oreal ei pane nägu peegeldama või jõulukuuse kombel särama, vabandan, kui mu tekstist selline mulje jäi. :D

  ReplyDelete
 3. Tooni valiku suhtes on sul täiesti õigus. Mina olen väga väga hele, ja suvel selline keskmine. Viimase jumestuskreemi puhul oli mul teada, millist tahan ja küsisin lihtsalt kõige heledamat toon. Poes tundus ok, aga pragu leian, et ainus võimalus seda kasutada on keset suve, kuigi see katab väga hästi. Aga suvel ma seda ju ei vaja. Nii et jah, võiks ka heledatele inimestele mõelda. Peaks vist Lumene tooteid proovima, see oli vist ju Soome firma.

  ReplyDelete

© Anna Elisabeth 2016. Powered by Blogger.